Konečně opět výhra

30.10.2021 14:30

OSTRAVICE - FRYČOVICE 5:1 (0:0)

Sestava: Rozkydal - Březina (82. Mendrek), Jucha, Salava (82. Mahút), Ledvoň M. - Jedlička (75. Kurečka), Stýskala, O. Stonavský (75. Bystroň), Mohyla, Kopčo - Kubásek (67. Mohyla)

Branky: 25. a 75. Jedlička, 11. Kopčo, 53. Stýskala, 66. Kubásek - hosté 88. z penalty

Krásné podzimní počasí, ale silný vítr čekal na oba soupeře v sobotu odpoledne na našem hřišti. Ostravice více než měsíc nevyhrála a situace v tabulce už nevypadala moc dobře. Tak samo pro soupeře, nacházel se jen o jednu příčku před námi. Nutno ale říct, že krom dlouhodobě zraněných Pavelce a Boháče jsme dneska nastoupili kompletní a měli i silnou lavičku. V brance opět nastupuje Jarda Rozkydal. A hráči Ostravice šli od úvodních minut za výhrou. Na Fryčovice jsme vletěli a na nic nečekali, už v 2. minutě jde Jedlička z pravé strany sám na brankáře, rozhodl se pro přihrávku, ale ta byla příliš silná, aby na ni Kopčo ve skluzu dosáhl. Tento hráč se ale dočkal v 11. minutě. Odražený míč po rohu si našel Jucha, centr do vápna našel Kopča a brankář poprvé loví míč ze své sítě. Fryčovice se prakticky nedostaly do naší útočné poloviny a druhý úspěch Ostravice přichází v 25. minutě. Stýskala uvolnil Jedličku, a jelikož míč tečoval hráč hostí, tak samostatný únik tento hráč kličkou na brankáře řeší v poklidem a vedeme 2.0. Vždy s chutí hrající Stýskala potom vybídl do úniku Kopča, ale toho brankář vychytává. Chvíli před přestávkou se na pravé straně opět uvolnil Jedlička a jeho střelu brankář vyráží na roh. Škoda této šance. Ostravice tak šla do kabin za pohodového vedení, nutno ovšem říci, že soupeř nám to značně ulehčil...

V druhém poločase prakticky pokračovala fotbalový tlak Ostravice a hosté prostě nestíhali našim mladým hráčům konkurovat. Stýskala čekal na svůl stý gól v dresu Ostravice a náš kapitán se dočkal v 53. minutě. Nejprve z přímého kopu míč brankář chytá do rukavic, ovšem po nepovedeném odkopu Stonavský rychle vybídl našeho kapitána do úniku a ten chladnokrevně zakončil. A je to tady, stejně jako Adam Platoš má tady svoji stovku. Gratulace! Poté náš kapitán uniká na pravé straně, ale přihrávka na Jedličku se zamotala ve vápně. V 66. minutě se trefil taky po delší době Kubásek. Kopčo na levé straně přihrál do vápna a míč končí u levé tyče. Ostravice již vede 4:0. Až v 70. minutě výrazně zasahuje Rozkydal, centr a hlavičku vyráží na roh. V 75. minutě opět další únik Kopča na levé straně, střela se odráží od břevna přímo na nohu Jedličky a pro něho už nebyl problém dorazit míč do sítě na 5:0. Trošku zahřát potřeboval i Rozkydal, přímý kop vyráží. Poté e na hřiště dostali i náhradníci, do úniku běží Kurečka, klička obránci, ale střelu z pár metrů vyráží brankář. Škoda situace na konci utkání, Ledvoň nerozehrál přesně, poté hráče fauluje ve vápně a nabídnutou penaltou Fryčovice stanovují konečný výsledek na 5:1.

Názor diváka: Pohodové utkání, dneska byl soupeř opravdu slabý a tak je super, že se utkání zvládlo a konečně výhra. Do toho se trefili i hráči, co se střelecky trápili a můžeme se soustředit na poslední zápas, Spálov bude určitě nebezpečnějším soupeřem...