Ostravice si zastřílela

26.09.2015 16:00

OSTRAVICE - LÍSKOVEC 8:2 (5:1)

Sestava: Boháč - Jucha, Rozkydal, Ledvoň M. - M. Stonavský, Stýskala (79. Janošec), O. Stonavský (84. Žejdlík), Přasličák (75. Pavelec), Procházka  - Platoš (75. Mendrek), Němec

Branky31. , 36. a 40. a 63. Platoš, 3. a 85. Němec, 20. Stýskala, 79. M. Stonavský - hosté 44. a 51.

V dalším utkání hostil tým Ostravice nedaleký Lískovec, který je nováčkem soutěže. Koncepce toho týmu ale nadále zůstává v tom, že si zde zahrají starší hráči, kteří už mají něco odkopáno ve vyšších soutěžích. Přesně takový tým k nám dorazil, takže jsme mohli vidět v jejich dresu plno hráčů ročníku 197x doplněné o dva tři mladíky. Ostravici se nepovedlo vůbec minulé utkání a tak jsme chtěli opět naplno bodovat. Trenér sáhl k atraktivnímu rozestavení 3-5-2, kdy se do sestavy vrátil Rozkydal i Němec. Jak už ukazuje konečné skóre, jednalo se o gólovou podívanou lahodné oku diváka a nakonec se výsledek rovnal spíše tomu hokejovému. Vedli jsme totiž už ve třetí minutě, což dodá týmu potřebný klid. Marek Stonavský parádně vyvezl přes dva hráče míč z obrany, přihrál na naběhnutého Němce, který byl rychlejší než bek Lískovce a ten z úhlu nenahrává, ale střílí přesně na protější tyč. Konečně se tento útočník v sezóně trefil. Lískovec mohl odpovědět v 8. minutě, odražený balón zatočil hostující hráč jen těsně vedle pravé tyče. My mohli zvýšit skóre v 16. minutě, z levé strany posílá Stýskala nadýchaný centr na hlavu Němce, ale ten z osmi metrů minul branku. Veselo už ale bylo v 20. minutě, Platoš unikl obraně, ale byl sražen ve vápně. Kupodivu neukázal rozhodčí ani kartu. Na penaltu si věřil Stýskala, ale střelu doleva chytá brankář. Naštěstí pro něj ji vyráží a dorážku už Stýskala usměrňuje do sítě - 2:0. Ostravice je aktivní, drží míč a snaží se dál něco vymýšlet. Krásná akce se nám povedla v 31. minutě. Stýskala přenáší hru na Rozkydala, který si udělal výlet do útoku, ten hlavou našel Přasličáka, který elegantně patičkou vrací Platošovi a brankář byl bez šance. Vedení 3:0 nám vydrželo jen do 36. minuty, kdy náš kanonýr po výkopu Boháče a chybě obrany Lískovce se dostává opět sám před brankáře a razantní střela k pravé tyči je míč opět v brance. No a hattrick během deseti minut si Platoš vychutnal po přihrávce Stýskaly, kdy za obranou si našel prostor a byl rychlejší než všichni stopeři - 5.0. Skóre se do poločasu měnilo i na druhé straně. Po rohu naše obrana odvrací míč jen na vápno, kde skákající baĺón z první nechytatelnou pumelicí trefuje hostující záložník. Odcházíme ale do kabin za velice luxusního stavu..

Druhý poločas si chtěla Ostravice hlavně užít a nadále hrát svůj fotbal. Přesto Lískovec vstoupil do něj lépe, potrestal náš mdlý výkon už po šesti minutách, centr z pravé strany nachází na šestnáctce stejného záložníka jako při prvním gólu a ten potvrdil svou střeleckou chuť a míč zapadá opět pod břevno. V 63. minutě se ale radujeme opět my. O. Stonavský nachází centrem Němce, který centruje před branku a Platoš tentokrát hlavou dává svůj čtvrtý gól. Ostravice za rozhodnutého stavu kontroluje hru a nadále je při chuti. V 79. minutě se trefuje M. Stonavský, kdy se k němu dostane míč po ose Stýskala - O. Stonavský, naznačil přihrávku, ale střílí, brankář Lískovce už nedokázal zareagovat. Osmou a poslední branku utkání si na závěr nechává Němec, který využil zaspání obrany Lískovce a další samostatný nájezd s přehledem proměnil. Povedené utkání tedy končí divokým výsledkem a my si připisujeme další tři body. Nyní hrajeme zase dvě utkání venku, v Palkovicích a Bašce...

Názor diváka: Nemyslím si, že by byl Lískovec slabší než Bukovec, tady jde vidět jak je soutěž vyrovnaná a každý zápas je jiný. Vše se odvíjí z naší hry, z našeho přístupu k utkání a jelikož ostatní výsledky dopadly dost překvapivě, jsme opět bodově na čele tabulky. Těžké utkání v konkurenčními týmy ale teprve přijdou, každopádně nyní hrajeme v posledních Palkovicích, kde nesmíme zaváhat...