14.05.2022 16:30

OSTRAVICE - MOŘKOV 3:1 (0:1)

Sestava: Mendrek - Pavelec, Kurečka, Jucha, Ledvoň - Jedlička, Stýskala, O. Stonavský, Tabášek (75. Salava), Kopčo - Kubásek (81. Stonavský M.)

Branky: 80. a 87. Stýskala, 84. Salava - hosté 39.

Další domácí utkání a po Veřovicích jsme hostili sousední Mořkov. Chtěli jsme v krásném počasí potvrdit naší jarní formu. Sestava byla totožná jako minule, na lavičku už byl uzdravený Stonavský a mladík Salava. Ovšem tak jak nám vždy šly začátky zápasů, dneska jsme to nenastartovali dobře. Hráči bez pohybu i chutí nechali spíš hrát Mořkov a ten hrozil zejména z rohů. Po jednom z nich se třepe břevno branky Mendreka, který opět zaskočil v naší svatyni. Matný výkon bez výrazných šancí byl zaslouženě potrestán před koncem první půle, kdy se na levé straně uvolnil hráč Mořkova, našel centrem hlavu svého spoluhráče a Mendrek vůbec poprvé na jaře, kdy střežil naší branku, inkasuje. Odcházíme do kabin za nepříznivého stavu, Mořkov víc bojoval a chtěl v bitvě o záchranu soutěže body víc než my...

Ve druhém poločase bylo na hřišti ale jen jedno mužstvo a to domácí Ostravice. Jakoby nastoupil úplně jiný tým a tlačili jsme se za vyrovnáním. Už po půl minutě Kubásek vystřelil, brankář míč vyrazil a dobíhající Kopčo z pár metrů přestřeluje branku. V 60. minutě se do šance dostal aktivní Stýskala, kdy jej našel ve vápně Kubásek, ale z úhlu na brankáře nevyzrál. Mořkov se prakticky nedostal na naši polovinu a tak jsme nadále útočili za vyrovnáním. Do hry naskočil Salava i Stonavský a jak se později ukázalo, toto oživení rozhodlo utkání. V 80. minutě si pohrál se zálohou Mořkova Stýskala a levačkou vyrovnává na 1.1. To nás nakoplo, po chvilce na pravé straně krásně kombinuje Stýskala s Jedličkou a Salavou a posledně jmenovaný střílí první branku v našem dresu. Důležitou, jedná se o vítěznou branku. Třešničku na dortu v 87. minutě přidává Stýskala, který přímý kop trefuje přesně na stranu brankáře a stanovuje konečný výsledek na 3:1. Ostravice vyhrává čtvrtý zápas na jaře z pěti pokusů a nyní nás čekají už jen týmy z popředí tabulky.

Názor diváka: Tak trochu jsme si asi v prvním poločase mysleli, že to půjde samo. Soupeř byl hladovější po úspěchu a šel zaslouženě do vedení. V druhém poločase jsme už ale našli naši jarní formu a utkání po zásluze otočili. Soutěž dohráváme v úzkém kádru a bez klasických brankářů, takže je úspěch, co tu předvádíme poslední týdny...