08.05.2013 16:30

BAŠKA - OSTRAVICE 0:5 (0:2)

Sestava: Boháč - Blahuta (67. Faldyna), Rozkydal, Žejdlík - Pavelec, Stýskala, Stonavský O. Procházka, Stonavský M. - Platoš, Kurečka (81. Přasličák)

Branky: 12. Stýskala, 29., 57., 75. Platoš, 68. Kurečka

Sérii tří venkovních zápasu zakončili muži Ostravice v nedaleké Bašce. My chtěli napravit dojem a ztracené body z Metylovic, domácí hrající o záchranu přes zimní pauzu omladili a změnili kádr, tudíž se nevědělo co čekat. Navíc Ostravici chyběli dva stabilní obránci Janošec a Poruba, proto se trenér rozhodl pro netypické rozestavení a hrou na tři obránce. Už úvodní minuty ale napověděly, že Ostravice dostane dostatek prostoru na to, potvrdit své kombinační kvality. Baška s námi začala hrát fotbal a né úmorné bránění, jako třeba Frýdlant nebo Metylovice v předchozích zápasech, a to byla přesně voda na mlýn našim technickým a rychlým hráčům. Držíme míč pod kontrolou a hledáme volné prostory k vytvoření šancí, které na sebe nenechaly dlouho čekat. V 8. minutě dostal Platoš balón do běhu, ale krok chyběl, aby byl rychlejší než vybíhající brankář. Celá naše záloha je aktivní, hráči si říkají pohybem o míč a celý herní projev je daleko lepší a výraznější, než minulé kolo. V 12. minutě pálí Stýskala  z 25m na bránu, prudká rána se od břevna odrazila zpět do brankáře Bašky a končí v síti. Zaslouženě se ujímáme vedení. Druhý gól mohl hned v zápětí přidat v samostatném úniku M. Stonavský, ale míč se mu na kluzkém terénu zamotal a akce se zpomalila bez výrazné příležitosti. Domácí jen čekají na naše chyby a nepřesné přihrávky, ale nevytěžili z toho nic co by stálo za zmínku. V 23. minutě utekl na straně hřiště Platoš, ale nadějný centr nenašel nikoho. Celý tým si chce s chutí užít fotbal rychlými přihrávkami dostáváme Bašku opět pod tlak. V 29. minutě přišla individuální akce opět skvěle hrajícího Platoše, obešel obránce a z rohu malého vápna střílí do brankáře, odražený míč Baška neodkopla, vrací se zpět k našemu střelci a do odkryté brány snadno zvyšuje na 2:0. Baška se do hry nedostává, fotbal se hraje jen na půli domácích a my jsme při chuti zvýšit skóre. V 32. šel Kurečka z strany hřiště sám na bránu, ale obránce na poslední chvíli zablokoval. Ke konci půle se osmělili domácí, ale jejich střelu Boháč jednoduše lapil. V závěrečných vteřinách jsme mohli přidat gól do šatny, ale Platošův nájezd skvělým zákrokem vychytal domácí brankář, následná dorážka Stýskaly minula levou tyč. Ostravice tedy vedla kvalitním fotbalem 2:0 a měla zápas jednoznačně ve své moci.

Do druhé půle nastupujeme s vědomím nepolevit a nedopustit nějaké zbytečné drama. Naopak potěšit početnou ostravickou diváckou podporu dalšími brankami. Přesně takto se vyvíjel další průběh zápasu. Domácí již od začátku opět nestíhali a síly běháním bez míče jim docházely. V 49. minutě si naběhl Pavelec do volného prostoru, před bránu naservíroval míč Platošovi, který skluzem trefil pravou tyč. Hrajeme dál svoji hru a přichází opravdu krásné kombinační akce. Po ose Žejdlík, Stonavský O. a Platoš, kdy si tato trojice rozebrala rychlými přihrávkami po zemi domácí obranu, zvyšuje posledně jmenovaný v 57. minutě na 3:0 pro Ostravici. Za okamžik Marek Stonavský střílí po další kombinaci nad bránu a Pavelce i Kurečku vychytal brankář domácích, který zabránil debaklu svého týmu. V 68. minutě Baška chybuje v obraně, Platoš mohl přidat třetí gól, ale brankář ho vychytal, na následnou dorážku Kurečky už neměl nárok - 4:0. Tento útočník se konečně dočkal branky v sezóně, navíc podal v zápase výkon, který by ho mohl povzbudit do dalších zápasů. Navíc se podílel v 75. minutě na další kvalitní akci. Vyměnil si míč s O. Stonavským, ten našel na penaltě nabíhajícího Platoše, který se dočkal po zásluze hattricku. Celkově již třetím v sezóně upravil na konečných 5:0 a zvýšil svou bilanci v sezóně na 18. branek. Do konce zápasu stojí jen za zmínku rána Procházky, kterou brankář Bašky bravurně vyškrábl na roh. Celý tým zápas odmakal na maximum a naladil se na tu správnou vlnu v boji o přední místa tabulky. Nyní nás čekají atraktivní dva duely, Václavovice doma a pak v stále prvních  Hukvaldech. Doufáme, že se série sedmi zápasů bez porážky prodlouží...

Názor diváka: Tým navázal na své kvalitní zápasy z průběhu sezóny a vytvořil si nespočet šancí a pěkné gólové situace. Adam Platoš opět odměněn za své nasazení a přesné náběhy na přihrávky spoluhráčů hattrickem a pojistil si třetí místo v tabulce střelců soutěže. Lépe se nám hraje proti týmům, které nechtějí jen destruktivně bránit, ale útočí i ve více lidech, my pak využíváme otevřené prostory k pěkným akcím. Rychlé přihrávky po zemi na jeden dva doteky je přesně to, co nám sedí, na hráčích je vidět, že je to baví a nestojí je to tolik sil. Baška nám to ale hodně ulehčila a nepředstavovala žádnou hrozbu. Pravý test se ukáže v sobotu, přijede k nám tým Václavovic, který hraje kombinační a technický fotbal, podobný tomu našemu. Nezbývá než tedy zakončit sérii pěti zápasů v 14 dnech podobně jako dnes...