04.06.2014 17:30

SMILOVICE - OSTRAVICE 2:1 (0:0)

Sestava: Boháč - Poruba (76. Žejdlík), Janošec, Rozkydal, Mendrek (59. Pavelec) - Procházka (43. Třeštík), M. Stonavský, Tengler, (58. Kurečka), Stýskala, Kořínek - Platoš

Branky: domácí 55. a 86. - 77. Žejdlík

Odložená dohrávka svedla ve středeční podvečer proti sobě dva nejlepší týmy letošního okresního přeboru. Doufali jsme, že rozdíl bude pouze bod, ale po víkendu to byly body čtyři, a bojovali jsme tedy o zachování šance na prvenství v tabulce. Proti nám stál ale soupeř, který své jarní zápasy všechny vyhrál, prohrál naposled někdy v půlce září a body ztratil právě s námi domácí remízou v půlce října. Tento pikantní zápas tedy byl zřejmě vrcholem sezóny pro oba týmy. Ostravice se nenacházela v ideálním rozpoložení, dva klíčoví zranění záložníci Přasličák a kapitán Stonavský se nemohli dát po sobotě dohromady a museli jsme v záloze opět trochu improvizovat. Do středu nastoupili Tengler a Procházka, ale vrátit se stihla naštěstí aspoň opora obrany Rozkydal. Prvních deset minut nabídl opatrný fotbal, nikdo nechtěl udělat chybu, byla cítit důležitost duelu a my šli do zápasu trochu netradičně s taktikou nic nevymýšlet a hrát hlavně na protiútoky. Ostatně moc jiného nám nezbývalo, na tvorbu hry zbyl jen Stýskala. Smilovice se snažily držet víc míč, ale pozorně jsme bránili. V 18. minutě mohl ztrátu míče Tenglera potrestat hráč Smilovic, ale mířil nad bránu. Dvacetiminutovku uzavřel krásnou střelou z přímého kopu Stýskala, ale razantní střelu z dálky brankář Smilovic vyrazil na roh. Největší šanci první půle si přesto vytvořili domácí, ale až v 40. minutě. Chybný aut a nedůslednost zálohy naskytla únik hráči domácích, ten se řítil z boku na Boháče, poslal přízemní centr přes naší šestnáctku a jen centimetry chyběly útočníkovi Smilovic doklepnut míč do prázdné brány. Stálo při nás štěstí v tomto momentu, ale takticky jsme poločas zvládli, domácí jsme až na jednu výjimku k ničemu nepustili a výsledek zůstal do druhé půle otevřen. Ostravice vyčkávala, na úžším, ale parádně připraveném hřišti, nebylo moc prostoru kombinovat...

Start druhého poločasu opět nabídl opatrný souboj, nikdo prostě nechtěl udělat chybu. Bohužel jsme chybovali fatálně první my a Smilovice nás hned potrestali. Pozorná obrana si sice hlídala rychlé kraje domácích, ale v 55. minutě se nejlepší střelec domácích prohnal přímo přes náš střed, záložník M. Stonavský už nestačil reagovat a z bezprostřední blízkosti byl Boháč prostřelen. Zcela zbytečný gól, tři naši hráči nedokázali útok eliminovat a my opět prohrávali první. Na druhou stranu je třeba respektoval sílu Smilovic, není náhoda, že se jim tak daří. Na podobný průběh jak v sobotu hned zareagoval trenér Vranay dvojím střídáním. Do hry naběhl Kurečka a Pavelec, jednoznačné posílení ofenzívy na úkor Mendreka a Tenglera. Ostravice musela otevřít hru a bojovat aspoň o tu remízu. Byli jsme v situaci, že nic víc už jsme ztratit nemohli. Šance Smilovic zaútočit do naší obrany zůstaly nevyužity, buď je lapil jistý Boháč, nebo střely netrefily bránu. Nám bohužel celé utkání vázla finální přihrávka a připravovali jsme se nedorozuměním o nadějné šance. V 70. minutě nebezpečně pálily z boku vápna Smilovice a pak nastaly hlavně chvíle Ostravice. Trenér poslal v 76. minutě na hřiště Žejdlíka. O minutu později zahrával Stýskala ze strany přímý kop, tečovaný centr ve vápně zaskočil brankáře, který vyrazil míč jen před sebe a právě Žejdlík byl tam, kde měl být. Tento opravdu velice sváteční střelec zaznamenal vyrovnání a zápas dostal nový nádech s dramatickou koncovkou. Smilovice znervózněly, my převzali hru, avšak oba týmy chtěly útočit a hrál se již otevřený fotbal. V 82. minutě nás podržel Boháč a všichni bojovali o to, otočit utkání a zdramatizovat celý okresní přebor. Bohužel se stal moment, který rozhodl o celé sezóně a poslal Smilovice do krajské soutěže. Nedůslednost při rozehrání nenápadného autu, hráč Smilovic se obtočil kolem Rozkydala, další naši tři hráči přihlíželi a střelou pod břevno k tyči rozhodl utkání... Ostravici nezbyly síly ani čas na další šance a můžeme Smilovicím jen pogratulovat. V jejich krásném areálu si rozhodně zaslouží hrát vyšší soutěž. Závěrem pochvalu zaslouží i rozhodčí, který nadstandartní zápas zvládli s přehledem. My se soustřeďme na druhé místo, sezóna nekončí a předčasně vše zabalit by byla obrovská škoda. Tři body od Palkovic a čtyři od Řepišť není rozhodně moc. V sobotu hrajeme proti Bukovci, za účasti reprezentačního trenéra Vrby proběhne program již od 14:00 v rámci slavnostního otevření víceúčelového hřiště. Zveme všechny diváky!

Názor diváka: Oproti zápasu v Řepištích a nebo třeba kdysi v Dobré, tým bojoval do posledních sil a navzájem se podporoval. Dárkem bylo vyrovnání, bohužel jen chvíli. Ve fotbale rozhodují maličkosti a nás to může jen mrzet jak málo chybělo aspoň k tomu bodu. Nicméně děkuji celému týmu a gratuluji Smilovicím k postupu, my si to první místo rozhodně neprohráli dneska. Pojďme skončit druzí a uvidíme, co to bude znamenat. Třeba nic, třeba víc, ale zkusit se to musí...