13.05.2017 16:30

VLČOVICE - OSTRAVICE 1:2 (0:1)

Sestava: Boháč - Ledvoň L., Mendrek, Jucha, Pavelec - M. Stonavský, O. Stonavský, Stýskala, Kováč (75. Žižka) - Němec (55. Kurečka), Platoš

Branky: domácí 89. - 37. Platoš, 63. Stýskala

V dalším venkovním utkání jela Ostravice do nedalekých Vlčovic s cílem neprohrát a zkusit vylepšit vynikající venkovní bilanci. Nakonec se opět zadařilo a po 11 zápasech venku máme vynikající bilanci 4-5-2. Museli jsme se obejít bez obránce Rozkydala, kterého ale s jistotou nahradil Mendrek, jinak naše sestava byla v klasickém stylu. Soupeři se podařilo na jaře poprvé vyhrát až tři dny před utkáním, kdy v dohrávce porazili Jeseník. Vlčovicím patřil úvod zápasu, už v 3. minutě zasahuje Boháč. Nám se z počátku nedařila kombinace, až v 13. minutě se dostáváme na dostřel branky, ale přímý kop Stýskaly blokuje zeď. Velká šance Vlčovic vznikla v 23. minutě. Závar v našem vápně jsme ale dokázali odvrátit. První střelu mezi tyče vysílá Ostravice v 27. minutě, po přihrávce Stýskaly ji posílá M. Stonavský, ale brankář vyrazil na roh. Trochu nám vázla kombinace, domácí spoléhali spíše na nákopy na své rychlé krajní hráče, ale naše obrana byla pozorná. Branku měl v 35. minutě vstřelit Kováč, který se, možná pro něj nečekaně, dostal do úniku a sám před brankářem trefuje pouze jeho nohu. Ostravice se ale raduje v 37. minutě. Nutno říct, že nám soupeř branku daroval. Náběh Pavelce a jeho centr do vápna tečuje domácí hráč před vyběhnutým brankářem, se nepohodli a Platoš má čich na góly a je tam, kde útočník má být. Do prázdné branky doráží míč a vedeme 1:0. Do konce poločasu se už nic zásadního nestalo, ale náš výkon a pohyb na hřišti nebyl vůbec ideální...

Druhý poločas se nesl téměř ve stejném duchu, prvních patnáct minut nenabídlo divákům nic, my se do šancí nedostávali a soupeř se hnal za vyrovnáním, ale obrana fungovala dobře. Poté na utkání dorazil náš trenér a tak byli všichni už po tím správným dohledem. A chtěli jsme hrát i kombinovat. V 63. minutě je vyslán míčen za obranu Platoš, míří si to sám na brankáře, ale na poslední chvíli je nedobrovolně zastaven a sudí bez váhání ukazuje na značku pokutového kopu. Ten Stýskala s přehledem proměňuje a Ostravice vede 2:0. Hned o minutku se mohli Vlčovice opět dostat do zápasu, ale Boháč míč vyrazil. Na druhé straně v 70. minutě nevyzrál na brankáře Platoš. A stejný hráč po kombinaci se Žižkou opět brankářem vychytán. Vlčovice se snažily, ale jejich velké šance nepřicházely a tak až minutu před koncem po rohu se radují aspoň z jedné branky. Na víc už čas nezbýval a Ostravice si odváží velice cenné vítězství...

Názor diváka: Fotbalově nám to moc nešlo, přitom podmínky hřiště tomu napovídaly, že si zde můžeme zahrát kombinačně. Ale jak se říká, každý zápas není posvícení a o to víc je cenné, že se tým semkl a dokázal i tak vyhrát. Máme tedy šanci ještě zabojovat do konce sezóny o lepší umístění.