02.10.2016 15:30

ODRY - OSTRAVICE 3:1 (2:0)

Sestava: Boháč - Mendrek, Rozkydal, Jucha, Ledvoň L. - M. Stonavský, Šigut, O. Stonavský. Stýskala, Žižka (46. Kováč) - Platoš

Branky: domácí 15., 30. a 61. - 63. Šigut

V osmém kole soutěže zajížděli fotbalisté Ostravice do Oder, které se usadili na prvním místě tabulky. My jsme po nepodařených zápasech potřebovali nějaké ty bodíky, ale zůstalo jen u přání. Už samotný příjezd a soustředěnost před zápase odpovídala spíše okresnímu přeboru a někteří by si měli uvědomit, že tomu tak už není. Nám chyběl Janošec, jednozápasový trest si odpykával Ledvoň a na lavičku se posadili ne zcela zdravotně v pořádku Pavelec s Kováčem. První poločas byl ze strany Ostravice doslova odchozený a na ručník. Někteří spoléhali jen na dva tři hráče, co se snažili a to je špatně. Proč se bát hrát fotbal na hřišti prvního týmu? Mladí a běhaví domácí na nás solidně vletěli a my nestačili v ničem. V osobních soubojích i v kombinacích, přitom široké hřiště nám mělo sedět. V 13. minutě zahrává rukou po centru v pokutovém území Ledvoň L. a jako tradičně, když hrajeme venku, lacino darujeme soupeři dát gól z penalty. Poté náš brankář Boháč hasí jednu šanci za druhou. Chytá střely v 16. i 21. minutě. Nám se dopředu nic nedařilo, hráči se nedoplňovali a nebojovali jeden za druhého. A tak v 30. minutě inkasujeme po druhé. Centr Boháč sklepne rukou jen na naše stopery, od nich se míč při naší smůle odráží přímo na kopačku domácích a nebyl problém jen dorazit do sítě. V 39. minutě nám uniká na pravé straně hráč Oder a jen milimetry nás dělily od definitivní blamáže. Jediná šance Ostravice přichází v 44. minutě, kdy konečně vybojujeme aspoň roh, ale míč ve vápně je v závaru odkopnut pryč. Tímto konči tragický poločas, kdy bychom s tímto přístupem neuspěli nikde a i když jsme zase zadarmo darovali domácím dva góly, od těch dalších nás naopak zachránilo štěstí...

V kabině o pauze si tým měl pořádně co vyříkat, ale ve výsledku může být každý naštvaný jen sám na sebe s tím, co je schopný odevzdat v utkání. A kdyby jsme hráli s takovým nasazením celý zápas, tak bychom zde vyhráli. Už během pěti minut mělo být srovnáno. Ovšem to co Ostravice teď na podzim dokáže spálit, je už opravdu neuvěřitelné. V 49. minutě po krásné kombinaci trefuje Stýskala břevno. My už hráli na hranici rizika a Odry mohly útočit do naší otevřené obrany a tak i ony v 53. minutě trefují břevno. O chvíli později uniká Mendrek, který byl poslán na hrot, ale v poslední chvíli si míč ukopne před brankářem. Tlak máme, ale nedaří se ho využít. V 61. minutě v hraniční situaci, posílají Odry míč na svého útočníka, který zvyšuje na 3:0. Na to odpovídá výborně hrající Šigut, který z dvaceti metrů nechytatelně ranou konečně střílí gól - 1:3. Času stále bylo dostatek, ale domácí brankář čaroval. V 74. minutě vytahuje hlavičku Rozkydala, V 78. minutě je sám před brankářem Mendrek, ale ten to taktéž vychytává. V 82. minutě Rozkydal hlavičkou skóruje, ale proti je zas praporek pomezního rozhodčího. A aby těch zahozených šancí nebylo málo, tak v 85. minutě trefujeme pravou tyč a v 89. minutě máme ve vápně dvě dorážky, které domácí gólman neuvěřitelně vytlačil. Sami vidíte, že šancí je dostatek, ale to co  darujeme soupeři, a to co spálíme, nás výsledkově i psychicky stále dokola sráží na zem. Ovšem není to omluvou za první poločas!!! Propadáme se už na dělenou 11. příčku a situaci můžeme změnit a zlomit v dalším zápase, hostíme Vlčovice/Mniší...

Názor diváka: Nechápu prvních 45 minut, trenér něco řekne, všichni srandičky, blbosti a soustředěnost je úplně v háji. Nezlobte se na mě, ale je to tak. Příště je třeba udělat kravál asi hned na startu, ať se probereme. Druhý poločas, to už byl náš fotbal, takový, s kterým jediným můžeme uspět. Spálených tutovek je už více než desítka teď na podzim, ale někdy se to zlomí. Jen je třeba za tím jít celý zápas a jako tým společně!!!