06.04.2014 14:00

DOBRÁ "B" - OSTRAVICE 1:0 (0:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Mendrek, Rozkydal, Žejdlík (80. Poruba) - Přasličák, Stýskala, O. Stonavský, Janošec, Procházka (45. Kořínek) - Platoš

Branky: 69. Kováč

První jarní zápas nás vyslal do Dobré, kde v neděli hraje své zápasy tamní béčko. Ostravice v týdnu dojednala příchod Kamila Kořínka, navíc se po minulém týdnu zdálo, že naše forma pomalu a jistě roste. Do hlav všech účastníků na hřišti se určitě dostaly zprávy ze sobotních utkání, kdy Smilovice i Řepiště naplno venku bodovaly, takže jsme byli pod tlakem, ale s nutností také vyhrát. Navíc na podzim jsme vyhráli 8:0 a možná míra podcenění, že to půjde samo, mohla taktéž nastat. To jsme však netušili, že v neděli vyhrajou venku i Janovice a Palkovice, a my jako jediní venkovní zápas překvapivě nezvládneme. Takže, aby to bylo v okresu zajímavé, nyní hraje o postup prakticky prvních šest týmu a vedeme jen o bod, což je k našemu těžkému losu velmi špatná situace... Do sestavy se nevešli zranění M. Stonavský a Tengler, zato Kořínek už byl připraven prozatím na lavičce. S rezervními týmy je to ale vždy ošidné, zvlášť když áčko nehraje v ten samý den. Domácí, posílení několika hráči širšího kádru, se chtěli proti nám vytáhnout a zarputile a fyzicky s námi neztráceli krok. Přesto jsme mohli hned v druhé minutě vést. Na rychlo rozehraný přímy kop z pravé strany letěl na volného Procházku, ten zavěsil do sítě, ale za hvizdu ofsajdové situace. Těžko říct, zda se jednalo o správný verdikt, nikdo to moc tak brzo neřešil. Od začátku klasicky svým stylem tvoříme hru a držíme míč, domácí čekají na chyby a rychlé protiútoky. V 7. minutě Platoš po rohu netradičně hlavou míří nad břevno, poté O. Stonavský přešel dva hráče, ale z úhlu mířil vedle. Vypadalo to, že je jen otázka času, kdy něco vyjde. Střelec Platoš v 20. minutě ještě asi teď lituje svého zmařeného samostatného úniku po krásné přihrávce O. Stonavského, už před ním čekala jen prázdná branka, ale brankář stačil bohužel pro něj šťastně zakročit. Dobrá se jen vyjímečně dostávala k naší bráně, hrozila prakticky jen z levé stravy, kdy jejich nejlepší hráč rychlý záložník áčka Kováč dělal svým pohybem velké problémy. Po další kombinaci zálohy prošel středem Stýskala, vyslal do nájezdu v 30. minutě Platoše, ale ten opět nedal a trefil tváří tvář jen brankáře. Od této chvíle se naše pojetí výrazně změnilo. Tým cítil, že zatím šance nevyužil, a i když zbývalo hodně času, začali jsme nervóznět a nepřesnosti přibývaly. Domácí právě naopak cítili, že se s námi dá hrát. Do konce poločasu se už jen hra kouskovala a oba týmy odcházely do kabin prozatím bez branek.

V druhém poločase jsme chtěli vstřelit aspoň tu jednu branku, ale zároveň se vyvarovat fatální chybě v obraně. Procházku vystřídal na levém kraji již zmiňovaný Kořínek, ale ten se u nás teprve rozkoukává a nesehranost byla znát. Kdo ale čekal, že na Dobrou vlítneme a urveme zápas na svoji stranu, musel být z našeho přístupu zklamán. Domácí ještě více zhustili střed hřiště a nedovolili nám prakticky nic. Bohužel jsme nebyli tak trpěliví a místo boje jeden za druhého, přibývalo ostrých výměn názorů mezi všemi spoluhráči. Hra se postupně více a více otevírá a Dobrá začíná pochopitelně z rychlých protiútoků hrozit. Boháč první nebezpečnou střelu v 56. minutě vyrazil na roh. Další zmar přišel v 59. minutě. O. Stonavský zakombinoval se Stýskalou, ten ještě stačil sklepnout za obranu na nabíhajícího Pavelce, avšak ani tento nájezd neskončil naší radostí. Domácí cítí šanci, že může jedna branka rozhodnout, a od této chvíle bojují více než Ostravice. My začínáme prohrávat stále častěji osobní souboje, záloha propadá a v 69. minutě přišla rozhodující situace. Paradoxní je, že vlastně po žádné velké chybě. Dobrá centruje nenápadně na nabíhajícího Kováče, Pavelec ho stačil uhlídat, avšak míč tak poskakoval, že domácí záložník nečekal a z dvaceti metrů na levé straně parádně trefil protější roh branky. Jen pro zajímavost - tento hráč prakticky na Ostravici bydlí a již byl několikrát v minulosti lákán do našich fotbalových řad. Nechytatelná rána nás posílá vstříc ostudné prohře. Místo závěrečného tlaku, přichází marný boj psychicky nalomených hráčů hlavně sami se sebou a stalo se to, co jsme chtěli oddalovat co nejdéle. Už v druhém kole ztrácíme náskok v tabulce a všichni soupeři za námi, se mohou po svých vítězstvích ještě o to více radovat...

Názor diváka: Asi jsem zas moc minule chválil nebo euforicky vyskakoval, každopádně tato tvrdá rána nás srazila pěkně na zem. Tudíž pro další týdny budu asi ticho.  Omýlená fráze, že je to jen okres, bez bojovnosti a nasazení se soupeř sám neporazí, platila dneska dvojnásob. Někteří jedinci nebyli celý zápas vidět, někteří se místo nemístných poznámek na druhé, mají hecnout, zatnout zuby a dál bojovat a jít příkladem pro zbytek. Nějaký klíčový důvod dnešního propadáku nevidím, ale jasně se ukázalo, že pod tlakem dotírajících soupeřů v tabulce a nepříznivě vyvíjenému zápase se těžko hraje, a kdo se s tím neumí vypořádat, tak to pak dopadá zhruba takto...

Na závěr zpráva pro Kovyho, kterého osobně znám a bydlí ode mne pár metrů - Parádní asi životní trefa, co? Ale jak půjdeš po cestě domů kolem mojeho baráku, tak raději doufej, že nebudu venku, dokud mě to nepřejde... :-)