05.05.2013 16:30

METYLOVICE - OSTRAVICE 1:1 (0:0)

Sestava: Boháč - Žejdlík (64. Faldyna), Rozkydal, Janošec, Poruba - Pavelec, Stýskala, Stonavský O. Procházka (69. Kurečka), Stonavský M. - Platoš

Branky: 85. Stonavský O.

V rychlém sledu pokračující sezóna zavedla muže Ostravice do nedalekých Metylovic. My chtěli jako tým bojující o špici tabulky pokračovat ve vítězné sérii, ale zároveň si bylo třeba uvědomit, že domácí bojují o záchranu a nedají nic lacino. Navíc byly aktuálně poslední, což určitě chtěli změnit. Pikantní zápas to byl pro našeho střelce Adama Platoše, který právě z Metylovic u nás hostuje. Nutno říct, že se na něj domácí velice dobře připravili a nedali mu ani metr prostoru navíc. Úvod zápasu patřil domácím, mírným tlakem a nakopávanými míči si vytvořili i šance, v 7. minutě z hranice penalty naštěstí míří střela nad branku. Už tato vážná prvotní hrozba měla Ostravici varovat, že od začátku nadšeně hrající Metylovice chtějí favorita utkání obrat o body. Nám v posledních zápasech první poločasy nejdou a projevilo se to i dnes, záloha neudržela míče a nakopávané balóny na Platoše, který byl obklíčen třemi obránci co na něj hráli osobku neměly význam. Metylovice bojovným a jednoduchým fotbalem se více dostávaly do hry, jejich střela v 25. minuty ale minula branku Boháče. Naše útočné pokusy končily již před šestnáctkou, takže jsme domácího brankáře v první půli ani neohrozili. Bohužel toto se nám poslední tři zápasy nedaří a každá vytvořená šanci, kombinaci či střelu nás stojí hodně fyzických sil. Lehkost se nám vytratila a místy je to trápení. Je to taky tím, že mužstva proti nám hrajou hodně defensivně a destruktivně. Tím klid hráčů nepřichází a za zbytečné fauly a řeči dostáváme pro nás nezvykle hodně žlutých karet. Metylovice nasazením a chutí do hry ukončují poločas polo šancí z 42. minuty, ale brankář Boháč střelu lapil. Do kabin tedy jdeme za nerozhodného stavu s vírou, že v druhé půli zápas zlomíme v náš prospěch, jak se nám to podařilo v předchozích dvou zápasech. Metylovice svým fotbalem hrajou daleko lépe, než v předchozích utkáních, proto jejich postavení v tabulce rozhodně neodpovídá skutečné síle.

Do druhé půle nastoupila Ostravice z odhodláním dostat se do více příležitostí a vstřelit tolik důležitou branku. Po pár minutách, které odpovídaly fotbalu z prvního poločasu přišla situace, kdy se naše plány velmi otřesly v základech. Domácí kanonýr Hradil dostal poprvé v zápase víc prostoru, vyhrál souboj s obranou a prudkou střelou z hranice šestnáctky nedal Boháčovi šanci. Metylovice jsou rázem v euforii a Ostravice v hlubokém útlumu. To se projevilo v dalších minutách hry, domácí bojujou, pečlivě brání a provádějí protiútoky do naší otevřené obrany. Vůbec první vážná příležitost Ostravice přišla až v 56. minutě, skákající a odražený míč se dostal až k Ondrovi Stonavskému, který ranou z 20 metrů orazítkoval břevno. Chybělo pár centimetrů. Minuty ubíhají a na naše kopačky přicházi nervozita a velká nepřesnost. Metylovice se dostávaly do velkých šancí, v 63. minutě po hrubce obrany stříli naštěstí nad bránu. Trenér Vranay reaguje na stav posláním druhého útočníka Kurečky do hry a na hrot se prakticky posunul i Stýskala. V 70. minutě stoper Poruba chybuje a namazal hráči Metylovic samostatný nájezd. Ten tuto klíčovou situaci nezvládl a přestřelil bránu. Aby toho nebylo málo tak o pár minut později z druhé strany pálí z blízkosti a úhlu hráč Metylovic do boční sítě. Metylovice mohly utkání definitivně rozhodnout, místo toho pět minut před koncem přichází pro ně krutý trest a pro nás vysvobození z takřka již beznadějné situace. Parádní kombinační hra a přesnost vedla k úspěchu, jen škoda, že byla jediná. Stýskala z půlky hřiště přesným nákopem přenesl hru do rohu na nabíhajícího záložníka Marka Stonavského, ten obešel hráče a přihrál na penaltu na svého volného bratra Ondru a on z přehledem umístěnou střelou vystřelil Ostravici aspoň ten bod. Hráči Metylovic smutně popadali na zem s vědomím jak chybělo pro ně málo k senzaci. Utkání končí 1:1 pro Ostravici je tato ztráta nakonec to maximum, co jsme mohli vytěžit a spravedlivě musíme konstatovat, že Metylovice si asi vyhrát zasloužili. předčili nás ve všech parametrech hry, měli tutové šance a svou chutí do hry, bojovností a elánem nám ukázali tu správnou cestu do dalších zápasu, konkrétně již v středu v Bašce...

Názor diváka: Před zápasem a tím, že chceme bojovat o čelo tabulky byly tři body nad posledním týmem tabulky povinností. Po zápase bereme bod všemi desíti a nad ničím víc jsme neměli příležitost ani uvažovat. Metylovice a jejich postavení v tabulce neodpovídá skutečné kvalitě týmu. Nám se bohužel nedaří celý týden vytvářet šance a chybí lehkost, počet střel a šancí se opět dal spočítat na prstech jedné ruky a to je problém posledních tří zápasů. Je to také tím, že s námi nikdo nechce hrát fotbal a každý proti přednímu týmu se nachystá destruktivním a jednoduchým fotbalem, s kterým máme problémy. Bod tedy musíme respektovat, ale je to škoda, Písek převálcoval Hukvaldy a mohla být tabulka na čele ještě vyrovnanější. Tak na čelo ztrácíme a navíc hrajeme jak v Písku, tak v Hukvaldech a je to tedy těžká pozice. Asi nám to svazuje nohy, takže nepřemýšlejme nad tím a uživejme si zbylé zápasy s potřebnou chutí a lehkostí, která nám nyní chybí...