06.04.2019 15:30

OSTRAVICE - STARÝ JIČÍN 2:1 (1:0)

Sestava: Rozkydal - Horňák, Jucha, Jandek, Mendrek - M. Stonavský, Přasličák, O. Stonavský, Stýskala - L. Ledvoň (46. Dušík), Platoš (82. Janošec)

Branky: 11. Platoš, 84. Janošec - 89. hosté

V sobotu nastoupila Ostravice proti prvnímu týmu tabulky. Zamířil k nám Starý Jičím, se kterým, nehledě na postavení v tabulce, máme celkem pozitivní bilanci a u nás ještě nevyhrál. My museli řešit opět absence. Na utkání z minulého vítězného kola nebyl Pavelec, M. Ledvoň, nemocný Kurečka a dvojice Němec, Šigut ukončila své pomocné působení u nás pro jaro. Naopak se do sestavy vrátil po pěti utkáních kvůli kartě tvůrce hry Stýskala. A po dnešku se veterán Janošec přesvědčil, že to na pár minut za zápas ještě půjde. O dost složitější úkol byl, koho postavit do branky. Jednička Boháč si užívá po svatební odpočinek a čáru přes naše plány dodala červená karta pro mladého Blažka. Ten si musel odpykat jeden zápas. Ve hře byl Lukáš Ledvoň, který dochytal utkání minule, nebo samotný trenér Vranay, ale nakonec se na poslední chvíli podařilo domluvit Jardu Rozkydala. Ten rok a půl za Ostravici už nehraje a který se ze své pozice stopera přesunul mezi tyče. A to byl vynikající tah. Ten to zvládl skvěle a celý tým se opět semknul a vybojoval po Veřovicích další cennou výhru. Kdo by po Skotnici čekal, že poté dvě utkání s těmito soupeři vyhrajeme. První branku vsítil už v 11. minutě Platoš, který načnul druhou stovku svých branek za Ostravici a už čekáme na metu aspoň 150 gólů. Hosté si ze začátku moc šancí nevypracovali, ale tutovku po naši chybě v rozehrávce spálil jejich hráč v 16. minutě. Hrozili hlavně z rohů, ale do těch se nebojácně pouštěl náš provizorní brankář a obránce v jedné osobě a dokonale také blokovali všichni ostatní.

Do druhého poločasu naskočil místo Ledvoně Dušík s cílem hrát na rychlé proti útoky. A právě jeden v 50. minutě neproměnil, z následného roku se střela Mendreka zblokovala na další roh. Hosté zkoušeli našeho brankáře ohrozit z dálky, ale poradil si bez problémů. Rohy byly síla Jičína, v 57. minutě čaruje na brankové čáře Rozkydal. O pár minut později končí nákop a následná hlavička hráče hostí na tyči. Ostravice tedy přežila dvě veliké šance. Přece jenom jsme v těchto chvílích tahali za kratší konec, nedařilo se podržet míč a další roh v 64. minutě lapí Rozkydal do svých rukavic. Hosté stále byli velmi aktivní, v 70. minutě opět chytá asi už desátý roh Rozkydal. V 74. minutě má možnost přímého kopu Stýskala, ale nepovedlo se podle představ. Na posledních deset minut se do hry opět dostal Janošec a stálo to za to. V 82. minutě vystřídal, v 83. minutě atakoval brankáře za cenu žluté karty a v 84. minutě střílí branku a jednalo se o gól vítězný. Ve svých 42 letech super výkon a to na hřišti nebyl nejstarší, kapitán Jičína má dokonce let 44. Poté mohl vedení navýšit O. Stonavský, ale brankáře nepřehodil. Hosté nakonec jen brankou v poslední minutě upravili stav na 2:1 pro Ostravici. Hlavička zapadla přesně za Rozkydala. Hned po rozehrávce byl vyslán do útoku Stýskala, našel ve vápně Přasličáka, ale ten ve stoprocentní šanci trefil jen brankáře. Po následném rohu bylo utkání ukončeno a propukla radost z dalších, pro někoho možná nečekaných, tří bodů. Vzhledem k ostatním výsledkům mají cenu zlata a děláme veliké kroky k záchraně soutěže i pro příští ročník... Starý Jičín doplatil na chabou produktivitu a klid v koncovce a my využili v obou případech zaváhání jejich obrany...

Názor diváka: Na utkání jsme nebyl a úplně mne to štve :-) gratulace celému týmu i zkušeným hráčům, nebot jak Radim Janošec, tak Jarda Rozkydal, byli ochotni týmu v nesnázích pomoci...