Historicky první bod proti Spálovu

07.04.2018 15:30

OSTRAVICE - SPÁLOV 0:0 (0:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Jandek, Jucha, Ledvoň M. - Horňák, M. Stonavský, Stýskala, Přasličák, O. Stonavský - Dušík

Branky

 

V prvním domácím utkání jarní sezóny jsme hostili favorizovaný Spálov. Proti 75km vzdálenému soupeři jsme doposud měli nelichotivou bilanci. Tři zápasy, tři prohry a strašidelné skóre 3:15. Náš soupeř v prvním minulém kole hokejovým výsledkem porazil Pustějov 7:4, ale přitom už vedl 6:0. To náš příběh ztraceného utkání je také velice znám, takže jsme toto chtěli odčinit. Nastoupili jsme v kompletní sestavě až na kanonýra Platoše. Vzhledem k síle soupeře jsme defenzivněji seskupili řady a v útoku se bil jen Dušík. Naše taktika vyšla dokonale. Tentokrát naše obrana v čele se skvělým Boháčem pracovala na výbornou a dočkali jsme se prvního zápasu s čistým kontem od výhry nad Hukvaldy 26. srpna. Moc brankových příležitostí jsme si nevytvořili a když i přímý kop Stýskaly parádně vyrazil hostující brankář, tak se oba týmy rozešly bez branek remízou. Jednalo se tedy o první super výsledek proti tomuto soupeři a bereme to jako úspěch. V dalším kole míříme do Mořkova, kterému máme co oplácet, jelikož nás doma na podzim porazil. A jedná se o soupeře před námi, kde je už ale rozdíl bodů celkem vysoký a tak budeme mít šanci snížit rozestup...

 

Více info o utkání se dočtete na webu NJ deníku ve středu.

 

Názor diváka Ondry:  

Velká pochvala celému týmu a Vojtovi s Jardou. Výborný kolektivní výkon podložený jednoduchou a účelnou hrou defenzivy, ze které bych rád vyzdvihl hlavně výkon Mariána Ledvoně. Slávek v bráně opět ukázal svou extra třídu, kdy v silné desetiminutovce(70-80min) soupeře chytil tři tutovky v rychlém sledu za sebou a po zásluze si ho dovolím zvolit hráčem utkání. Perfektně stahoval všechny centry a rohy soupeře, nic neboxoval a dodával klid celému týmu.
Nádherný přímý kop Petra Stýskaly mířící do šibenice chytil neméně skvělým způsobem soupeřův brankář. Tady jsem musel s chutí zatleskat oběma. Jen tak dál pánové, včera jste ukázali, že fotbal hrát umíte a že minulý týden byl jen vyjimkou, která se už, doufám, nebude opakovat. Co opravdu chválím je, naprosto odlišný způsob hry našich obránců. Plně zodpovědný, bez zbytečných kliček a jiných mezi přihrávek. Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsem vám rád a po zásluze za předvedený výkon s chutí zatleskal.