10.10.2020 15:00

OSTRAVICE - VLČOVICE 2:2 (2:0)

Sestava: Astr - Pavelec, Jucha, Janošec, Indra - Jedlička (79. Březina), Stýskala, O. Stonavský, M. Stonavský, Hruška (61. Šigut) - Kubásek

Branky: 34. Indra, 42. Jedlička - 50. a 80. hosté

Asi do posledního utkání tohoto roku nastoupila Ostravice doma proti Vlčovicím. Soupeř se nacházel v tabulce na posledním místě, ale ve vyrovnané skupině to nic neznamená a vidět to bylo i na hřišti. Utkání dvou rozdílných poločasů vítěze nakonec neurčilo. Nám na stoperu scházel Jandek i Šrámek a tak do obrany se postavil zkušený Janošec. Už v první minutě namazal brankář Astr hostujícímu útočníkovi, ale ten se své šance sám před brankou naštěstí lekl. Vlčovice byly nepříjemným soupeřem a v 12. minutě zvolí naše pravá tyč. V 17. minutě hledá Stýskala Kubáska ale jeho střela netrefila branku. O minutu později je Kubásek ve vápně zblokován. Velkou šanci měl v 20. minutě Jedlička, který mohl zakončit do prázdné branky ale tutovku zahodil. Štěstí se nás drželo i v 24. minutě, kdy přímý kop končí na další tyči ostravické branky. my pak měli několik nadějných rohů a po jednom z nich v 34. minutě je ve vápně nalezen Indra, ještě si to přehodil na svoji silnější levačku a přesnou střelou otevírá skóre zápasu. Poté se mohl Indra hlavičkou po rohu radovat podruhé, ale netrefuje. V 42. minutě se blýskl Jedlička, na naši polovině přebírá míč, po lajně utíká všem až se dostane až k brance a z nulového úhlu lobuje brankáře a trefuje přesně a krásně na 2:0.. Poslední šanci měli v 45. minutě Vlčovice, ale centr jen proletěl našim vápnem.. My šance proměnili, soupeř ne a tak jsme mohli jít do kabin spokojeni...

Pokyny byly stále stejně, nedopustit vrátit soupeře do utkání, ale na to my jsme tento podzim experti. Už v šestém utkání po sobě inkasujeme jako první v druhém poločase a hlavně brzo! Neuvěřitelná naše bilance, která nás už ale tentokrát stála body. V 50. minutě Astr místo toho aby míč kryl ve vápně rukama, tak vystupuje na odkop, který se mu ale hrubě nepovedl, míč se hned vrací na útočníka, který si pohrál s naší obranou a střelou mezi nohy snižuje na 1:2. Nám toho moc v druhém poločase nešlo, směrem dopředu jsme byli nevýrazní a další minuty přinesly spíše hru na naší polovině. V 59. minutě hledá Hruška Jedličku, ale ten se do zakončení nedostal. V 64. minutě letí nákop do našeho vápna, ale naštěstí Vlčovice netrestají tuto chybu, kdy míč měl být pokryt brankářem. Ostravice dále hledala sílu, jak se dostat do zakončení, ale Vlčovice byly pozorné. A tak přichází 80. minuta, a pravé straně ztrácíme míč a rychlý brejk Vlčovic je zaslouženě potrestán. O minutu později vyráží Astr další střelu hostí a poté míč odkopáváme pryč. Na konci utkání máme pár rohů, ale ty nám dneska vůbec nešly a tak se rodí první ostravická remíza v sezóně.. Nyní jsou soutěže zastaveny a asi se na utkání uvidíme až v příštím roce...

Názor diváka: V prvním poločase jsme měli štěstí, Vlčovice měly tři gólovky, my nakonec dali branky z takových nenápadných akcí.. V druhém poločase už to bylo trápení, opět vracíme soupeře do utkání. Nechápu že i v šestém utkání po sobě inkasujeme branku v prvních 10 minutách.. Nakonec buďme rádi za bodík. I tak jsme si soutěž rozehráli dobře a škoda, že je to teď zas všechno zastaveno. Neuděláme nic. Díky za 9 zajímavých utkání!