29.03.2014 15:30

OSTRAVICE - CHLEBOVICE 6:0 (2:0)

Sestava: Boháč - M. Stonavský (87. Tofel), Mendrek, Rozkydal, Žejdlík - Přasličák, Stýskala, O. Stonavský (85. Kurečka), Janošec (80. Slivoník), Procházka (73. Tengler) - Platoš

Branky: 19. a 63. O. Stonavský, 30. Procházka, 70. Přasličák, 73. a 86. Platoš

Za krásného jarního počasí nastoupili muži Ostravice v pozici prvního týmu tabulky do jarních odvet. V netradiční nesněhové zimní přípravě tým nedoznal žádných změn, ani by nemělo smysl do výborně poskládaného celku zasahovat. Přípravné zápasy sice možná nebyly ideální, ale ostrý start je úplně jiná úroveň a to se dneska potvrdilo. Přivítali jsme tým Chlebovic a nastoupili jsme v plné síle. Na střídačce další čtyři hráči a to ještě chyběl Poruba, Pavelec a Třeštík. Už to naznačilo, jak se celý tým těší na zápas a před parádní diváckou kulisou jsme se do soupeře hned od úvodních minut našim klasickým kombinačním fotbalem pustili. Míč jsme soupeři moc nepouštěli a aktivní hrou a nasazením jsme kombinovali na soupeřově polovině. Přesto se do 15. minuty nenaskytla výrazná šance a soupeř odolával. Až poté Janošec, který hrál tentokrát v záloze, po výborném náběhu z pravé strany centroval na volného kapitána O. Stonavského, jehož první střelu brankář vyrazil a dorážka šla mimo branku. To byla doba, kdy jsme začali stupňovat náš tlak, v 18. minutě poslal Stýskala do úniku Platoše, který krásnou střelou trefil pravou tyč brány. O minutu později se již Ostravice dočkala. Přasličák, hrající tentokrát na pravé straně, si naběhl do volného prostoru, po rychlé akci ze strany hřiště prudce centroval po zemi před bránu a nechytatelně zakončil O. Stonavský - 1:0. Soupeř z Chlebovic spíš jen běhal bez balónu a to jim ubíralo značných fyzických sil. V 30. minutě se probil O. Stonavský přes dva hráče, namazal do běhu nestárnoucímu Procházkovi, ten se zkušeně podíval kam zakončit a trefil se přesně. Vedli jsme 2:0 a viditelné uklidnění a snadné vedení pomohlo celému týmu. Poté další šance neproměnil Stýskala a Platoš. V 35. minutě musel být po souboji ošetřen obránce Rozkydal a do konce poločasu jsme prakticky dohrávali v deseti. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a na hřiště se na své místo do středu obrany vrátil. To hosty trochu nakoplo, ale do šance se nedostali, jejich jeden roh obrana bezpečně odvrací. První jarní poločas Ostravice s přehledem zvládla na jedničku.

Cíl do druhé půle byl jasný. Nedopustit drama, stále hrát na plno a tím si vytvořit další šance a branky. To se přesně stalo a hra pokračovala ve stejném stylu dobývání poloviny Chlebovic. Záloha výtečně kombinovala, hráči se nabízeli do volných prostorů a šance O. Stonavského a Stýskaly zůstaly prozatím nevyužity. Poté se hra trochu vyrovnala, vypadalo to na naše uspokojení z výsledků, přesto jsme trochu z ničeho nic přidali třetí branku. V 63. minutě střelou z hranice šestnáctky přidal svoji druhou branku O. Stonavský. Tento okamžik nás opět výrazně nakopl a s chutí hrající celý tým chtěl potěšit diváky dalšími pěknými akcemi. Procházka zcela osamocen po centru z levé strany mohl přidat taktéž druhý zásah, ale obrana Chlebovic zblokovala na roh. V 70. minutě přišla krásná kombinační hra zálohy, O. Stonavský si vyměnil míč s Přasličákem, poté ho poslal přihrávkou mezi obránce do úniku a ten střelou k levé tyči nezaváhal. Konec utkání patřil našemu střelci Platošovi. V 73. minutě si u rohového praporku pohrál s dvojicí obránců a z téměř nulového úhlu chytrou střelou překvapil brankáře Chlebovic. V 86. minutě si Platoš zakombinoval se zálohou, ti ho vyslali do samostatného nájezdu a střelou do proti pohybu brankáře uzavírá skóre utkání. Střeleckou formu si vylepšil svým 17. gólem v této sezóně. Ostravice zvládla vždy těžké první utkání po dlouhé pauze s přehledem, hráči odvedli maximální výkon, i když soupeř nám to svou hrou tentokrát poměrně ulehčil...

Názor diváka: No možná, že ta minulá kritika trochu pomohla... ;) Tým si potvrdil dnešním výkonem, že formu během pauzy neztratil, hráči nepolevili ani na minutu. Těžší zápasy teprve přijdou, ale dneska bylo radost se koukat na fotbal. Soupeř prakticky nevystřelil na naši bránu a skóre utkání mohlo být daleko vyšší. Každopádně soustředit se, dát do toho maximum a hrát takhle jako dnes zápas od zápasu a nebude to dobré, ale vynikající...