12.04.2014 16:00

OSTRAVICE - NOŠOVICE 6:1 (3:1)

Sestava: Vokal - Pavelec, Mendrek, Rozkydal, M. Stonavský (20. Žejdlík) - Přasličák, Stýskala, O. Stonavský, Procházka (63. Kořínek) - Janošec (76. Třeštík), Platoš

Branky: 13. Přasličák, 37. Procházka, 45., 59. a 79. Platoš, 90. Stýskala

V dalším utkání nastoupili muži Ostravice doma proti Nošovicím. Proti soupeři, hrajícím o záchranu, náš čekal záludný zápas, ale výsledkově se nám proti jim velice daří. Navíc chtěla Ostravice odčinit ztrátu z minulého kola. Nastoupili jsme kompletní, jen chyběla brankářská jednička Boháč, avšak Vokal už hodně krát dokázal, že i on je jistým článkem mezi tyčemi a Janošec se trochu nečekaně posunul k Platošovi na hrot. Úvodních deset minut se náš tým rozehrával, čekal s čím přijde soupeř, který chtěl taktéž útočit, což nám dalo o hodně víc prostoru a to naší technické záloze vyhovuje. Přesto jsme šli do vedení nezvykle po rohu. V 13. minutě po na krátko rozehraném, přišel centr Stýskaly a jemnou tečí Přasličák otevírá skóre. To nás jako vždy uklidnilo, a na hráčích bylo vidět, že chcou dále s chutí hrát. Bohužel už v 20. minutě střídáme, nedoléčené zranění M. Stonavského se začalo opět ozývat. Záloha poté pěkně zakombinovala, Přasličák našel volného O. Stonavského, ale jemu střela nesedla. Hosté hrozili hlavně z rohů, jejich sérii v 30. minutě bezpečně zachraňoval Vokal. Minulý týden nebyl skoro vidět, dneska nejlepší hráč zápasu Přasličák v 37. minutě kličkami obešel u brankové čáry dva hráče, přesně přihrál na penaltě volnému Procházkovi a pro něj nebyl problém dát branku - 2:0. Konec poločasu přinesl ještě dvě branky. Nošovice snížily v 44. minutě, po našem autu na jejich polovině jsme propadli, přečíslení obrana nezabránila a Vokal prakticky neměl šanci. Klíčové pro utkání ale bylo, že z následného protiútoku jsme euforii Nošovic zkrotili a definitivně zápas zlomili na naší stranu. Aktivní Přasličák zakombinoval s O. Stonavským, ten před brankářem přihrál ještě Platošovi a na něj již čekala prázdná brána. Ostravice vedla v polovině 3:1 a šli jsme jistým krokem pro získání povinných tří bodů.

Druhý poločas byl již jen čistě v naši režii. Od úvodních minut jsme soupeři prakticky nepůjčili míč, chytře kombinovali a hledali místo, kudy vstřelit další branky. V 57. minutě Pavelec zakombinoval s Procházkou, ten našel Platoše, ale jeho střela šla vedle pravé tyče. Jeho krásný okamžik přišel o dvě minutky později. Dostal se k míči na levé straně hřiště, přes hráče navedl míč blíž středu a nechytatelnou střelou pod břevno do pravého rohu vstřelil svůj další gól. Ostravice hraje už uvolněně, Nošovice se jen bránily a nám se povedlo skóre navýšit ještě dvakrát. Do hry zasáhli čerství Kořínek s Třeštíkem a hru oživili svou aktivitou. Právě Kořínek v 79. minutě vybojoval míč, jeho centr našel Třeštíka, ten sklepl na Platoše a jeho pátý hattrick za dvě sezóny na Ostravici byl dokonán. Navíc už teď po svých odehraných dvanácti zápasech náš střelec vyrovnal svůj účet dvaceti góly z minulé sezóny. Parádní bilance a věříme, že bude pokračovat. Třeštík poté vybojoval míč na pravé straně hřiště, soupeř zblokoval na roh. Po jehož zahrání prudkou ranou Třeštík branku jen těsně netrefil. Utkání končí naší poslední vstřelenou brankou. Kořínek lehce unikl obránci, ten ho ve vápně srazil a Stýskala proměněnou penaltou stanovil konečný výsledek na 6:1.

Názor diváka: Tým se dokázal s těžkou situací vyrovnat po svém a Nošovice šanci neměly. Klíčová byla odpověď po inkasované brance. Výsledek těší, i Palkovice a Řepiště doma body ztratit umí, takže se nás momentálně drží hlavně Smilovice. Za týden v neoblíbenou neděli utkání v Neborech, a první těžký test je tady...