Na úvod demolice Spálova

12.08.2023 17:00

OSTRAVICE -SPÁLOV 11:0 (5:0)

Sestava: Vavříček - Mendrek, Salava, Jucha (64. Haták), Ledvoň - Jedlička (75. Beňa), Stýskala, O. Stonavský (69. Březina), Hodula (69. Kubásek), Kopčo (75. Plucnara) - Milar

Branky: 57., 58., 66. a 86. Milar, 28. a 37. Jedlička, 16. a 85. Stýskala, 8. Stonavský, 41. Hodula a 60. Kopčo

Po krátké letní pauze nastoupila Ostravice do další sezóny v 1.B třídě. Los nám na úvod poslal na naše hřiště Spálov, který tentokrát přicestoval, ovšem odvezl si solidní debakl. V letní pauze jsme tým doplnili o další mládí i kvalitu. Z Frýdlantu přichází střelec Milar, ze Starého Města záložník Hodula. Do branky Ruska doplnil Vavříček, který na jaře hrál za Staříč. Dále t máme i mladíka Hatáka, uzdravil se Jedlička a do toho dnes chyběl ještě Blaha, Pavelec, Kurečka, M. Stonavský a do zápasového koloběhu se chce zapojit po pauze i Mohyla. Příjemné starosti pro trenéra, když nyní má tolik lidí. Nenechali jsme nic náhodě a na soupeře vlítli od úvodních minut, výsledkem byla hlavička Stonavského v 8. minutě a rychlé vedení 1:0. Téměř každý útok Ostravice hrozil brankou a v 16. minutě je to po střele Stýskaly 2:0. Milar s Hodulou pracovali pro tým a byly z toho dvě branky Jedličky. A když se po bojovném průniku do vápna prosadil i Hodula, šlo se do kabin za stavu 5:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili v podobném stylu a soupeře rozhodně nešetřili. Matěj Milar přezul střelecké kopačky a hned se dvakrát prosazuje po individuální akci na 7:0. Hned poté doráží Kopčo do branky míč a opět hlavou Milar a v 66. minutě je to už rekordních 9:0. Diváci na potupnou desítku pro Spálov čekali až na závěr utkání, odražený míč trefuje Stýskala přesně k tyči. A na závěr čtvrtý gól Milara hlavou pár minut před koncem stanovuje výsledek na neskutečných 11:0. Zápis do historie ostravického fotbalu je na světě. Po letech tedy vyhráváme úvodní zápas sezóny ale ty pravé těžké zápasy přijdou nyní. Jedeme do Oder, které s přehledem vyhrály přebor a po čtyř leté pauze se vracejí zpět do kraje.

Názor diváka: Takovou kanonádu asi nikdo nečekal, ale síla týmu tady po doplnění je. Navíc máme široký kádr a je opravdu nyní z čeho vybírat. Takže určitě jsme za výhru rádi, ale nepřeceňoval bych to. Spálov tady měl v základu 4 dorostence a k tomu další 4 na lavičce, kteří se dostali do hry v druhém poločase...