16.04.2017 16:00

JISTEBNÍK - OSTRAVICE 3:3 (2:1)

Sestava: Boháč - Ledvoň L., Rozkydal, Jucha, Pavelec - Platoš (84. Mendrek), O. Stonavský, Stýskala, M. Stonavský - Němec, Kurečka (46. Žižka, 70. Kováč)

Branky: domácí 28., 44. a 68. - 21. a 58. Stýskala, 70. O. Stonavský

Na Velikonoční víkend nám los postavil do cesty aktuálně první tým tabulky - ambiciózní Jistebník. My na jeho hřiště odjeli v téměř kompletní sestavě, což je výborná zpráva, když byl takový prodloužený víkend. Chyběli jen Marián Ledvoň a Radim Janošec, po zranění už je zpět levý záložník Martin Kováč. Ostravice chtěla potrápit dalšího favorita a vylepšit vynikající bilanci na hřišti soupeře. Vše se do puntíku vyplnilo, v atraktivním zápase jsme 2x prohrávali, ale nakonec Ostravice vyválčila remízu. Ovšem ta se nerodila lehce. Už v 3. minutě vytahuje Boháč s pomocí levé tyče míč na roh. Domácí jsou silní hlavně z těchto situací, ovšem prvních dvacet minut jsme pozorně bránili a hrozili rychlými protiútoky. Po našem rohu Kurečka hlavičkoval na střed branky, ale v 20. minutě otevírá Ostravice skóre. Dlouhý nákop Boháče přeskakuje všechny, Stýskala číhal na chybu stopera, který ji udělal a slabou hlavičkou brankáři našemu hráči doslova daroval vedoucí gól. Lob, podobně jako s Jičínem, končí v síti a Ostravice se raduje. Poté přišel očekávaný tlak Jistebníku, v 27. minutě Boháč zasahuje po střele z levé strany. Ovšem z následného rohu inkasujeme. Míč se nám nepodařilo ve vápně odkopnout, dostal se až na nohu volného hráče a ten už neměl moc práce s tím doklepnout do sítě. Poté hra upadla, hlavně my se trápili a moc jsme toho nevymysleli. Když už to vypadalo, že uhrajem poločasovou rermízu, tak přihrávku kapitána Stonavského vystihl hráč Jistebníku, rychlým protiútokem jsme také zaváhali na levé straně hřiště a centr do vápna uklidil domácí kapitán do sítě. Důraz domácích jsme podcenili a tak je poločasový výsledek 2:1 pro favorita zápasu.

Do druhého poločasu udělal trenér jednu změnu, Kurečku nahradil Žižka, který se přesunul na levý kraj zálohy a dopředu jsme spoléhali na naše útočné duo Němec, Platoš. Vyzkoušeli jsme si, že se s prvním týmem tabulky hrát dá a přece jenom každá naše branka by domácí hodně znervozněla, jelikož určitě neplánovali s námi zaváhat. Po první desetiminutovce, kdy se nic zásadního nestalo, přichází naše pěkná kombinace, kdy domácí faulují lehce za vápnem. K míčí se staví Stýskala, který v 58. minutě ukázal, jak chytře provádět takové přímé kopy. Brankář ani nezareagoval a stav je srovnán na 2:2. V těchto chvílích jsme věřili v obrat, ale zkušený tým domácích trestá každou naši chybu. Na levé straně Žižka prohrál v 68. minutě souboj, rychlý brejk a centr na vápno, kde čekal úplně volný hráč Jistebníku a domácí opět převažují misku vah na svoji stranu - 3:2. Dvojice chybujících ale napravila vývoj dokonale. Hned o dvě minutky našel Žižka na vápně volného kapitána Stonavského, který trefuje přesně k levé tyči a zmrazil všechny domácí hráče i fanoušky. Obě mužstva chtěla ve zbývajícím čase zápas rozhodnout, ale v 82. minutě Jistebník neproměňuje hlavičku do prázdné branky, na druhé straně se po centru Stýskaly neprosazuje střídající Mendrek. A tak ve velice zajímavém zápase si oba týmy připisují po bodu...

Názor diváka: Hrajeme svůj fotbal a tím trápíme všechny favority na postup, A takto ukazuje Ostravice jakou má sílu. Všechny branky byly po pěkných fotbalových akcích, avšak nám naopak soupeř ukázal, jak využívat naše chyby. Nyní nás čeká Mořkov, kde favorit zápasu budeme tentokrát my, uvidíme jak se s tím tým popere...