Ve Spálově velký neúspěch

02.05.2017 06:05

SPÁLOV - OSTRAVICE 6:1 (3:1)

Sestava: Boháč - Ledvoň L. (78. Ledvoň M.), Janošec, Mendrek, Pavelec - Kováč (71. Žižka), O. Stonavský, Stýskala, M. Stonavský - Němec (57. Březina), Kurečka

Branky11. Ambrož René, 15. Chuděj Tadeáš, 22. Klevar Ondřej, 57. Ambrož René, 88. Šima Luděk, 75. Pop Patrik - 8. Kurečka Petr

Poslední nedělní zápas v sezóně sehráli fotbalisté Ostravice v dalekém Spálově a bohužel jsme toto utkání vůbec nezvládli. Nedokázali jsme se vypořádat s absencí obou stoperů, jelikož chyběl jak Rozkydal, tak Jucha. A asi jsou pro nás klíčoví. Byly z toho branky z dlouhých autů přímo do vápna, nebo po velikých individuálních chybách. Do toho nám chyběl i zraněný střelec Platoš. Ostravice takový debakl naposledy obdržela v říjnu 2012, kdy jsme o pět branek prohráli s Pískem. Bohužel někdy se stává, že utkání končí takovým přídělem a Ostravici jako nováčka v 1.B to potkalo až v osmnáctém zápase sezóny, takže bychom neměli z toho dělat vědu. V sobotu přijedou druhé Odry a my budeme snad lépe připraveni....

Z webu Spálova jsem si dovolil vypůjčit krátký souhrn zápasu:

• Už v 6min po střele Kiši zachraňoval na brankové čáře obránce Ostravice, který vyhlavičkoval zakončení nad bránu
  • V 8 minutě se naplňuje pravidlo nedáš –dostaneš, hosté kopou roh a po hlavičce jednoho z hráčů hostů doráží do brány útočník Petr Kurečka  - 0:1
  • Na vyrovnání se naštěstí dlouho nečekalo, v 11 minutě hází dlouhý aut Tadeáš Chuděj a na něj naskakuje Jan Kostka a angličanem srovnává na 1:1
  • Za další 4 minuty se opět měnilo skóre, po rychlé akci na levé straně, kdy Renek Ambrož vysunul Tadeáše Chuděje a ten našel přihrávkou  Klevara , který byl faulován hostujícím obráncem a rozhodčí nařídil penaltu, kterou tradiční exekutor T.Chuděj proměňuje – 15min – 2:1
  • Pak se hosté dostali do šance po standartce a míč dokonce skončil za zády Neckáře, ale protože doklepávající útočník stál v ofsajdu, branka nebyla uznána
  • Ve 22 minutě navyšuje Spálov skóre na 3:1 , opět po dlouhém autu Tadeáše Ch. se hlavou prosazuje O.Klevar  - 3:1
  • I přes další šance na obou stranách se stav do konce prvního poločasu nezměnil
  • V 57minutě se po pravém křídle prohnal René Ambrož a přízemní střelou na zadní tyč zvýšil na 4:1
  • V 76 minutě prostrčil do uličky Rosťa Kiša Patriku Popovi a ten ve vápně prostřelil na přední tyč brankáře Boháče  - 5:1
  • Poté se do hry zapojili všichni náhradníci a hned tři z nich se dostali do velkých brankových příležitostí , šance měli postupně L.Šíma, Fegler a Petr Chuděj, který nastřelil břevno
  • V 88 minutě uzavírá účet zápasu Luděk Šíma, který skóruje po chybě hostujícího obránce  - 6:1
  • Velmi dobře zvládnutý zápas a zasloužené vítězství, pochvala všem hráčům

Názor diváka: Nebyl jsem přítomen, šanci na reparát máme v sobotu doma proti druhým Odrám.