OSTRAVICE - JESENÍK NAD ODROU 2:2 (1:0)

Sestava: Rusek - Mendrek, Salava, Jucha, Ledvoň - Jedlička, Stýskala, M. Stonavský, O. Stonavský, Plucnara - Valigůra

Branky: 24. Plucnara, 69. Mendrek - hosté 85. a 88.

Červená karta: 85. Rusek

Po týdnu další tým z čela tabulky. Přijel k nám Jeseník v čele s nejlepším střelcem soutěže. My se na utkání dobře nachystali a chtěli jsme opět překvapit a bodovat. Výhra byla blízko, ale naše koncovka zápasu stačila jen na remízu. Sestava byla podobná té minulé, akorát nemocného Kopča nahradil na levé straně hřiště Plucnara. Začli jsme aktivně, už v 7. minutě je po nákopu na hranici penalty sražen Valigůra, ale nebyl z toho ani přímý kop. Jeseník spoléhal na sílu vepředu, ale naše obrana byla pozorná. Rohy jsme ubránili, po jedné šanci z 15. minuty zasahuje Rusek. Na druhé straně byl blízko branky Jedlička. V 24. minutě se krásně uvolnil Plucnara a bodlem posílá Ostravici do vedení. Jeseník potom přidal, Rusek vyráží střelu Ference. V 37. minutě je Stýskalou uvolněn Stonavský, sám před brankářem sražen mímo vápno, ale nečervená se. Přímý kop končí mimo. Poločas tak tedy končí našim vedením, kdy jsme poctivě bránili a byli nebezpeční i směrem dopředu.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem favorita utkání obrat o další body a vstoupili jsme do něj opět aktivně. Jeseník se směrem dopředu kupodivu moc neprosazoval a sami jme hrozili. Valigůra se pěkně ve vápně uvilnil, ale obstřel míří nad. Další pěkná akce přišla v 69. minutě. Centr Stýskaly našel na zadní tyčy zcela nepokrytého Mendreka a Ostravice vede překvapivě ale zaslouženě 2:0. V té době by si na Jeseník už málo kdo vsadil, my hru kontrolovali až do 85. minuty. Poté přišel domácí kolaps. Rusek zbytečně ve vápně zajel do hráče hostí, kdy míč byl v úhlu od jeho branky a pískala se penalta. Tu Ferenc svám 30. gólem v sezóně proměnil. Poté neudržel Rusek nervy na uzdě, kdy do něj hostující hráč slovně i rucema narážel a oplácel zbytečným kopnutím. Červená karta pro našeho brankáře a pro nás komplikace do dalších kol. Mendrek do branky kde už je celkem zvyklý, ale poslední smolná kapka v 88. minutě, kdy střela Jeseníku z dálky lízla hlavu Valigůry a míč konší v síti. Poté se už utkání dohrálo bez větších akcí. Ostravice si za ztrátu bodů může sama, je to kaňka na jinak vynikajícím výkonu. To Jeseník přišel k bodu jak k dárečku, celou předchozí část utkání nebyli na Ostravici tak nebezpěční, jak jsme čekali...

Názor diváka: Vynikající výkon, bohužel hrubě ovlivněn konce utkání. Tak jako s Vlčovicemi, Trojanovicemi nezvládáme ani do třetice závěr s Jeseníkem. Takže jsme už dneska klidně mohli být na třiceti bodech. Ale jinach chválím takticky jsme to zvládli