15.06.2014 17:00

PALKOVICE - OSTRAVICE 1: 3 (0:2)

Sestava: Boháč - Pavelec, Rozkydal, Mendrek, Žejdlík - Poruba, M. Stonavský, Stýskala, Kořínek (86. Faldyna) - Slivoník (32. Kurečka, 76. Tofel), Platoš

Branky: 21. Kořínek, 31. Slivoník, 54. Platoš - domácí 78.

Karty před posledníma dvěma zápasy venku byly jasně rozdané. K jistotě druhého místa, a zároveň nejlepšího umístění mužů od jejich sestupu do OP v roce 2001, nám stačilo jednou vyhrát. Týmu, kterému již do konce sezóny budou chybět opory O. Stonavský, Procházka, Tengler a Přasličák, se ještě přidali další oslabení Třeštíka a Janošce. I to nám nezabránilo uspět po osmi letech v Palkovicích a dohrát sezónu příští týden v úplném klidu. Čekali jsme ale těžký zápas. Palkovice byly vlastně celou sezónu těsně za námi, ale na jaře se jim dařilo spíše venku, než doma. Kdoví, jak by utkání ale dopadlo, kdyby v druhé minutě proměnit tisíci procentní šanci hráč Palkovic. Míč za obranu přeskočil při skluzu nohu Mendreka, ale střela osamoceného hráče před brankou Boháče mířila trestuhodně metr mimo levou tyč. V tom měla Ostravice štěstí, ale jinak jsme byli aktivnější, s častějším míčem na našich kopačkách a přicházely první šance. Zálohu opět dirigoval Stýskala, jeho střela z 4. minuty šla doprostřed, akce Kořínka v 6. minutě z levé strany hřiště skončila střelou mimo. Další střelu Stýskaly v 17. minutě vyrazil brankář po závaru ve vápně na roh. Palkovice podávaly překvapivě nevýrazný výkon, vše šlo na špílmachra Hušku, ale ten byl takticky dobře pokryt. Do šance se dostal taktéž náš Platoš, který tentokrát nastoupil trochu stáhnut pod hrotem, do útoku se posunul Slivoník. Další centr do vápna po standartní situaci hlavičkoval v 19. minutě nad bránu. Na Ostravici byla vidět větší chuť, i když nám pravděpodobně nebude druhé místo k postupu letos stačit, všichni ho chtěli dosáhnout. Aktivním napadáním jsme v 21. minutě donutili Palkovice k chybě a první brance. Zbrklý odkop středem hřiště hráče Palkovic získal ve skluzu Kořínek, na nic nečekal, protiútokem udělal kličku obránci a tváří tvář brankáři nechytatelnou ranou pod břevno dostal Ostravici zaslouženě do vedení. Kuba Slivoník toho moc v sezóně neodehrál, s trenérem byl předem domluven tak na půl hodinku hry a už se ke střídání schylovalo. Ještě že se ale protáhlo do 31. minuty. Stýskala v záloze získal míč, vyslal do úniku Porubu, ten mu vrátil přihrávku a následný centr do rozhozené obrany Palkovic našel přesně hlavu Slivoníka, který do proti pohybu nedal brankáři šanci. Vedli jsme 2:0 a tento hráč mohl jít spokojeně střídat, na hrot se postavil Kurečka. Poté i Ostravice chtěla poločas dohrát v pohodě, za zmínku stojí ještě pěkná akce aktivního Kořínka z 42. minuty, kdy po zablokované střele Kurečky jen těsně lobem nadstřelil. Poločas jsme tedy herně i výsledkově zvládli, obrana až na jednu šanci Palkovic z úvodu utkání domácí do ničeho nepustila a měli jsme nakročeno k důležité výhře...

V druhém poločase jsme museli očekávat zlepšený výkon Palkovic, které chtěly jistě se zápasem něco udělat. Potrestat nám mohly hned po minutě, po chybném odkopu obrany šla střela nad. Ostatně skoro všechny šance domácím netrefily dneska ani branku. Zareagovat jsme mohli v 47. minutě, Stonavský si vyměnil míč se Stýskalou, ale taktéž branku netrefil. Předvést se mohl i Kurečka, jeho únik byl z levé strany hřiště zablokován. Hra se začínala přelévat nahoru dolů, centr Stýskaly našel hlavu Mendreka, ale brankou to neskončilo. Třetím přesným zásahem jsme opět ukázali, že dneska jsme v té fotbalové myšlence prostě lepší. Kurečka vyhrál po nakopnutém míči tvrdý souboj s obráncem, prodloužil na již naběhnutého Kořínka, který si vyměnil přihrávku za obranu s Platošem, udělal ještě kličku brankáři a nesobecky nahrál opět Platošovi, který již neměl moc práce doklepnout do prázdné branky. Dokonalé přehrání obrany Palkovic nás poslalo v 54. minutě do vedení 3:0. Ostravice chtěla zápas kontrolovat a spoléhat na rychlé protiútoky, naše tempo upadlo a logicky se Palkovice dostávaly do nadějných šancí. Po závaru ve vápně šla dorážka v 69. minutě nad. Kombinaci Stýskaly s Pavelcem zakončil Poruba v 71. minutě, střelu vytáhl brankář na roh. Palkovicím se přece jenom podařilo v zápase skórovat v 78. minutě, po ztrátě míče v středu hřiště si přesnou přihrávku posunul hráč Palkovic před sebe tak rychle, že získal náskok za obránci a ti již neměli rychlost zakročit. Střela po zemi konečně mířila mezi tyče a potrestala naši chvilkovou nekoncentrovanost. Posledních deset minut se tedy trochu utkání zdramatizovalo, Ostravice už neměla moc sil podržet míč daleko od naší branky, ale Palkovice si vypracovaly jen jednu malou šanci, po odhlavičkování centru Mendreka se k dorážce taktéž hlavou dostal hráč Palkovic. Ty dneska neměly přesnou mušku, takže opět mimo bránu. Fotbalisté Ostravice tedy vyhráli na hřišti čtvrtého týmu tabulky 3:1, po osmi letech jsme tu konečně nenechali ani bod, skončíme již jistě druzí a poslední utkání v Janovicích si můžeme maximálně užít a tím zakončit celou tuto povedenou sezónu...

Názor diváka: Venkovní zápasy nás na jaře stály zřejmě postup, ale dneska se tým předvedl a i v kombinované sestavě nedal Palkovicím šanci. Ty mě trochu zklamaly, výkon asi neodpovídal jejich postavení v tabulce a kdoví jak zápas ovlivnila neproměněná šance z druhé minuty. Vstřelili jsme tři krásné branky po chytrých fotbalových akcích a druhé místo je odměnou všem, kdo se na něm v této sezóně podíleli....Díky!