06.09.2015 16:30

NOŠOVICE - OSTRAVICE 1:3 (1:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Rozkydal, Janošec -  Ledvoň M., Stýskala, Přasličák, O. Stonavský, M. Stonavský - Němec, Mendrek

Branky: domácí 7.  - 55. Mendrek, 58. Rozkydal, O. Stonavský

Bez třígólového střelce Březiny přijela Ostravice do parádního nošovického areálu, kde nás čekal souboj s domácím mužstvem. Pro Ostravici to byl třetí zápas v řadě na hřišti soupeře a museli jsme se obejít také bez obránců Procházky a Juchy. Trenér Vranay ale vsadil na moderní rozestavení 3-5-2, které přineslo ovoce v minulém zápase a tak jsme od začátku hráli tímto atraktivním způsobem. V obraně to hasili zkušení Rozkydal a Janošec, které rychlostně doplňoval Pavelec. Naopak do útoku se opět postavil Mendrek vedle Michala Němce. Platoš, léčící stále zranění, zůstal jen na lavičce náhradníků. Úvod zápasu přinesl ostravickou klasiku této sezóny, prohrávat co nejdříve to jde. Nyní se soupeř radoval již v 7. minutě, záloha lacino ztratila míč, domácí lobem poslali jejich útočníka do úniku, kterého nestíhal ani vracející se Pavelec. Boháč výběhem nezasáhl a přihrávka před prázdnou branku už nebyla pro Nošovice překážka. Prohrávali jsme stejně jako v Janovicích, i obraz hry byl podobný. Ostravice se jako vždy snažila držet míč, vymýšlet akce a kombinovat na kvalitním trávníku. S tím přichází i riziko, že pokud se akce nepovede, rychle ztratíme míč a soupeře posíláme do úniku. Tak jako v 19. minutě, kdy Rozkydal na poslední chvíli s M. Stonavským zároveň vykopávají míč směřující do branky, poté Nošovice trefují tyč po rohu. Po půlhodince se ale přece jenom Ostravice dostává více do hry a závěr poločasu patří nám. V 38. minutě po rohu na krátko trefuje Mendrek hlavičkoy tyč a přímý kop O. Stonavského je bohužel sražen mimo branku. Nadějné akce potom ukončuje Přasličák, který hlavičkou nenašel místo mezi třemi tyčemi. Poločas opět prohráváme, ale zlepšená hra jakoby naznačovala, co se bude dít po pauze...

Druhé poločasy v sezóně, to je Ostravice úplně jak vyměněná. Přesvědčilo se o to Návsí, Janovice a teď i domácí Nošovice. Do hry nenastoupil Pavelec (prevence proti obdržení druhé žluté karty), kterého vystřídal mladík Lukáš Ledvoň. Jak skvělý tah to byl, se ukázalo v následujících minutách. Hned v 55. minutě srovnáváme utkání. Stýskala přenesl na centimetrz přesně hru na pravou stranu, kde stál právě L. Ledvoň, ten se dokázal uvolnit a přihrát před branku na zcela volného Mendreka a bylo to 1:1. Hned o tři minutky později jsme utkání otočili. Opět dobře hrající Stýskala viděl ve vápně volného Rozkydala, který tam byl ještě po jedné standartní situaci a ten z první, možná i pro něj nečekaně, trefil přesně. Domácí jsme tímto solidně zaskočili. Poté se hra trochu uklidnila, snažili jsme se výsledek kontrolovat a přidat rozhodující branku. Tutovou šanci ale měli také Nošovice, v 66. minutě postupovala hned trojice hráčů na našeho jednoho obránce, avšak z penaltové vzdálenosti posíla jejich hráč míč nad branku. Ostravice potřebovala uhájit tento náskok. Domácí sice nakopávali míče na naší obranu, ale již si nevypracovali velikou šanci, naopak v 89. minutě, kdo jiný než Stýskala, přenesl rychle hru na nabíhajícího L. Ledvoně, ten našel na šestnáctce O. Stonavského, který si skákající míč zpracoval a levou nohou trefil k levé tyči. Bylo rozhodnuto, odvážíme si důležité body a v sobotu hrajeme konečně po měsící opět doma, tentokrát s Pískem...

Názor diváka: Otočit i druhý zápas v řadě není náhoda. Tým má i vnitřní sílu, což nebývalo zvykem. Nerozhodí nás, i když se dařit nemusí, důležité je být vklidu a hrát si to svoje. Chválím mladíka Ledvoně, ukázal svůj potenciál a podílel se na dvou brankách, navíc dneska to měl v nohách i Stýskala, kdy založil všechny gólové akce. Mít 9 bodů ze čtyř utkání je povedený start do soutěže, zvlášť když se 3x hrálo venku. Pojďme ale zápas od zápasu!