06.05.2015 17:00

OSTRAVICE - BAŠKA 1:3 (0:2)

Sestava: Boháč - Pavelec, Jucha (86. Faldyna), Rozkydal, Ledvoň -  Velička (46. Třeštík), M. Stonavský, O. Stonavský, Přasličák, Březina - Platoš

Branky: 48. Březina - hosté 30., 40. a 90.

Dohrávku odloženého kola si okresní přebor nachystal na středu a v sychravém počasí fotbalisté Ostravice hostili soupeře z Bašky. Týmu chyběl Procházka, Stýskala, Žejdlík a zraněný Mendrek, avšak ostatní hráči jakoby v průběhu jara zapomněli hrát fotbal. Baška ukázala jak se bojuje, že se tým v soutěži neporazí sám a jen prohloubila naši herní, psychickou a výsledkovou krizi. To co nedáme, už se nedá nazvat smůlou, to co nabídneme soupeři je jako kdyby byly Vánoce a dárky zadarmo.... Bohužel je to tak, přiznejme si, že týmu, který začínal jaro na čele tabulky se nevyvedlo nic a soutěž se dohraje bez větších emocí, nadějí a konečného umístění. V deštivém zápase, ale na výborně upraveném hřišti, ukázali hosté Bašky že rozhodně nepřijeli na výlet, a už rána z 25 metrů v třetí minutě zvoní na břevně Boháče. Na druhé straně po technické střele kapitána Stonavského trefuje míč pravou tyč. Svižný začátek obou týmů. Hosté spoléhají na proti útoky, my se snažíme kombinovat, v 14. minutě se Pavelec dostává před brankáře, ale míč ani na dvakrát neprotačil do sítě. Poté nastává takové hluché období, nám chybí pohyb a hostům přesnost. V 30. minutě nabízíme soupeři první dárek. Jejich hráči vykřikli, že bojujme, udělají chybu a my je poslechli. Po laksní rozehrávce, kdy se míč na mokrém povrhu ještě zpomalil, vypíchl soupeř míč našemu stoperovi a nekompromisně samostatný nájezd proměnil. Tyto chyby sráží celý tým! Aby toho nebylo málo, tak na druhé straně po špatném odkopu brankáře Bašky se na penaltě skákající míč dostává ke Stonavskému, ten razantně netrefuje prázdnou branku a balón směřující sice do sítě, vykopává ze vší silou hráč branky pár centrimetrů před čárou na roh. Do dodává Bašce ještě větší sebevědomí, my působíme chrmurně jak to počasí a série rohů zůstává nevyužita. Naopak na druhé straně v 40. minutě roh Bašky všech našich deset hráčů jen sleduje a ikdyž máme vysoké stopery a výborné hlavičkáře, tak všichni propadli a hosté hlavičkou zasazují druhou ránu. Herní bída je tedy dvakrát podtržena a všichni naši hráči se sklopenými hlavami odcházejí do kabin...

Druhý poločas všichni očekávali aspoň nějakou změnu. Veličku nahradil Třeštík a posunul se na hrot útoku a vstoupili jsme do něj výrazně lépe. V úvodním tlaku byl Platoš jasně sražen ve vápně a Březina v 48. minutě proměněnou penaltou vybojoval jiskřičku naděje, že se něco může zlepšit. Snížili jsme tedy brzy, ale pak nastal festival neproměněných šancí a ten kdo viděl domácí utkání s Hrádkem, tak to byl přesný průběh. Baška našim útokům odolávala, v 60. minutě se Platoš dostal za obranu, nájezd z boku levou nohou nezakončil nejlépe. Hosté do otevřené obrany chtěli zasadit rozhodující ránu ale zachraňuje Boháč. Domácím se nedařilo, tlak sice byl, ale takový jalový a opět bychom branku nedali ani do pozdního večera. Navíc s přibývajícím časem se objevila ještě větší nervozita a sebevědomí bylo pryč. Navíc v 67 minutě trefuje Baška tyč. My odpovídáme v 75. minutě, kdy brankář střílený centr vytahuje z pomocí břevna na roh. Těch jsme zahrávali snad deset, ale většinou míč ani nikdo netrefil. Hrajeme vabank a v poslední minutě je sražen hráč Bašky ve vápně a upravuje na konečných 1:3. Další zpackaný zápas je na světě!

Názor diváka: Obrana hoří, útok se neprosazuje, naši hráči si nevěří a pak to takto dopadá, bohužel už prakticky čtvrtý zápas v řadě... Nevím co se s týmem stalo, ale takový průběh jara asi nikdo nečekal a pro všechny diváky i naše okolí co nás sleduje je to určitě veliké zklamání...