18.03.2014 18:00

TOŠANOVICE - OSTRAVICE 1:3 (1:1)

Sestava: Vokal - Pavelec, Janošec, Rozkydal, Žejdlík (45. Třeštík) - M. Stonavský, Stýskala, Přasličák (70. Slivoník), O. Stonavský (45. Tengler), Procházka (60. Kurečka) - Platoš

Branky: 3. a 66. Platoš, 62. Přasličák

Fotbalisté Ostravice si opět udělali výlet do Těšína, kde v tamním skvělém areálu umělé trávy přivítali tým z Tošanovic, aktuálně třetí v okresní soutěži. Hrálo se v pracovní den až v šest večer, takže se areál ponořil do umělého osvětlení, což dodalo všem zajímavý zážitek. Až na absenci Mendreka, Poruby a brankářské jedničky Boháče, jsme nastoupili kompletní. Ostravice vstoupila do utkání parádně. Stýskala svoji první přihrávku poslal na Platoše do úniku, který přeloboval brankáře a v třetí minutě jsme rychle vedli. Což je ale u nás pravidlo polevit a dát prostor soupeři. Na druhou stranu hráči si zkoušeli různé posty a kombinace, které vyústily v plno ztracených přihrávek a daly prostor Tošanovicím provést rychlé protiútoky. V 15. minutě nám vstřelili gól v ofsajdu, ale nebylo to pro nás dostatečné varování. Vysunutým presingem dostali v 19. minutě naše stopery pod tlak, ztratili jsme míč a Vokal byl v nájezdu dvou protihráčů bez jakékoliv šance. Hra se v těchto chvílích vyrovnala a nám chyběla myšlenka finální přihrávky nebo střely. Pěkný náběh provedl Pavelec, přesný centr poslal kapitán Stonavský v 25. minutě nad bránu. Přítomnost minule absentujícího Stýskaly byla znát, po další kombinaci pálil M. Stonavský z hranice vápna vedle pravé tyče. Tošanovice sice méně držely míč, ale čekaly na naše chyby ze snahou je potrestat. Po naší další rychlé akci vyslal Stýskala do protiútoku navrátilce Procházku, ale ten trefil pouze brankáře soupeře. Konec poločasu patřil Ostravice, náš tlak zesiloval, ale nepřesnost nebo zbrklá přihrávka či nedorozumění nás o nějakou velkou šanci připravila. Do kabin, respektive jen k střídačkám se šlo na krátkou přestávku za remízového stavu.

Po pauze nastoupil na kraj zálohy Třeštík a místo O. Stonavského do středu hřiště Tengler. Chtěli jsme utkání zvrátit na svoji stranu, ale záloha nechávala místy až hodně prostoru soupeři, který si ale nedokázal připravit nic vážnějšího. V 55. minutě byl ale do slibného náběhu vyslán Třeštík, který nedokázal lobem brankáře překonat. Naše obrana ve snaze co nejrychleji rozehrávat, dělá zbytečné chyby přihrávkami přes pokutové území, kterých se musíme do mistrovských utkání vyvarovat. Zlomový okamžik utkání přišel v 62. minutě. Tošanovice chyboval ztrátou míče v středu pole, do rychlého přečíslení vyrazil Přasličák, který poslal do úniku Platoše, ten mu na penaltu míč vrátil a přesnou střelou k levé tyči jsme se ujali vedení 2:1. Tošanovice brankou prakticky přestaly hrát, a my se snažili si zlepšit ještě skóre. To se nám povedlo hned o čtyři minuty později. Výborně hrající Třeštík využil nabídku od M. Stonavského, jeho centr propadl až k volnému Platošovi a jeho střela skončila v síti. Brankář si sice na míč sáhl, ale nedokázal jej udržet v hřišti. Do konce utkání už spíše hlídáme výsledek, hráči se snaží se nějak zbytečně nezranit a utkání se dohrává bez dalších brankových příležitostí.

Názor diváka: Brzká branka nás opět přibrzdila a soupeř vycítil šanci nás potrápit. V druhém poločase se ale nakonec projevila naše kvalita a dokázali jsme utkání dovézt do vítězného konce a trochu si spravit náladu po minulém týdnu. Každopádně finální akce a nečekanou myšlenka nám zatím chybí, někteří hráči mají problém fyzicky vydržet. Nicméně mistrovské utkání budou o něčem jiném, nasazení a aktivita se pevně věřím zvedne na vyšší úroveň...