22.10.2022 14:30

OSTRAVICE - VLČOVICE 4:4 (2:1)

Sestava: Mendrek - Pavelec, Březina, Jucha, Staněk - Jedlička (79. Plucnara), Stýskala, M. Stonavský, O. Stonavský (72. Mohyla), Kopčo - Kubásek

Branky: 39., 67. a 84. Kubásek, 38. Kopčo - hosté 40., 47., 70. a 87.

Další utkání se hrálo na našem hřišti, kdy jsme si prohodili pořadatelství s Vlčovicemi. Ty se bodově stejně jako my trápí a tak oba týmy chtěly v tomto zápase zvítězit a trošku se odrazit od spodních pater tabulky. Nakonec v bláznivém utkání padlo osm branek a zrodila se nezvyklá remíza, která prakticky moc nepomohla ani jednomu z týmů. Spíš my body ztratili, jelikož jsme opět vedli o dvě branky a i chvíli před koncem, ale co my tu letos provádíme v obranné činosti je něco neskutečného. Do utkání jsme až na Ledvoně nastoupili v skoro nejsilnějším složení, jeho post obsadil Staněk. Chtěli jsme na soupeře aktivně vlítnout, ale zůstalo jen u slov v kabině. A tak se prakticky do konce poločasu nic nedělo a z obou stran byl fotbal plný nepřesností. Až v 39. minutě pěkně vybojoval míč Kubásek, byl faulován ale míč se protlačil až na kopačky Kopča a ten trefil přesně k tyči. O minutu později dnes nejlepší hráč na hřišti Kubásek vybojoval míč po autu soupeře a nabízenou situaci vyřešil fotbalově střelou k tyči, kdy mu uhnul obránce Vlčovic, který čekal spíš přihrávku na Stýskalu. Čtyři minuty před přestávkou jsme vedli 2:0 a nikdo by netipoval, že Vlčovice hned po rozehrávce nakopnout míč na naší levou stranu, tam propadli všichni naši hráči a nabídnutou příležitost vyřešil hostující hráč střelou pod břevno. Do kabin se jde po darovaném gólu za stavu 2:1...

Vstupy do druhých poločasů nám v sezóně absolutně nejdou, brzo jsme inkasovali v Jeseníku, v Trojanovicích, minule doma s Veřovicemi a nyní trvalo vše dvě minuty a bylo trestuhodně srovnáno, po střele Vlčovic míč vyklouzl Mendrekovi z rukavic a dorážka už nebyl problém. Sami se prostě potápíme darovanými góly. Ovšem dneska měl střelecké kopačky i hlavu Kubásek a po rohu v 67. minutě je opět Ostravice ve vedení. To netrvalo zase dlouho a o další tři minuty později Vlčovice vyrovnávají. A mohlo být hůře. My zcela vypadli ze hry a Vlčovice mají obrovskou šanci, kterou lapil Mendrek a poté míč trefuje i pravou tyč. Opařená Ostravice ale zcela nečekaně jde i potřetí v zápase do vedení, Stýskala skvěle vyslal Kubáska a ten obstřelil brankáře a pět minut před koncem vedeme 4:3. Krutý trest pro Vlčovice, ale my jsme dneska v obraně úplně špatní a tak hosté zase po levé straně útočí, tam jsme propadli, centr do vápna na zcela volného hráče a ten hlavičkou stanovuje konečnou remízu 4:4...

Názor diváka: Co na to říct, když v zápase zase vedete o dvě branky, dokonce třikrát v utkání a v době, kdy se měly radovat Vlčovice, zasadíte soupeři pár minut před koncem čtvrtý gól a nakonec nevyhrajete, je to celé k pořádnému naštvání. Nevím co se hráčům děje v hlavě, že nezvládáme absolutně zápasy dotahovat do konce, nesoustředíme se dostatečně, když vstřelíme branku a pokaždé se spíš bojíme o výsledek. Jarní odvety budou hodně těžké... Naše obrana se musí celá překopat, ať v posledních dvou zápasech vůbec něco uhrajem, nejde dostávat každé utkání 3-4 branky!!!