03.09.2017 16:30

SPÁLOV - OSTRAVICE 5:0 (2:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Rozkydal, Horňák - Dušík, Stýskala (46. Zajac, 75. Velička), Přasličák, O. Stonavský, Mendrek,  - Žižka (29. Sloboda), Platoš

Branky: domácí 2., 18., 78., 84. a 87.

Nedělní zápas nás zavedl k nejvzdálenějšímu soupeři v soutěži, do vesničky Spálov. Proti tomuto soupeři jsme v minulé sezóně neuhráli ani bod, na jaře si odsud odvezli výsledek 1:6 a bohužel se nám na něj "podařilo" navázat i dnes. Ostravice asi nikdy nebude na utkání kompletní, tentokrát nám chyběli obránci Jucha, Jandek i oba Ledvoňové, útočník Němec s Kurečkou a v záloze zase M. Stonavský. Trenér improvizoval s Žižkou do útoku, Mendrekem na kraj zálohy a na druhý kraj se postavil mladík Dušík. Všechny plány byly v háji zeleném už po devadesáti vteřinách, kdy nastřelenou ruku Horňáka přísně sudí určil jako pokutovou a domácí se v druhé minutě z penalty ujímají vedení. Na úzkém hřišti a mokrém terénu nebylo moc času na kombinaci a tak naše ztráty vedly k další šanci Spálova, ale střela jde vedle branky Boháče. No a domácím se pak darovali i druhý gól, místo jednoduchého odkopu jsme ztratili míč a domácí útočník střelou na přední tyč zvyšuje pro Spálov na 2:0. Naštěstí v 21. minutě rychlý brejk po našem rohu chytá Boháč a dorážka míří vedla. V tuto chvíli to měla Ostravice těžké, byli jsme podráždění průběhem zápasu a místo soustředění se na hru, jsme spíše jen protestovali a měli zbytečné řeči okolo. Žižku střídá Sloboda a Platoš se přesunuje z pozice útočníka místo Mendreka do zálohy. Přece jenom jsme mohli na konci poločasu aspoň snížit. Stýskala našel Platoše, kterého brankář vychytal. A v 40. minutě pohotově po autu střílí Sloboda, ale vlní jen boční síť branky. Odcházíme do kabin stejně jako ve Fulneku s výsledkem 0:2 a moc věcí se nám v prvním poločase nepodařilo...

Stýskala si řekl sám o střídání a tak nastupujeme s pozměněnou zálohou, Dušík se přesunul do středu a na kraj mladík Zajac. Stále jsme věřili, že by se s výsledkem něco dalo udělat a Ostravice hlavně v první polovině druhého poločasu měla šancí na rozdávání, které jsme neproměnili. V 49. minutě po centru do vápna vytahuje domácí brankář parádní zákrok. Otevřeli jsme obranu a tak je jasné, že se Spálovu naskytly možnosti na brejk, v 54. minutě vykopává Pavelec balón skoro z brankové čáry. V 56. minutě jsme opět měli smůlu, kdy střelu Přasličáka reflexivně vytahuje brankář a následnou dohrávku Dušíka opět chytá. V 63. minutě jsme opět pěkně zakombinovali, Mendrek nákopem za sebe našel Platoše, ale náš střelec dneska také neměl mušku a střela těsně míjí vzdálenější tyč. Šancí bylo tedy dostatek. Poté nás podržel brankář Boháč a nebo Spálov zahazoval také šance. Ostravice už neměla co ztratit a bohužel v 78. minutě už je vedení navýšeno, do otevřené obrany zaútočil Spálov a střela s pomocí tyče končí v naší brance. To už byl na hřišti střídající Velička, který po faulu na Stonavského o minutu později neproměnil pokutový kop. Dneska bychom tu asi bylo do rána a nedali branku ani náhodou. Poté už i naše motivace nebyla tak veliká a domácí, kteří měli rychlé a nebezpečné hlavně krajní hráče nám zasadili ještě dva přesné zásahy a stanovili pro nás krutý výsledek, který zdaleka neodpovídal předvedené hře. Na konci zápasu měli šance ještě Dušík se Slobodou, ale oba opět ztroskotali na výborném domácím brankáři...

Názor diváka: První poločas hrubě ovlivnila druhá minuta pak už se to  námi vezlo. Ovšem v druhém poločase jsme své šance měli, ale rozdíl obou soupeřů byl v tom proměňování. Domácí jsou tady na svém hřišti velice silní a hlavně jejich krajní hráči nám dělali problémy. Výsledek vypadá hrozivě, ale neodpovídal té hře, klidně to mohlo skončit 10:10... Škoda že tým hraje každý zápas v jiné sestavě i složení, to pak se o to hůře sehrává. Nyní nás čeká nevyzpytatelný Mořkov, který porazil doma 7:0 Pustějov!