29.08.2020 17:00

VEŘOVICE - OSTRAVICE 3:2 (3:0)

Sestava: Boháč - Ledvoň L. (75. Astr), Mendrek, Kurečka, Lehnart - Jedlička, Stýskala, Platoš, Slivoník, Hruška - Kubásek

Branky: 34. , 39. a 45. domácí - 65. Stýskala, 69. Platoš

Třetí utkání v sezóně a nás čekala cesta do Veřovic. Ovšem z různých důvodů (teď už se v tom nemá cenu pitvat) chyběla hned polovina kádru - Jandek, Janošec, Ledvoň M., Pavelec, O. Stonavský, M. Stonavský, Šigut, Březina a k tomu zraněný Jucha a tak jsme celý týden sháněli sestavu, abychom mohli toto utkání nějak zvládnout. Přes velké úsilí přicestovalo na utkání 12 hráčů, s tím, že druhý brankář Astr se posadil jako jediný na lavičku, ale jako hráč do pole. Štěstím bylo, že tu ze zahraničí byl Lukáš Ledvoň, v týdnu jsme stihli registrovat nového kolegu, který 2 roky zápas nehrál - Jakub Lehnart a že trojice Mendrek, Kubásek a Hruška dorazila i přes své osobní oslavy. Sečteno podtrženo, oproti Spálovu hrálo ve Veřovicích v základní sestavě 6 jiných hráčů a obrana takto složená nehrála vůbec. A to nás tu čekal vždy doma silný soupeř, takže nic jednoduchého. Nakonec se bodovat nepodařilo, což mnozí asi tušili, ovšem bylo to se ctí a po dramatickém průběhu. Veřovice tušili naší situaci a vletěli na nás hned od prvních minut, tyčka Boháče cinká už v 9. minutě po průniku na pravé straně. V 11. minutě zvoní opět levá tyč po střele domácích. V 15. minutě zachraňuje Boháč, my se zatím moc do šancí nedostávali. A když v 22. minutě opět krásně Boháč vychytal po závaru ve vápně domácí hráče, začali jsme si i my vypracovávat příležitosti. Ale byly to tutovky. Po krásné kombinaci našel Hruška za obranou Stýskalu, který levačkou v 31. minutě netrefuje odkrytou branku. Mrzet nás může také tutovka Jedličky, kdy jej Kubásek našel na pravé straně a také netrefuje už odkrytou branku. Toto Ostravici mrzelo, přežili jsme úvodní tlak, sami jsme mohli skórovat a pak přišlo závěrečných 10 minut, které vlastně rozhodly zápas. V 34. minutě stoper Mendrek v souboji dle sudího fauluje ve vápně a píská se penalta. V ní Boháč skvěle vystihl směr, ale na dorážku už byl bohužel krátký. V 39. minutě chceme kombinovat, což ale nebyla dnešní taktika, ztrácíme míč Platošem a už se nestíhá nikdo vracet, únik je potrestán druhým gólem. A pár sekund před koncem střílí domácí hráč po přímém kopu s pomocí tyče třetí branku. Brankář Boháč asi nic neviděl a další zbytečná branka. Poté totiž rozhodčí píská konec poločasu. V tuto chvíli to s Ostravicí nevypadalo moc dobře a asi by už nám nikdo nevěřil...

Trenér Vranay ale dobře překopal některým pozice, stáhli jsme hru na tři obránce a podpořili střed hřiště i útok a přineslo to dramatické snížení. V 51. minutě letí centr Hrušky na hlavu Mendreka, toho domácí brankář vychytal. Veřovice byly ukolébané vedením a v 60. minutě mohl další centr Hrušky potrestat Platoš, ale ve skluzu na míč nedosáhl. Ovšem v 65. minutě se už radujeme. Stýskala vyvezl míč, vzal to na sebe a střelou překvapil domácího brankáře. A drama dokonal o tři minuty později Platoš, který už dokázal centr Hrušky trefit a najednou je to 2:3. To ale i Veřovice nakoplo, my už riskovali a domácí zahodili pár tutových šancí. Do toho chytil Lukáš Ledvoň křeče, takže do pole na útok jde druhý brankář Astr. Ostravice se sice snažila utkání zremizovat, ale podobně jak v Jeseníku už chyběly síly a když domácí zahodili minutu před koncem další tutovku, i druhý venkovní zápas sezóny prohráváme o jednu branku...

Názor diváka: V týdnu to vypadalo, že nebudeme mít s kým hrát, ale nakonec se to slepilo takto. Trošku podobný zápas jak v Jeseníku, my nekompletní, přesto jsme přežili nějaké šance a sahali po bodu. Velká škoda, za obě porážky si ale zatím můžeme hlavně my sami... doufám že od dalšího kola už komplet s minimálníma absencemi..