27.04.2013 16:00

OSTRAVICE - FRÝDLANT B 2:1 (0:0)

Sestava: Boháč - Žejdlík, Janošec, Rozkydal, Faldyna (45. Poruba) - Pavelec, Stonavský O., Procházka, Stýskala, Stonavský M.- Platoš (72. Kurečka)

Branky: 60. Pavelec, 86. Janošec

Za letního odpoledne nastoupila Ostravice k prvnímu domácímu zápasu jara. A hned v derby z nebezpečným mladým týmem Frýdlantu "B", který sice hraje o záchranu, ale má v týmu šikovné a technické hráče. My chtěli navázat na kvalitní výkon z minulého týdne a potěšit hrou početnou diváckou kulisu. Sestava se téměř nezměnila, chyběl stále zraněný Přasličák a přibyl nemocný Blahuta. Toho v obraně zastoupil Faldyna. Od začátku utkání to byli ale hosté, kteří svým aktivním pohybem hráli fotbal, avšak si naštěstí nevytvářeli velké příležitosti. Ostravici chyběl pohyb, nasazení, bojovnost a kombinace. Tedy vše, na co jsme byli v minulých zápasech zvyklí. Čím to bylo, ví asi jen sami hráči, každopádně na špici tabulky by to nestačilo. V 10. minutě ostrým zákrokem bez karty sundal obránce Frýdlantu střelce Platoše a ten se horko těžko sbíral ze země. Záloha se nenabízela, obrana nakopávala jen míče dopředu a to prostě nebyl náš způsob hry. Frýdlant hrozil z brejků, v 35. minutě jen těsně střela minula levou tyč Boháče. Rozpačitým výkonem a poločasem bez šancí, ničeho nadějného a střely jsme odcházeli do kabin za bezbrankového stavu a sami hráči  včetně trenéra byli z výkonu velmi zklamaní.

O přestávce udělal trenér Vranay taktické změny v rozestavení, nepřesný Faldyna byl vystřídán Porubou, Janošec se mírně vysunul kupředu a celkové pojetí hry naznačovalo ale jen bohužel mírné zlepšení. V 50. minutě utekl rychlý Stýskala, obránce Frýdlantu ho skluzem na poslední chvíli zastavil a kopali jsme přímý kop. Bohužel i Stýskala neměl při střele svůj den. Tým se celkově zvedl, ale zatím snaha byla marná. Frýdlant se kombinacemi dostával také do hry, ale naštěstí obrana byla pozorná. V 57. minutě z centru z pravé strany dal střelec Platoš gól, ale z ofsajdu. To domácí nabudilo k rozhodujícímu okamžiku. Vůbec první pohledná kombinace vedla konečně ke gólu. Pavelec si naběhl ze strany v momentě přihrávky za obranu a prostřelil brankáře. Vedli jsme 1:0 a domácí si hluboce oddychli. Ostravice chtěla náskok zvýšit, ale bohužel nedařilo se. Nervozita na kopačkách byla znát celý zápas. Frýdlant hrozil z našich chyb, ale Boháč byl na svém místě a tým podržel, tak jak v 85. minutě, kdy vyškrábl nebezpečnou střelu. O minutu později jsme provedli protiútok do otevřené obrany hostí, Procházka našel v středu hřiště nabíhajícího Janošce a ten střelou z první k levé tyči nedal brankáři šanci a zvýšil na 2:0. Ostravice chtěla zápas v poklidu dohrát, ale nedařilo se podržet balón. Z toho pramenily chyby a v nastaveném čase rozhodčí odpískal po faulu penaltu pro Frýdlant. Faul byl na hranici vápna, sudí chtěl aby si asi Frýdlant vstřelil místo přímého kopu branku, protože hned potom ukončil zápas. Historie se nebude ptát, že výkon byl podrůměrný a hráči ze sebe nevydali to co v nich je. Frýdlant si bod zasloužil, my byli jen šťastnějším týmem. Důležitá je to pro Ostravici výhra i proto, že ztratily vedoucí Hukvaldy, tudíž má pro nás cenu zlata...

Názor diváka:  Tým podal celý zápas nepřesný podprůměrný výkon, bez nápadu, myšlenky a hrou, kterou nikdy nepraktikuje. Po minulém týdnu si asi hráči mysleli, že to půjde samo. Je třeba si ale uvědomit, že týmy z dolních pater tabulky se chtějí proti těm lépe postaveným vytáhnout, a pak je to vždy těžké. Tentokrát nebudu chválit nikoho, jelikož jsem to asi minule vše přechválil :-). Dle mého názoru, sice se o tom nemluví, mají hráči v hlavách přirozený tlak z toho, že první místo je blízko, "musí se vyhrát" a teď bude jen důležité, který tým se s tím nejlépe popere. Sice se hraje pro radost a pro zábavu, ale po desíti letech v OP Ostravice hraje o postup, což je situace, na kterou tady nebyl nikdo zvyklý. Zvlášť když Hukvaldy remízou ztratily. Takže vhodně zregenerovat do středy, kdy je tady zápas v Neborech...