03.10.2020 15:30

TICHÁ - OSTRAVICE 1:2 (0:0)

Sestava: Astr - Pavelec, Jucha, Jandek, Indra - Jedlička, Stýskala, O. Stonavský (87. Kurečka), M. Stonavský, Hruška (82. Šigut) - Březina (46. Kubásek)

Branky: 56. domácí - 71. Hruška, 78. Stýskala

Krásný říjnový den a Ostravice jela do Tiché. Domácí přes pauzu opravili hlavní budovu, ale zatím se jim moc bodově nedařilo. My nastoupili za silného větru ve skoro nejsilnější sestavě, chyběl zraněný Ledvoň, nemocný Platoš, ve Frýdlantě trénující Šrámek a brankářská jednička Boháč, kterému se den před utkáním narodil syn. Gratulace! Do branky tedy šel mladík Astr, na stopera se vrátil Jandek a do útoku se přesunul Březina. To už jsme měli na lavičce po zranění připraveného Kubáska, který ale na svoji šanci čekal až do druhého poločasu. Poprvé Ostravice dokázala v Tiché zvítězit, ale k tomu se postupně dostaneme. Utkání začalo hned naším prvním útokem, kdy obránce přihrál brankáři, který míč chytil do ruky a ve vápně domácích se kopal nepřímý volný kop. Stýskalův pokus ale domácí srazili na roh. V 13. minutě je pozorný Astr při přímém kopu Tiché. Míč poté vyráží na roh. My se na těžším terénu nemohli prosadit moc kombinačně a spíš jsme se směrem do útoku hledali. Domácí toho taky moc nepředvedli a když ani v 37. minutě neposílá Stýskala po větru přesně přímý kop, jdou oba celky do kabin bez branek...

Ostravice potřebovala něco změnit a tak zraněného Březinu střídá v útoku Kubásek. Tento krok se ukázal být v dalším vývoji klíčový a jsme mile rádi, že náš hráč je opět na trávníku. Byli jsme hned aktivnější a chtěli jsme utkání vyhrát. V 48. minutě kombinuje Jedlička se Stýskalou, ale náš kapitán posílá střelu nad. Komplikace pro nás přichází v 55. minutě. Zahráváme aut na útočné polovině soupeře, ale ztrácíme míč. Tichá rychle přesouvá na útočníka, kterému už stopeři nestíhají a střelou pod břevno překonává Astra. První pořádná šance Tiché a hned využita. Ovšem poté Ostravice zavelela k obratu a zaslouženě jsme už na hřišti dominovali. V 62. minutě Kubásek nachází Hrušku, ten hledá Jedličku, ale tomu střela nesedla. V 71. minutě už je ale vyrovnáno. Stýskala našel za obranou nabíhajícího Hrušku, který byl u míče dřív než brankář domácích a střela do odkryté branky končí v síti. V 72. minutě se aktivní Kubásek vyslán do útoku Stýskalou, ale samostatný únik řeší levačkou vedle. O minutu později pálí do tyče obránce Pavelec. V 76. minutě Kubásek vyslal do samostatného úniku Stýskalu, který selhává tváří tvář před brankářem. To nás ale nemrzelo, jelikož fotbalovou lahůdku si dvojice Kubásek - Hruška nachystala v 78. minutě. Na pravé straně dokonale odehráli protihráče, přízemní centr nachází ve vápně číhajícího Stýskalu a tentokrát už je z toho branka a Ostravice otáčí na 2:1. Tichá se v této fázi hry už vůbec nedokázala prosadit a to jsme měli dát další branky. V 83. minutě utíká sám Hruška na brankáře a opět z toho není gól. A další samostatný únik si na konec zápasu připravil Stýskala pro mladíka Indru, ale jeho střela trefuje jen brankáře. Za výborný druhý poločas bere fotbalovější Ostravice důležité 3 body a dotáhli jsme se na čelo tabulky...

Názor diváka: Utkání rozhodly dvě věci. Že jsme se jako tým nepoložili, když Tichá vstřelila úvodní branku a všichni věřili v obrat v zápase. A taky to, že do druhého poločasu naskočil Kubásek, který útok neskutečně pozvedl a taky zvedl výkon Hrušky , Stýskaly i Jedličky směrem dopředu. Pak jsme mohli vidět i na těžkém terénu krásné akce a to mělo být skóre vyšší. Naše úniky sami na brankáře jsme zahazovali jeden za druhým..