07.05.2016 16:30

OSTRAVICE - BAŠKA 4:0 (1:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Jucha, Rozkydal (40. Němec), Ledvoň M. - M. Stonavský (78. Velička), Stýskala, O. Stonavský (73. Platoš), Procházka (66. Ledvoň L.) - Březina (78. Kurečka), Mendrek

Branky: 37. Procházka, 69. Pavelec, 72. Březina, 81. Stýskala

Anglický týden zakončili hráči Ostravice dalším domácím zápasem, kdy přivítali na svém hřišti Bašku. Hostům se na jaře nic moc nedaří a určitě se chtěli proti prvnímu týmu tabulky vytáhnout, avšak Ostravice je po Písku opět na koni a nedali svému soupeři téměř šanci. Vítězná sestava z minula se změnila na jednom postu, chyběl Žižka, kterého nahradil Procházka a opět jsme nastoupili v útoku s Mendrekem a Březinou. V týmu hostí nastoupili téměř v polovině případech hráči z Frýdlantu, takže se soupeři celkem dobře znali. První vážná akce Ostravice měla už v 7. minutě skončit gólem. Březina si zaběhl za obranu, sám na brankáře nevyzrál střelou do levé tyče a dorážku mu již zblokovali. Hrál se svižný fotbal, nastavili jsme tempo a Baška spoléhala hlavně na brejky jejich pravou stranou. Ovšem do vážné šance jsme je nepustili. V 22. minutě měl padnout další náš gól, Stýskala našel ve vápně Mendreka, ten se kličkou uvolnil a nabídl na zlatém podnosu přihrávku na Březinu, před kterým už byla pouze prázdná branka a jeden obránce. Bohužel náš střelec při vší smůle trefil jen toho bránícího hráče. Baška se velké šance dočkala v 35. miínutě, po rohu se ve vápně míč odrážel všude možně, avšak my nebezpečnou situaci blokovali. O chvíli později se už Ostravice zaslouženě radovala. Po rohu se nejlépe orientoval Procházka, který míč za záda brankáře protlačil. Bohužel se při této situaci zranil obránce Rozkydal, do hry naskočil útočník Němec a na stopera se přesunul Mendrek. V 42. minutě zakombinoval Němec s Březinou, ale brankář je vychytal. Do kabin tedy oba týmy odchází za stavu 1:0, ale my měli těch gólů vstřelit asi více...

Kdoví jak by utkání dopadlo, kdyby hned v 49. minutě hosté využili zaváhání Juchy, ale ten nakonec únik stačil zablokovat a chybu napravit. Ostravice se aktivně chtěla dostat do šancí a vstřelit ten další branku jako pojistku. Při rohu z 55. minuty nám chybělo trochu štěstí, střela Mendreka z 60. minuty zas míříla do brankáře. V 65. minutě končí veterán Procházka a do hry naskakuje mladík Lukáš Ledvoň. Ten si o dvě minutky později kombinuje se Stýskalou, přihrávkou ho posílá za obranu, kde je náš hráč faulovan a kope se penalta. Krásná fotbalová akce, která byla bohužel zastavena. S penaltami máme poslední dobou trochu problém, tak na nic nečeká Honza Pavelec, sebevědomě bere míč a s přehledem zvyšuje na 2:0. To Ostravici nakoplo tak, že do konce utkání bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo. O chvíli později je definitivně rozhodnuto, Lukáš Ledvoň se na levé straně uvolnil, nacházi přesně na penaltě Březinu, který už míří do sítě a zvyšuje na 3:0. Utkání se pohodově dohrává, do hry se dostávají postupně další hráči a při jednom souboji se bohužel zranil Platoš, který si narazil koleno. Parádičku na konec si pro více než stovku diváků nechal Stýskala, který v 83. minutě přimo z rohu zatočil míč do branky!!! A když ojedinělý brejk Bašky končí v boční sítí a Kurečka nedal velkou šanci, končí utkání naši výhrou a po tomto týdnu nám už prakticky stačí jediná výhra, aby se na Ostravici po 15letech hrál kraj...

Názor diváka: Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou, i když jsme museli střídat, tak hra a kvalita zůstala a to je hlavní důvod, proč je Ostravice letos o dost výš než ostatní soupeři... Pěkný fotbal, krásné góly a zbytek soutěže si můžeme už jen fakt užívat!