05.11.2016 14:00

OSTRAVICE - FULNEK 6:0 (2:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Rozkydal, Janošec, Ledvoň M. - M. Stonavský (77. Ledvoň L..), O. Stonavský (77. Mendrek), Stýskala, Kováč (64. Žižka) - Platoš, Šigut (64. Březina)

Branky: 18. Šigut, 39. Platoš, 50. Rozkydal, 54. a 64. M. Stonavský, 67. Žižka

V poslední zápase podzimu udělali fotbalisté Ostravice radost sobě i divákům. Jednalo se o naše nejvydařenější domácí utkání v soutěži, jelikož jsme soupeře jasně přehráli a zvítězili 6:0. Tím jsme tedy získali celkově jako nováček osmnáct bodů a přezimujeme v klidném středu tabulky. S tím musíme být spokojeni. Jelikož se po utkání uskutečnilo zakončení, tradičně jsme se sešli v plné síle. Přijel k nám Fulnek, tým jen lehce za námi s podobným skórem. My chtěli od začátku hrát aktivní fotbal a pomohlo k tomu i dobře upravené hřiště, když pomineme to, že ještě v čtvrtek na něm byla mokrá vrstva sněhu. V 8. minutě náš kapitán Stonavský střelou trefuje jen střed branky, Fulnek aktivně hrozil z brejků, ale žádný výrazně nedotáhl do konce. Na první branku jsme nečekali dlouho. Obrana zablokovala soupeře, Stýskala rychle přenesl hru na nabíhajícího M. Stonavského, který sám před brankářem vybídl ke skórování Šiguta a je to 1:0. Jedinou větší šanci hostí v zápase vychytal v 21. minutě Boháč, i následný roh a střelu lapil do rukavic. V 25. minutě je faulován Platoš, ale Stýskala z nadějné pozice netrefil branku. Fulnek se fotbalově snažil, ale my byli pozorní a fungovala nám i hra krajních obránců a záložníků. V 37. minutě netrefil M. Stonavský po rohu volej, ale o chvíli později už nám další akce vyšla. A byla to krásná kombinace. M. Stonavský našel na pravé straně Šiguta, ten razantním přízemním centrem našel Platoše a pro našeho kanonýra už to byla lehká situace. Brankou do kabin jsme Fulnek výrazně zasáhli a tak jsme mohli být v poločase spokojeni...

V druhé polovině zápasu jsme měli jednoznačný cíl. Utkání si nepokazit, soupeře do ničeho nepustit a co nejrychleji potvrdit výsledek. A to všechno jsem do puntíku splnili. Už v 50. minutě to bylo 3:0 a dá se říci, bylo po zápase. Po rohu zakombinoval Šigut a Kováč, ten našel ve vápně nohu Rozkydala a gólová radost byla na světě. Odevzdaný Fulnek jsme poté jasně přehrávali a další branky směřovaly do jejich sítě. V 54. minutě přesným pasem nachází Stýskala M. Stonavského, který si ještě před brankářem míč posunul a střelou mezi nohami obránce přidává čtvrtý zásah. V 56. minutě trefuje Stýskala po střele tyč. Hned poté Platoš míří nad branku. Hosté z Fulneku zahrozili jen jednou, V 60. minutě ale jejich kombinace a střela míří nad branku Boháče. V 64. minutě si naše záloha kombinačně pohrála se soupeřem, centr do vápna trefuje M. Stonavský v pátou gólovou radost. O chvíli později střídající Žižka na vápně trefuje přesně k tyči a je to už 6:0. Poté se už utkání prakticky jen dohrává, vítězstvím se dostáváme na pohodové místo v tabulce a tím budeme mít klidnou zimní přestávku. Děkujeme týmu, divákům i vedení za celý tento povedený rok 2016!

Názor diváka: Zvládli jsme tento zápas, tak jak jsme chtěli a k tomu přidali krásné kombinace i branky. Tuto pohodovou výhru potřebovala Ostravice jako sůl a pohled na tabulku nás může těšit. Jasně, bodů mělo být více, ale na druhou stranu buďme jako nováček soutěže pokorní.. Díky všem za fantastický rok 2016, který se takto zapsal nesmazatelně do ostravické historie...