29.09.2018 15:30

OSTRAVICE - PETŘVALD 2:4 (0:3)

Sestava: Boháč - Ledvoň L., Mendrek (46. Kocián), Jandek (46. Jucha), M. Ledvoň - M. Stonavský, Stýskala, O. Stonavský, Přasličák - Platoš, Dušík (67. Pavelec)

Branky: 68. Platoš, 82. Stýskala - hosté 13., 15., 43. a 90.

Poslední víkend v září hostili fotbalisté Ostravice nováčka soutěže, tým z Petřvaldu. Jednalo se ale o silný celek, který ještě dva roky zpět hrál vyšší soutěž a loni skončil na druhém místě v sousední skupině. To nám moc nepasovalo, jelikož se nacházíme ve špatné formě, a i když jsme dneska nastoupili téměř kompletní, tak první poločas patřil právě hostům. Ti nás totiž vůbec nešetřili a nám, jak už se stává celkem pravidlem, opět unikl začátek zápasu. V 5. minutě jsou hosté nepřesní, závar ve vápně řešíme. V 10. minutě vytahuje Boháč střelu Petřvaldu na roh, po něm jde střela ve vápně naštěstí vedle. Trest za naši pasivitu a totálně nezvládnutý vstup do utkání přichází zaslouženě v 13. minutě. Ale soupeři jsme jej dost darovali. NA pravé straně hřiště ztrácíme zbytečně při rozehrávce míč, soupeř hned přenesl míč za stopera Jandeka, který hráče marně stíhal, a i když Boháč nohou míč zasáhl, ten jen přeletěl a zapadl do sítě. Druhá fatální situace přichází v 15. minutě, nepřesně odkopujeme míč, záložník má dost času se podívat a vyslal do úniku rychlého útočníka, kterého opět marně stíhal Jandek a je to 2:0 pro Petřvald. Poté jsme si koledovali o další branku, ale střela i hlavička hostí netrefila zařízení. Naše první střela přichází v 24. minutě, kdy po přihrávce Stýskaly pálí M. Stonavský, ale brankář vytahuje míč na roh. V 29. minutě hostující hráč lehce prošel do našeho vápna, ale střela končí mimo levou tyč. Ostravice nevěděla co hrát, soupeř byl lepší jak v soubojích, tak na míči a my naplno pocítili sílu Petřvaldu. V 36. minutě obrana blokuje Dušíka, míč je rychle přenesen do protiútoku, střelu z levé strany Boháč chytá, následnou dorážku se štěstím odvracíme pryč. V 43, minutě přichází třetí zásah do ostravické sítě a zavání to debaklem. Po rohu míč propadá na zcela volného hráče, který balón z voleje trefuje pod břevno do tyče a ten se odráží do sítě. Pěkná branka a krutý poločasový výsledek pro Ostravici je ale zasloužený, nám se nepovedlo nic...

Trenér musel udělat o poločase změny. Ne zcela zdravého Jandeka střídá stoper Jucha. Končí i Mendrek, kterému se taktéž poločase nepovedl a místo něj se do útoku doplňuje Kocián. Hrajeme tak na tři obránce a posílen je útok. Prvním dvacet minut ale nic nového nepřineslo. Petřvald v pohodě bránil naše akce, do útoku se moc nevydával a hlídal si výsledek. Nevypadalo to na žádné drama. V 67. minutě jde do hry Pavelec místo Dušíka, Lukáš Ledvoň se vysunul na hrot a hned o minutu později vybojoval míč přes tři hráče, ten se odrazil na nohu číhajícího Platoše a jeho střela končí v síti. Devadesátý devátý gól našeho střelce znamenal snížení na 3:1. Ale remíza byla stále dost daleko. V 75. minutě se dobře uvolnil Stýskala, ale jeho střela je nepřesná. V 77. minutě se Stýskala pokouší prosadit z přímého kopu, ale míč mu chytá brankář. Ovšem jeho druhý pokus z 82. minuty už vyšel. Ukázal skvělou kopací techniku a střela zapadla přesně k levé tyči. Ostravice tedy snížila na 2:3 a zbývalo nějakých deset minut na vyrovnání. Petřvald ale kouskoval hru a už nám nedovolil žádnou šanci. Naopak v závěrečných vteřinách, kdy už Ostravice hraje vabank, střílí hosté čtvrtou branku a tím rozhodčí ukončil utkání...

Názor diváka: Po dnešku jsme už dost rozladěn. Při předchozích dvou prohrách jsme aspoň bojovali a hráli celý zápas. Dneska jsme začali hrát až od 65. minuty a to je pozdě. Zkušení hráči by měli tým na hřišti i v kabině zvednout, jelikož nás teď čeká vzhledem k vývoji podzimu zápas o hodně ve Vlčovicích... nejvíc mne štve naše obrana, to jsou žákovské chyby i od hráčů, kteří mají už něco odehráno. Nechápu to!