10.09.2016 16:00

OSTRAVICE - JISTEBNÍK 1:1 (1:0)

Sestava: Boháč - Mendrek, Rozkydal, Janošec,  Ledvoň L. - Žižka, O. Stonavský, Stýskala, Kováč, Ledvoň M. - Slivoník (58. Žejdlík)

Branky: 18. Stýskala - 76. hosté

Druhý zápas za sebou hráli fotbalisté Ostravice doma. Mohli jsme být rádi, že jsme se sešli v jedenácti lidech, když nám chybělo hned šest hráčů základní sestavy. Na základě toho musel trenér překopat rozestavení některých hráčů i styl hry, když třeba Žejdlík a Slivoník neodehráli v sezóně zatím ani minutu. Hostili jsme Jistebník, tedy tým, který měl více bodů a rovněž ještě neprohrál. Nakonec to pro nás byla třetí domácí remíza z třech zápasů před vlastními diváky a to po průběhu, kdy jsme měli více tutových šancí než soupeř. Takže to musíme brát jako ztrátu, i když bychom to před zápasem asi brali. Oba soupeři nejprve vyčkávali, co ten druhý předvede. Jistebník poslal střelu vedle v 11. minutě, my zase odpověděli střelou Stonavského, kterou brankář vytáhl na roh. Naše radost přišla v 18. minutě a byl to geniálně sehraný roh, kdy si přesně vyměnili míč O. Stonavský a Stýskala a ten střelou na přední tyč nedává brankáři šanci. Hosté hrozili hlavně z rohů a podobných nákopů do vápna, hned dvakrát jsme měli štěstí, kdy dvě hlavičky skončily nad brankou. Jeden z klíčových okamžiků zápasu přichází v 33. minutě, kdy Marián Ledvoň ukličkoval obránce hostí a na hranici vápna byl sám před brankářem. Bohužel mu střela sjela a končí vedle levé tyče. Veliká šance zůstala nevyužita. Naše obrana i defenzivní styl nám vycházel, a i když si mnozí myslí, že jsme zalezli a bránili, tak se prosím nedivte. Chyběli prakticky všichni ofenzivní hráči. Jdeme tedy za stavu 1:0 do kabin a mohli jsme být spokojeni, hráči plnili pokyny trenéra a Jistebník byl daleko hratelnější soupeř, než třeba Kopřivnice či Starý Jičín.

Druhý poločas začal očekávaným tlakem hostů, kteří se hnali za vyrovnáním. K dostřelu branky se ale dostávali jen sporadicky, my hrozili z brejků, Kuba Slivoník v 55. minutě trefuje jen střed branky. V 58. minutě jsme přečkali sérii odrazů ve vápně a vše mohl rozhodnout střídající Žejdlík. V 62. minutě nákop si zpracoval nohou ve vzduchu Stýskala, našel přesně za obranou právě Žejdlíka, ale ten se spíše šance zalekl a nastřelil sám před brankářem jen jeho tělo. Tohle nás bohužel mrzelo ve chvíli ,kdy Jistebník po zbytečném faulu zahrává v 76. minutě standardní situaci a jejich hráč už hlavičkou trefuje přesně. Je tedy vyrovnáno. Do konce utkání už jen Žejdlík spálil další šanci, kdy byl u míče dříve než brankář, na druhé straně Jistebník nevyužil přečíslení. Pro oba týmy tedy pokračuje série neporazitelnosti v sezóně, avšak my už máme čtvrtou remízu...

Názor diváka: Kde by Ostravice mohla být, kdybychom nedarovali vyrovnání Kopřivnici, porazili Jeseník a dneska využili aspoň jednu tu 100% šanci. Na druhou stranu klobouk dolů před touto sestavou, která se lepila jak se dala. Jistebník možná utkání podcenil a my toho málem využili. Jedeme ale dál, sezóna je dlouhá a už v Mořkově může být pro nás veseleji...