26.06.2013 17:30

OSTRAVICE - SMILOVICE "B" 1:3 (0:2)

Sestava: Vokal - Pavelec, Rozkydal (61. Kurečka), Žejdlík, Poruba (76. Tofel) - M. Stonavský, Stýskala, O. Stonavský, Přasličák, Janošec - Platoš

Branky: 76. Přasličák

Poslední zápas sezóny by možná již neměl pro náš tým specifický význam, jelikož se zdálo být vše rozhodnuto a z našeho pohledu se sezóna měla již dohrávat. To by se ale po víkendu nesměla objevit informace, že právě náš středeční soupeř, konkrétně ale Smilovice "A" končí v krajských soutěžích a od podzimu budou v OP nastupovat už jen s jedním týmem. Znamenalo to jediné. Ač se to snad nikdy nestalo, postupují letos z OP tři týmy. Z kraje k nám dobrovolně padá také FM "B", který se domluvil s Chlebovicemi na přenechání své pozice. Nám sice zbývala jen teoretická šance, jelikož Václavovice měly nejlepší pozici a dva body náskok, určitě jsme ale chtěli dostat naší výhrou týmy před námi pod tlak. Konec spekulací ale utnul zápas, který jsme po stránce taktické nezvládli a opět jsme soupeři lacino darovali sami všechny branky. Z kompletní sestavy chyběl jen Blahuta a Procházka. Tři dny stačily na to, aby Ostravice nebyla oním týmem, který jsme celou sezónu znali. Hosté si přijeli zahrát uvolněně fotbal, opět chytající Vokal si ale nešel na míč, který mohl aspoň vyboxovat, z toho zmatená obrana v 5. minutě nebyla schopna centr odhlavičkovat a nebo poskakující míč odkopnout, pro Smilovice pak odkrytou bránu již nebyl problém trefit - 0:1. Poté jsme hráli zaskočeně svůj kombinační fotbal, drželi jsme míč na kopačkách, ale jakmile ho ztratíme, obrana dneska neměla svůj den a znamenalo to pro nás velikou hrozbu. V 11. minutě Vokal chytil jasnou šanci Smilovic, obrátit průběh zápasu mohl M. Stonavský, ale nadějnou střelu brankář vyrazil, dorážku taktéž. Poté přichází období kdy se hledáme, hra se odvíjí v středu hřiště a šance nepřicházejí. Hosté cítí příležitost, brání skoro ve všech lidech a nedávají nám moc prostoru k hře. Škoda naší šance v 28. minutě, kdy po odraženém míčí vytahuje brankář Smilovic umístěnou střelu konečky prstů na roh. Po chvilce ale na druhé straně Vokal nezvládá nenápadnou střelu Smilovic z dálky, která mu za vydatného deště prokluzuje pod břichem a hosté po další laciné brance vedou již 0:2. Do konce poločasu se Ostravice hledá, stoupá nervozita a klesá chuť do hry, a tak jdeme do kabin za velmi nečekaného a nepříznivého stavu.

Do druhé půle se Janošec přesunul na své místo do obrany a Pavelec se vysunul do zálohy a chtěli jsme rychlým kontaktním gólem ještě ze zápasem něco udělat. Ale tým, jakoby již po celé sezóně neměl síly na zvrat v utkání a otáčení. Těchto situací za ten rok bylo až až. Nedokážeme se soustředit na svoji hru, pramení z toho chyby v obraně a v 57. minutě jsme měli veliké štěstí. Obraně utekl rychlý útočník Smilovic, již obešel kličkou Vokala a měl před sebou prázdnou bránu, ale střelou trefil tyč. My toto varování nebrali na vědomí, Přasličák po rohu sice pěkně hlavičkuje, ale brankář hostí chytil. Stále děláme v obraně chyby a hosté toho potřetí zaslouženě využívají. Z pravé strany se po hlavičkovém souboji Rozkydala míč nešťastně odráží k volnému hráči a ten nedal Vokalovi šanci. Po této brance se obrana zbytečně hádá a a Rozkydal se sám hlásí o střídání. Tým povzbuzující trenérem má hrát svoji hru a nějak si užít závěrečné minuty. Nám se nedaří finální překvapivá příhrávka, ale bojovnost hráčů se upřít v této fázi hry nedá. Jiskru naděje máme po krásné akci Stýskaly, který centruje na Porubu, ten sklepuje na Přasličáka, který levou nohou trefuje v 76. minutě levý roh branky - 1:3. Zápas se dohrává naší aktivitou, ale již bez výrazných šancí. Soupeř tímto vítězstvím otevírá novou etapu v OP, od příští sezóny s ním musíme vážně počítat. Ostravice ukončuje sezónu porážkou, z celkového hlediska méně povedeným jarem a několika zbytečnými zápasy a ztrátami, které nás, tím že postupují tři, stály postup do kraje. Ale o tom až někdy příště, třeba hned za rok....

Názor diváka: Nevím čím to bylo, že se tým tak za tři dny změnil, možná vědomím postupové šance i když velmi malé, možná tím, že laciné branky nás opět srazily a nikdo už na konec neměl síly a chuť. Ale neřešit. Sezóna ukázala, jakým směrem fotbal na Ostravici posunout výše a nezbývá než si odpočinout, nabrat psychické i fyzické síly a nastoupit do té nové ještě v lepším světle. Odehráli jsme skvělé zápasy i ty méně vydařené, což k fotbalu ale patří. Věřím, že trenér tým vhodně doplní, přece jenom mu nakonec opět zbyl velmi úzký kádr a plno hráčů, co hrálo na podzim z kádru vypadlo.. Taktéž věřím, že všichni hráči v týmu zůstanou. Gratuluji postupujícímu Písku, Hukvaldám a dle mého tipu Václavovicím a těší mě, že nové příchozí týmy Chlebovice, Nošovice, Dobrá "B" a Janovice jsou v nedalekém okolí. PS: doufám, že myšlenka webu se líbí po ročním zkušebním provozu, jsem rád, že jsem tímto Ostravici pomáhal a pozitivní ohlasy mne vedou v tomhle pokračovat i nadále...