METYLOVICE - OSTRAVICE 1:2 (1:1)

Sestava: Boháč - Jucha, Rozkydal, Ledvoň M. (85. Mendrek) - M. Stonavský, Stýskala, O. Stonavský, Přasličák (46. Němec), Procházka - Platoš (83. Kurečka), Březina (89. Žejdlík)

Branky: 40. Hradil - 17. Březina, 74. O. Stonavský

Červená karta: 30. Stýskala

Nedělní utkání nás zavedlo do Metylovic, kdy domácí byli pouhé tři body za námi a ještě na svém hřišti neztratili v sezóně ani bod. Pokud bychom vyhráli, odskočili bychom soupeři na šest bodů a před zápasem v Mostech (otočili duel s Lískovcem v závěrečných pěti minutách) by byl stále náš náskok na čele tříbodový. Nakonec se povedlo, i když dnešní cesta k výhře byla opravdu bojovná. Tým se sešel kompletní, hráči, kteří většinou hrajou v základu museli na lavičku, takže jsme měli opravdu nabitou sestavu. To samé soupeř, který nastoupil s tradičním duem na hrotu a náš cíl byl tyto dva střelce uhlídat. K tomu solidní počasí i veliká divácka kulisa, bylo znát o co se dnes hraje. Zápas začal svižně, nikdo na nic nečekal a už v 4. minutě po centru Stýskaly hlavičkuje Rozkydal mimo branku. Na druhé straně po nákopu Metylovic míč propadá až na jejich útočníka, ten ale trefuje mimo s lehkým líznutím tyče. Domácí jsou nebezpeční hlavně ze standartních situací, přímý kop z 9. minuty minul branku o pár centimetrů. My ukázali naši sílu kombinace v 16. minutě, záloha přehrála soupeře a využila chyby jejich obrany, na pravé straně vápna se míč dostal až k Stýskalovi, který byl skluzem zblokován, ale i faulován. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Březina a posílá nás do vedení. Z něho jsme se ale nemuseli radovat dlouho, po dalším přímém kopu se třese břevno Boháče a odražený míč posílá hráč Metylovic hlavou nad. Tady jsme měli veliké štěstí. Všechny souboje o míč byli na ostří nože a rozhodčí ukázal, že si do ničeho nenechá kecat. Avšak co předvedl v 30. minutě dost ovlivnilo celé utkání a nás to hlavně zasáhne zbylé dva zápasy. Stýskala v rohu hřiště srazil hráče a po právu viděl žlutou kartu. Domácí divák mu k tomu přidal pár poznámek, výměna názoru skončila jednim sprostým slovem směřovaným na diváka, které slyšíme na hřišti téměř stále a rozhodčí místo aby hráči domluvil, nebo dal druhou žlutou kartu, nesmyslně vytahuje rovnou červenou, Člověk si řekne, že skoro 70letý sudí má mít zkušenosti a cit pro hru, kterou tady ale úplně zazdil. No takže Metylovicím se darovala dlouhá přesilovka, Březina se stáhl do zálohy a my bojovali v deseti. Ovšem trest přišel až moc brzy. V 40. minutě ztrácí zbytečně míč Přasličák, domácí využívají přečíslení, kdy Jucha bohužel fauluje jejich hráče ve vápně a Hradil taktéž na jisto vyrovnává na 1:1. Parádním okamžikem z 43. minuty Boháč vytahuje hlavičku reflexivně na roh, drží Ostravici ve hře a my tedy jdeme do kabin za nerozhodnutého stavu...

Do druhého poločasu jsme museli jít s tím, že budeme hrát na protiútoky a zároveň bránit nebezpečné nákopy do vápna. Proto šel na hřiště vysoký Němec, i bod by byl pro nás ziskový v téhle situaci. Paradoxně ale Metylovice hrály o dost hůře než v poločase prvním a převaha jednoho hráče nebyla znát. Ostravice mohla už v 48. minutě strhnout vedení na svoji stranu. Po centru se k hlavičce dostal Rozkydal, brankář ho vychytal a dorážku vytáhl na roh. Obrovská škoda. Bylo vidět že Ostravice je naladěna na správnou vlnu a další minuty nedovolila soupeři nic. V 64. minutě sice po závaru zachraňuje Rozkydal, ale Ostravice ukazuje v čem je její letošní síla. V 68. minutě po přímem kopu Březiny vytahuje brankář Metylovic další parádní zákrok. Avšak na situaci z 74. minuty už nestačí. Procházka šikovně našel O. Stonavského, který si přehodil bránícího hráče, dostal se až na hranici vápna a křižnou střelou k levé tyči, která ještě skákala, posílá Ostravici do vedení. Obrovská euforie i úleva panuje jak na hřišti, tak v hledišti. Metylovice tenhle průběh asi nečekaly a Platoš mohl v 78. minutě definitivně zápas rozhodnout, ale mířil vedle. Minutky utíkaly, nákop Metylovic a první šance kanonýra Végha konči v boční síti. V posledních minutkách byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen Hradil, který neudržel nervy na uzdě a po cestě ještě zahodil rohový praporek pár metrů za hřiště. A když Kurečka neproměnil svoji slibnou šanci, po závěrečném hvizdu se celá Ostravice raduje, s tímto průběhem mají tyto body cenu zlata!

Názor diváka: No tomu říkám derby, k rozhodčím se nevyjadřuji, stejně člověk nenadělá nic. Tým ukázal svoji vnitřní sílu, je tady vidět zlepšení, že i když se nedaří, všichni táhnou za jeden provaz. Nakonec jsme byli v druhém poločase asi lepším týmem.  Do Mostů jedeme ve středu bez Styskyho, ale i tam věřím, že to tam zvládnem a odskočíme všem na šest bodíků...