28.09.2017 16:00

OSTRAVICE - TICHÁ 1:2 (1:2)

Sestava: Boháč - Pavelec (46. Ledvoň L.), Jucha, Jandek, Ledvoň M. - Horňák, Stýskala, Dušík, O. Stonavský, M. Stonavský,  - Sloboda (61. Mendrek)

Branky: 21. Dušík - hosté 5. a 15.

K dohrávce víkendového kola nastoupili fotbalisté Ostravice proti Tiché. V pěkný sváteční den nás čekal rozjetý soupeř, jelikož hosté byli před tímto zápasem na třetím místě. My chtěli bodovat, avšak trápení s darováním dvou gólů pro soupeře pokračuje. Už po čtvrté v sezóně jsme museli dotahovat stav 0:2 a to nás stojí mnoho psychických i fyzických sil. Nastoupili jsme bez Platoše a Přasličáka a už v 2. minutě měl možnost přímého kopu Stýskala, ale netrefil branku. V 5. minutě hosté rychle zahrávají nákop z poloviny hřiště, Pavelec neodhadl míč při výskoku, hosté si na vápně přihráli a na střelu neměl Boháč, který se vrátil po zranění, nárok. V 8. minutě jsme Tichá po závaru ve vápně naštěstí míjí branku. Druhá střela na branku a druhý gól v naší sítí přichází v 15. minutě, kdy po centru z pravé strany tečuje před Boháčem hostující hráč přesně do sítě. Tichá tedy domácí Ostravici dokonale zmrazila a my byli zase tam, kde jsme už skoro zvyklí. Kapku naděje nám dal v 21. minutě Dušík, který po přihrávce a pěkné kombinaci zálohy se dostal na vápně sám před brankáře a snižuje pohotově na 1:2. Jinak to bylo z obou stran v prvním poločase téměř vše. Tichá kouskovala hru, my se trápili hlavně směrem do útoku a vázla nám kombinace i náběhy i bojovnost. Ke konci poločasu měl dvě šance Ondřej Stonavský, ale tu první míří nad branku a v druhé trefuje hostujícího brankáře. Nepovedený poločas tedy končí 1:2, ale stále byla naděje na to utkání zvládnout...

Do druhého poločasu nastoupil na kraj zálohy Lukáš Ledvoň místo Pavelce. A byl to právě on, co měl dvě tutovky, které měl proměnit. Tichá se moc do útoku nehnala, kontrolovala hru, a Ostravice měla v 55. minutě velkou šanci. Marián Ledvoň zaútočil do otevřeného prostoru, našel přihrávkou svého bratra, ale jeho střela bohužel míří vedle. Druhá šance jako přes kopírák přichází v 60. minutě, kdy je opět na konci Lukáš Ledvoň, který z boku sám před brankářem trestuhodně přestřeluje. Aspoň jedna šance měla skončil brankou a byl by klid. Poté už naše hra i hra hostí upadla do průměru, my se do zahuštěné obrany neprosazovali a hosté si hlídali náskok. Naše snaha byla tedy jalová a připisujeme si už čtvrtou porážku v sezóně a druhou na domácím hřišti a to není dobré. V sobotu hrajeme na hřišti posledních Vlčovic a tento zápas musíme bezpodmínečně zvládnout...

Názor diváka: Uvidíme jak dopadne sobota, pak můžeme soudit jak na tom jsme, ale dneska to bylo za mne trápení. Někteří hráči se mi zdají z formy, a nebo je to jakoby nebaví a tak vypadá i obraz hry. Tichá nám toho moc nedovolila, ale aspoň jednu šanci jsme v druhém poločase proměnit měli. To že neustále prohráváme 0:2 než zápas pořádně začne mne štve daleko více!