26.03.2022 15:00

FRYČOVICE - OSTRAVICE 1:2 (0:2)

Sestava: Jež - Březina, Mendrek, Salava, Ledvoň M. - Jedlička (90. Tabášek), Stýskala, O. Stonavský, M. Stonavský, Kopčo - Kubásek

Branky: 2. Jedlička, 32. Stýskala - domácí 46.

Dlouhá zimní pauza je u konce a tak mohlo odstartovat fotbalové jaro. Naposledy se tak dohrálo v roce 2019, další dvě fotbalové jara byly díky covidu zrušena. Ostravice mířila do Fryčovic, které nakonec po podzimu měly stejně bodů jako my. Tísek soutěž odhlásil a tak výsledky s ním byly všem anulovány. My odečítali tři body, ale soupeř pouze jeden. Ostravice před samotným utkáním řešila obranu. Brankář Boháč stále není fit, utkání nestihl Jucha, zranil se Jandek a tak na stopera musel Mendrek, a do brány veterán Jež, na rychlo vyřízený přestup z Frýdlantu. Vstup do utkání se nám ale povedl náramně. Stonavský vybojoval míč, Stýskala vybídl do brejku Jedličku, který hned v druhé minutě dává branku střelou do protipohybu brankáře. To domácí v boji o veledůležité body dost zaskočilo. V 11. minutě míří střela Kubáska nad. Další minuty nic nepřinesly, my kontrolovali hru, soupeř se k naší brance vůbec nedostal a Jež byl tedy bez práce. Až v 32. minutě výborně hrající Kubásek se probil do vápna, tam byl faulován a nabízenou penaltu Stýskala bezpečně proměnil. Ostravice tedy vedla 2:0. Navýšit skóre mohl krátce před přestávkou Kubásek, ale po rohu jeho hlavička, kdy byl zcela osamocen, míří vedle... Poločas jsme tedy bezpečně kontrolovali.

Do toho druhého jsme chtěli co nejdéle držet dvoubrankové vedení a nedopustit žádné drama. Zůstalo jen u přání, hned po 30 sekundách hry je dlouhý nákop za naší obranu, Salava chtěl sklepnout hlavou míč do rukavic brankáře, ale situaci podcenil, upadl a ve vápně se dotkl míče rukou. Darujeme tedy Fryčovicím penaltu, ač Jež vystihl směr, míč vyrazil opět na nohu kopajícího hráče a ten už dorazil do sítě. Druhý poločas tak tedy začal zcela opačně, než jsme si přáli. Domácí to přirozeně nakoplo, ale jejich tlak končil většinou na naši výborné obraně. Naopak Ostravici se nabízely prostory pro brejky, které jsme chtěli proměnit a rozhodnout tak zápas, ovšem i nás v koncovce zdobily nepřesnosti. A když už po přihrávce Stýskaly Kopčo skóruje, není uznán pro ofsajd. Fryčovice si nakonec žádnou tutovku nevytvořily a Ostravice vybojovala nesmírně důležité body v tom, se odrazit od posledních míst. Po víkendovém kole o to cenná výhra, jelikož plno týmů kolem nás taktéž vyhrálo...

Názor diváka: Velice týmová výhra, obrana si poradila s chybějícími hráči, do útoku to celkem šlo, ale v druhém poločase už jsme tak přesní nebyli. Cením ale toho, že jsme se vypořádali s tou chybou, kdy jsme soupeře vrátili zpět do utkání a nakonec jsme ten zápas udrželi.. Soupeř ale nebezpečný nebyl, podobně jako na podzim jsme proti Fryčovicím byli lepším týmem