Výhra nás posunula do čela OP

17.10.2015 15:00

OSTRAVICE - CHLEBOVICE 8:0 (4:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Rozkydal, Janošec, Ledvoň M. (56. Mendrek) - Březina (67. Kurečka), Stýskala, Přasličák, Procházka (86. Tengler) - Platoš, Němec

Branky: 2., 26. a 40. Platoš, 19. a 59. Březina, 76. a 81. Kurečka, 89. Rozkydal

Dalším soupeřem v našem domácím zápase byly Chlebovice, okupující střed tabulky. Ostravice se musela obejít bez tří hráčů, chyběl Patrik Jucha a bratři Stonavští. Přesto jsme si celkem s přehledem se soupeřem poradili a diváci viděli osm branek v soupeřově síti. Brankář Boháč se mohl radovat po patnácti zápasech z čistého konta a jakmile chvíli po utkání dorazila informace, že poslední Palkovice porazily první Metylovice, radost všech byla o to větší. My už v první minutě zvedali ruce nad hlavu. Po rozehrávce zakombinoval Březina s Němcem, ten našel na vápně Platoše, který si rychle zpracoval a vystřelil přesně k levé tyči. Tato branka nás uklidnila a hra se do 20. minuty přelévala hlavně ve středu hřiště. Poté dlouhý nákop si do běhu zpracoval Platoš, naservíroval před branku přihrávku na volného Březinu a ten potvrdil parádní formu z poslední doby a zvyšuje na 2:0. Veseleji mohlo být v 25. minutě, ale Němec trefuje po centru levou tyč a dorážku Březiny vykopl obránce z brankové čáry. Ovšem po rohu z 27. minuty hostující brankář míč vyrazil jen k Platošovi a pro něj už byla hračka zvýšit na 3:0. Ostravice je prostě lepší, Chlebovice se jen vyjímečně dostaly na naší polovinu a navíc v 40. minutě vyvezl míč Přasličák, našel volného Platoše, který, sice se štěstím, dosahuje další hattrick v našem dresu. Jdeme do kabin za luxusního vedení a potvrzujeme naši herní formu...

Druhý poločas začal postupně přeléváním hry ze strany na stranu. Dalšího navýšení skóre dosahujeme v 59. minutě. Stýskala našel Janošce, ten centruje přesně na hlavu Březiny a jemná teč zapadá do sítě. Chlebovice zahodily svou jedinou šanci v 72. minutě, kdy skvěle po samostatném úniku zasáhl Boháč. Ostravice se baví fotbalem a diváci očekávají další branky. O ty se postaral střídající Kurečka. Nejprve v 76. minutě zvyšuje skóre hlavou po přesném centru Stýskaly, poté v 81. minutě ho záloha vyslala do úniku a razantní střelou pod břevno byl brankář Chlebovic překonám už po sedmé. Poslední úspěch si Kurečka zaznamenal v 89. minutě. Po uvolnění je sražen ve vápně a z penalty upravuje Rozkydal na konečných 8:0... Důležité vítězství je za námi a už všichni směřujeme myšlenky na zápas podzimu! V neděli musí být každý divák na tribuně v Metylovicích a tým v té nejlepší formě na hřišti...

Názor diváka: Tak nějak jsem čekal pohodový zápas, i když nám chyběla trojice hráčů základní sestavy. Od debaklu s Bukovcem hrajeme s chutí, hráči mají parádní formu a to jsou samé dobré zprávy před zápasem v Metylovicích. Naše postavení je luxusní a zkusme se všichni na neděli maximálně připravit. Je jasné, že jde o hodně!