09.09.2023 16:00

OSTRAVICE - STACHOVICE 5:2 (2:1)

Sestava: Vavříček - Mendrek (79. Haták), Jucha, Salava, Ledvoň, - Jedlička (64. Mohyla), Stýskala, Kubásek, Hodula (76. M. Stonavský), Kopčo - Milar

Branky: 2. a 70. Milar, 26. Mendrek, 63. Kopčo, 87. Stýskala - hosté 27. a 81.

Krásné letní počasí, vynikající divácká kulisa a skvěle upravený pažit. To vše podpořilo oba týmy k zápasu, který byl opravdu kvalitní. Ve formě hrající Ostravice přivítala Slavii Stachovice v boji o další mistrovské body. Oba týmy se nacházely v popředí tabulky, z minulé sezóny jsme znali kvalitu hostujícího týmu, který se opírá hlavně i bývalé hráče Fulneku. Domácí se ale ničeho nezalekli, hned v 2. minutě nákop před vápno prodlužuje Kopčo na Milara, ten byl silnějěí na míčí než obráci a nedává levačkou brankáři šanci a posílá tak Ostravici brzy do vedení. Skvělý start, veseli mohlo být v 7. minutě, ale Milar nevyužil svoji šanci a možná mohl hledat kapitána Stýskalu. Ostravice nastoupila ve stejné sestavě jak v minulém kole a noví hráči už jsou s týmem sehraní, Vavříček v brance hasí nebezpečný centr a nákop do vápna v 13. minutě. Druhou branku střílí opět Ostravice. To diváci vidí centr Stýskaly do vápna, který našel přesně hlavu Mendreka a ten umísťuje hlavičku za překvapeného brankáře do sítě. To běžela 27. minuta. My první branku Stachovicím doslova darovali. Hned po rozehrávce chybuje stoper Jucha, slabou přihrávku na brankáře vystihuje hostující hráč a je sníženo. Laciná branka nás ale nepoložila. Kubásek s Hodulou posílají do brejku Milara v 33. minutě, ale tentokrát brankář vyráží. Potom už se do poločasu nic zajímavého nestalo, ale oba týmy předváděly divákům skvělý fotbal a oba tábory fanoušků se předháněly ve hlasitém povzbuzování.

Ve druhém poločase pokračoval fotbal nahoru dolů, Vavříček zabraňuje vyrovnání v 56. minutě, kdy po centru do vápna nebezpečně hlavičkuje hráč Stachovic. Přece jenom se ale už objevovaly okénka v hostující obraně a naši rychlí hráči toho využili. Milar v 63. minutě posílá do úniku Kopča, který levačkou zvyšuje na 3:1. To nám dodalo klid do další hry, ale nutno říct, že při nás v tuto dobu stálo také štěstí. V 66. minutě dalši šanci Stachovic likviduje Vavříček. Pak se ale definitivně utkání zlomilo, Kubásek našel Stýskalu, ten sice o míč přišel, ale střídající Mohyla zatáhl balón na pravou stranu a přesně ve vápně našel Milara. Ten zcela nepokrytý měl dostatek času zvýšit na 4:1. Dnes měl ostravický brankář také správně postavené tyče, hned dvakrát stihly Stachovice při našem nedůrazném bránění trefit brankovou konstrukci. Naštěstí jsme pokažé míč odvrátili a už nedopustili žádné drama. Hosté sice po průniku deset minut před koncem snižují na 4:2, ovšem poslední slovo měla dvojie Milar - Stýskala, kdy jsme odvrátili roh, Haták našel Milara, ten levačkou přesně do otevřené obrany našeho kapitána, který uzavřel skóre zápasu na konečných 5:2. Ostravice tak i v třetím zápase této sezóny doma neprohrála a opět diváci videli střelecký koncert, na který se vyplatí chodit...

Martin K. (člen TJ Sokol): V prvním poločase jsme po skvělém výkonu zaslouženě vedli, mrzet nás musí jen darovaná branky, kdy jsme zbytečně Stachovice dostali na dostřel. V tom druém už to byl fotbal nahoru, dolů, ofenzivní podívaná, kdy my jsme své šance proměnili, hostující tým se v koncovce trápil. Zde ale musíme pořešit pro příště nedůrazné bránění, které nám mohlo zkomplikovat zápas. Jinak tu máme další hokejový výsledek a zatím se letos fotbalem na Ostravici baví všichni, od hráčů přes diváky. Nyní okresní těžké derby v Palkovicích, to bude další test našeho týmu.