Šťastnější byly Fryčovice

24.08.2019 17:00

OSTRAVICE - FRYČOVICE 2:3 (1:2)

Sestava: Boháč - L. Ledvoň, Jandek, Mendrek (85. Jucha), Uhlář (54. Kubásek M.) - Pavelec, M. Stonavský, Stýskala, Kubásek L., Jedlička - Platoš (80. Slivoník)

Branky: 8. Kubásek L. , 90. Jedlička - hosté 14. , 19. a 89.

 

Třetí zápas a druhý za sebou doma hostila Ostravice a byli jsme v situaci, kdy po nepovedeném utkání s Tískem se už chtělo bodovat. Přijel k nám okresní tým, který výrazně omladil kádr a hlavně oba úvodní zápasy vyhráli. Přesto jsme naši situaci chtěli zlomit, ale opět rozhodly maličkosti v náš neprospěch. V součtu s minulou sezónou prohrála Ostravice už šesté utkání v řadě a pocit výhry se nám datuje naposled na 25. května, kdy jsme vyhráli právě ve Fryčovicích. Ale pěkně od začátku. Dneska se nás sešlo více než minule, snažíme se kádr doplnit, poslední novinkou je příchod Michala Kubáska, takže máme v týmu další bratrskou dvojici. Za něho odchází do Metylovice Denis Dušík. Dnes chyběli stále zranění O. Stonavský s M. Ledvoněm, Kurečka, Kováč a na posledních pár minut stíhal utkání Jucha. Stejně jako s Tískem jsme brzo vedli. Po pěkné akci Lukáše Ledvoně si správný výběr místa našel Lukáš Kubásek a hlavou otevírá skóre. Ale stejně jako s Tískem jsme vedení brzo ztratili a soupeř utkání do poločasu otočil. Ostravici nyní chybí pověstné štěstíčko i nějaký gól tak trochu z náhody. A to nám ukázaly Fryčovice. Z levé strany hřiště hráč chtěl centroval, ale kopl to tak dobře, že Boháč byl bezmocný. V 19. minutě střela Fryčovic tečuje nohu našeho hráče a je to 1:2.  Oba soupeř pak neproměnili několik slibných šancí a tím byl stanoven poločasový výsledek...

 

Ve druhém poločase se Ostravice tlačila za vyrovnáním, pomoci měl k tomu i nový hráč Michal Kubásek, který krátce po přestávce vystřídal Uhláře. Šance byly, ale pokud je neproměníte, nemůžete uspět. V závěru už jsme hru stáhli na tři obránce a hosté nám zasadili vítězný gól. Poslední minuta patřila Ostravici, kdy se ve vápně nejlépe orientoval mladý Jedlička a stanovil konečný výsledek na 2:3. Co na to říct, je to fotbal. Dneska oproti Tísku nemůžeme říct ani půl slova a i když jsme dva ze tří utkání neodehráli špatně, krčíme se na konci tabulky. Mrzet můžou i domácí ztráty, ale nyní nás čekají další dva pokusy se odrazit. V sobotu doma se Skotnicí už půjde opravdu o hodně...

 

 

Názor diváka: Na utkání jsme nebyl, ale neslyšel jsem špatné ohlasy, drobnosti i nešťastné náhody nás opět stály body. Utkání dneska zhodnotí fanda Ondra:

 

------------------------------------------------

Ahoj všem,
tak opět bez bodů. No co se dá dělat. Výkon ale nebyl špatný.

První poločas lepší Fryčovice, druhý zase Ostravice.
Góly v prvním poločase více méně náhodné na obou stranách.
My z ničeho po centru ze strany a perfektní hlavičce Lukáše Kubáska. 
Soupeř střela zpoza šestnáctky tečovaná našim hráčem do sítě, a jeden "nepovedený" centr, který místo toho, aby letěl někde na šestnáctku skončil za překvapeným Slávkem na jeho zadní tyči.
Hlavně v pohybu hráčů na hřišti byl v prvním poločase velký rozdíl. Soupeř byl běhavější, více se tlačil na naší polovinu, my byli většinou všude o krok později. Adam na hrotu osamocen, bez větších šancí proti dvěma stoperům.

Ve druhém poločase Ostravice tři obrovské šance, ale nic z toho. Bohužel bez proměňování velkých šancí volajích po gólech, body nebudou.
Fryčovice kouskovaly hru střídáním čtyř hráčů, jejich brankář je několikrát výborně podržel a soupeř si odvezl tři body.

Jsem moc rád, že jsem viděl na hřišti několik nových mladých hráčů. Náš tým už potřeboval omladit. Hlavně výkon Lukáše Kubáska se mi moc líbil. Výborný výběr místa při hlavičkových soubojích, prakticky všechny rohové kopy zahrávané soupeřem na přední tyč odvracel do bezpěčí právě on. A hlavou také skóroval.
Co se mi moc nelíbilo je, jak někteří starší Ostravičtí hráči reagují na chybný náběh, pokaženou nahrávku atd. od těchto mladých kluků.
Pánové, ti kluci budou potřebovat celou sezónu na to, aby si zvykli na dospělý fotbal a měli byste je na hřišti podpořit, když se jim něco nepovede a né reagovat podrážděně.
Předpokládám, že přišli z dorostu a konfrontace s dospělých fotbalem je pro ně nová. Nemůžete chtít, aby ti kluci, v osmnácti vážící nějakých 70kg, měli v běžeckých soubojích s vyrovnaným třicátnákem vážícím 90-95kg navrch a tělem si je odstavili či je silově přetlačili u balonu.
Ti kluci nehráli špatně, ale potřebují čas. 

Tak snad příště vyhrajeme, jak jsem řekl, výkon nebyl špatný.

Fotbalu zdar Ondra