Parádní rozlučka s OP

18.06.2016 11:00

OSTRAVICE - HRÁDEK 9:1 (2:0)

Sestava: Boháč (46. Vokal) - M.Stonavský, Janošec, Mendrek (68. Pavelec), Ledvoň M. - Procházka (54. Velička), O. Stonavský, Březina (70. Rozkydal), Žižka - Němec (16. Žižka), Platoš

Branky48., 63, a 83. Platoš, 3. a 68. Stýskala, 5. Procházka, 65. Velička, 81. Žižka, 85. Pavelec - hosté 73.

Poslední utkání mistra OP a opět to bylo parádní představení pro hráče i diváky. Minule si osmičku odvezly Mosty, teď jsme nadělili do dvou minibusů Hrádku devět kousků. Suverén sezóny se rozloučil s přeborem ve velkém stylu a už se všichni těšíme na porovnání s krajem. Dneska absentovali Jucha, Žejdlík a Kurečka, zbytek sestavy se prostřídal během utkání. Hosté z Hrádku, než se vzpamatovali, prohrávali už 2:0. To nejprve Stýskala po třech minutách vymetl pravou šibenici a v 5. minutě bezpečně proměnil pokutový kop za ruku obránce nestárnoucí Procházka. Poté se hra trochu uklidnila, únik Hrádku vychytal Boháč a střela Stonavského mířila nad. V 16. minutě už střídáme, Němec si natáhl stehenní sval a do hry naskakuje Žižka. V 20. minutě uniká sám na branku Platoš, ale brankář střelu vytahuje na roh, z něho Platoš míří hlavou vedle. A do třetice opět Platoš, v 30. minutě míjí pravou tyč. Branek se dočkal až v druhém poločase. Stýskala režíroval naši hru přesnými pasy, v 41. minutě si naběhl Marek Stonavský, ale brankář mu střelu vyrazil. Po dvou brankách na začátku jsme se potom radosti nedočkali, ale Ostravice ukazovala všem, proč letos nemá konkurenci...

Navíc se v druhém poločase roztrhl náš brankostroj. To už v bráně chytal zkušený Vokal. Platoš se svého prvního úspěchu dočkal v 48. minutě, kdy Stýskala vyslal do úniku Březinu, ten střelou trefuje jen břevno a náš střelec už neměl problém dokopnout míč do sítě. V 50. minutě definitivně odmítá Březina korunu nejlepšího střelce týmu, kombinaci jsme protlačili míč až před brankáře, ale z pár metrů trefuje jen střed branky. V 54. minutě přichází na Ostravici veliký okamžik. Náš nejstarší hráč (ročník 1970), Milan Procházka končí po sedmi letech v ostravickém dresu. Možná kariéru neuzavře, ale hrát kraj ho už u nás bohužel neuvidíme. Prochy - DÍKY ZA VŠE!!! V 63. minutě dává Platoš svůj druhý gól a je to 4:0. Poté je jasně sražen ve vápně a Velička se u nás trefuje poprvé a stav je 5:0. A parádu si v 68. minutě nachystal Stýskala, kdy krásným lobem zvyšuje už na 6:0. V této chvíli je Hrádek na ručník a Ostravice při chuti. Přesto se dočkali čestného úspěchu, kdy po zaváhání obrany a kličce na Vokala snižují na 6:1. Posledních deset minut sezóny si hráči užili dalšími třemi brankami. Stýskala našel hlavu Rozkydala, ten na vápno vrací Žižkovi a náš mladík (budeme jednat s Vratimovem o přestup) se v posledních minutách poprvé za Ostravici trefuje a je to 7:1. Stýskala v 83. minutě nachází O. Stonavského, ten naservíroval před prázdnou branku míč Platošovi, který gólem nakonec, už po čtvrté v řadě z čtyř sezón u nás, je opět nejlepším střelcem týmu. A lahůdku si v 85. minutě nachystal Pavelec, přímý kop z 25 metrů z tří kroků na vyžádání diváku trefuje přesnou ranou. Tímto je sezóna snů na Ostravici ukončena, vyhráli jsme OP s neuvěřitelným náskokem 24 bodů! Mimo nás ale jinak, tak vyrovnanou soutěž jsme tu ještě neměli, Lískovci 32 bodů nestačilo na záchranu, jelikož do OP padají krom Staříče i nakonec nečekaně Hukvaldy. Doplní tedy již jisté Janovice do OS, z ní postupují Vojkovice. No a co čeká nyní nás? Další dny si kraj rozhodí postupující do čtyř skupin a doufáme, že se ocitneme ve skupině D, směr Nový Jičín...

Názor diváka: Já už nemám dneska ani slov, parádní fotbalový den, pocit prvenství je k nezaplacení. Ještě jednou díky!!! Tento rok to byl opravdu fotbalový luxus. Klobouk dolů před všemi, pánové... !!!