03.11.2013 18:00

OSTRAVICE - ŘEPIŠTĚ 2:2 (2:2)

Sestava: Boháč - Mendrek, Janošec, Rozkydal, Žejdlík (81. Poruba) - M. Stonavský, O. Stonavský, Přasličák (73. Pavelec), Stýskala, Tengler - Platoš

Branky: 12. Rozkydal, 28. Přasličák

Poslední podzimní domácí zápas musela Ostravice odehrát na neutrálním hřišti umělé trávy ve Frýdku Místku. Čekal nás tým Řepišť, které dle posledních výsledků vypadaly velmi silně, což se také na hřišti potvrdilo. Atmosféru velkého zápasu navíc doplnil večerní čas, umělé osvětlení a početná divácká skupina obou fotbalových táborů. Ostravice po minulém ostudném výkonu a prohře nastoupila tentokrát v plné sestavě, plná byla i lavička náhradníků a dva hráči seděli ještě na tribuně. Možná důvod zakončení, možná ale taky si hráči uvědomili něco více. Navíc se po měsíčních zdravotních patáliích a čtyř zápasové pauze vrátil do sestavy střelec Platoš, takže jsme mohli jít do zápasu s větším odhodláním než minule. Taky to tak na hřišti vypadalo. Oba týmy se úvodní minuty seznamovaly s hřištěm, hra se odehrávala ve středu pole a míč se více snažili držet Řepiště. Avšak zatím bez vážnějších šancí. Ostravice hned tu první velkou proměnila. Stýskala zahrával v 12. minutě přímý kop z levé strany, míč propadl až k Rozkydalovi, ale ten nehlavičkoval, ale pro něj netypicky nohou prostřelil brankáře. Rychle jsme vedli 1:0. Řepiště aktivně pokračovaly ve své hře, v 15. minutě Boháč vychytal jejich pohlednou kombinaci. Ukazovalo se, že proti nám stojí dle očekávání výborný technický tým, ale naše pozorná obrana všechny jejich šance dokázala odvracet. V 27. minutě zahrával Stýskala z půle hřiště přímý kop, jeho centr našel hlavu Mendreka, a byl z toho po šanci roh. Na něj si nejvýše naskočil skoro nejmenší hráč na hřišti Přasličák a přesnou hlavičkou nedal brankáři šanci. Ostravice zvýšila vedení na 2:0, což už se nám podařilo v sezóně několikrát, ale nevím, čím to je, pokaždé pak polevíme a začneme se bát o výsledek. Což se nám vymstilo a hosté se rychle dokázali dostat zpět do hry. V 30. minutě centr Řepišť bezpečně odhlavičkoval Rozkydal, ale bohužel před sebe, odražený míč krásně trefil záložník Řepišť a nechytatelnou ranou snížil z našeho pohledu na rozdíl jediné branky. Bohužel tyto chvíle hry patřily soupeři a v 34. minutě bylo rychle vyrovnáno. Obránce Žejdlík nezvládl souboj, útočník Řepišť z hranice šestnáctky sám před Boháčem přesně trefil k levé tyči a my během pár minut ztratili dvoubrankové vedení. Do konce poločasu jsou lepší Řepiště, nakopnuti průběhem zápasu se ale naštěstí nedostaly již do šance a oba soupeři míří do kabin za remízového stavu.

Druhý poločas nabídl strhující podívanou, které chyběly jen ty branky. Řepiště do něj vstoupily aktivně s cílem dokonale otočit zápas, málem jsem jim to podařilo hned v 46. minutě, kdy po rohu a závaru v malém vápně zachraňoval Boháč. Ostravice spíš vyčkává a chce po nějaké chybě vyrazit do protiútoku, pohledná kombinace Stýskaly a Přasličáka končí střelou vedle. Postupem času ale přece jenom taháme za kratší konec. V 61. minutě chytá Boháč tutovku Řepišť, na druhé straně utíká po straně Stýskala, vybojuje roh a následná hlavička Mendreka míří nad. Řepiště stále více kombinovaly na naší polovině a dostávaly nás pod tlak, ale naše obrana v čele s Boháčem bránila pozorně. Směrem dopředu už to bylo horší a tak pro nás ten bod má tentokrát velkou cenu, i když každý pomýšlel na vítězství. V 88. minutě ještě zahrával Stýskala přímý kop, tečovaná střela těsně minula pravou tyč. Ostravice sice i třetí zápas po sobě nevyhrává, ztracené body motají situaci v tabulce a dávají na jaro šanci více týmům, nicméně dneska bojovali všichni a hra měla úplně jiné parametry než před týdnem. Řepiště se ukázaly jako silný, technicky i fotbalově vyspělý tým a tak si oba soupeři rozdělili po bodu...

Názor diváka: Dneska jsme nastoupili v plné sestavě a bylo to znát. Aspoň jde vidět, jak klíčové je, aby všichni na zápasy chodili pravidelně. Opět se sice nepodařilo vyhrát, ale musíme být s bodem spokojeni. Jednak Řepiště hrajou teď ve velké formě a jednak v druhém poločase jsme spíše byli horším týmem. Jen mě mrzí tak rychlá ztráta dvoubrankového vedení. Každopádně nezbývá nic jiného než jako jednoznačný favorit určitě vyhrát na těžkém terénu v Bukovci, který dneska dostal potupnou desítku v Palkovicích a zaokrouhlit počet získaných bodů na podzim na číslo 30...