10.11.2013 14:00

BUKOVEC - OSTRAVICE 0:5 (0:1)

Sestava: Vokal - Mendrek, Janošec, Rozkydal, Žejdlík - M. Stonavský, O. Stonavský, Přasličák, Stýskala, Tengler (79. Poruba) - Platoš

Branky: 36. a 69. Mendrek, 65. O. Stonavský, 77. M. Stonavský, 86. Platoš

Poslední zápas podzimu nás zavedl na hřiště dalekého Bukovce s jednoznačným cílem tento zápas vyhrát. Chtěli jsme po měsíční pauze, kdy jsme si zkomplikovali situaci na čele tabulky, konečně opět na plno bodovat, navíc proti nám stáli domácí, kteří v minulém kole utrpěli debakl 0:10. Sestava při nedělním poledni odjela na 62km výlet kompletní, chyběla jen naše omluvená brankářská jednička Boháč, kterého ale zastoupil s přehledem brankář Vokal. Proti našemu technickému týmu stáli nejen domácí fotbalisté, ale i těžký terén na malém nerovném hřišti. Proto jsme vsadili na jednoduchost a ta přinesla vytoužený výsledek. Úvodní minuty měla Ostravice celkem problémy přizpůsobit se hřišti, čekalo nás na malém prostoru mnoho osobních soubojů a obrana musela řešit dlouhé auty nebo nakopávané míče přímo do pokutového území. To je styl Bukovce, který zde ale očekáváme a byli jsme na něj připraveni. I tak jsme byli aktivnější a chtěli něco fotbalově vymyslet. V  9. minutě zakombinoval Platoš s O. Stonavským, ale odražený míč nikdo nedokázal zakončit. Bukovec hrozil z rychlého přenesení hry a následných rohů, ale obrana v čele s Rozkydalem tyto míče odvracela do bezpečí. Přesto v 14. minutě musel závar před naší brankou řešit zákrokem Vokal. Nečekaně jsme mohli jít po veliké šanci do vedení v 17. minutě. Při vysokém nákopu před bránu Bukovce se srazil domácí brankář s obráncem, Platoše ale neposlech před prázdnou bránou skákající míč a na poslední chvíli mu ho odkopli na roh. Přesto jsme trpělivě vyčkávali na příležitosti, Bukovec se na ohrožení naší brány nedostával. Kapitán O. Stonavský měl v 22. minutě šanci střelou nad, za chvíli po rohu šla nad i jeho hlavička. Zaslouženého vedení jsme se dočkali v 36. minutě. Při rychlé kombinaci zálohy našel O. Stonavský přesně nabíhajícího krajního obránce Mendreka, ten se dostal z mírného úhlu již před brankáře, místo střely hledal volného Platoše a obránce míč tečoval přímo do odkryté brány. Stálo při nás štěstí, ale každý gól se počítá. Mohli jsme tedy poločas dohrát v relativním poklidu, před odchodem do kabin vstřelil Platoš gól z ofsajdu a tak jsme po prvním poločase vedli těsným a pro nás v této situaci velice zrádným jednobrankovým vedením...

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním přidat uklidňující branku, zároveň si dát pozor na soupeře, jelikož na místním hřišti si nemůžeme být jistí ničím. Jeden nešťastný odraz či odskok míče může zápas zkomplikovat. Hned od úvodních minut ale Ostravice nastoupila ve velikém tempu a chuti poslední podzimní poločas s přehledem zvládnout. Přesto nás čekalo dvacet minut, kdy jsme byli nervózní ze spalování šancí. V 47. minutě pohotově Stýskala trefil odražený míč a krásnou točenou střelu mířící přesně k tyči brankář Bukovce vyrazil na roh. Poté hrozili domácí sérií rohů, ale bez příležitosti. V 52. minutě mohl skórovat při individuální akci Platoš, ale brankář ho vychytal. Ostravici chybí přesná finální přihrávka, která by nás uklidnila. V 56. minutě mohl opět Platoš skórovat, mířil sám na brankáře, ten ho vychytal, o chvilku později ho vychytal v pokusu obstřelit bránu. Náš střelec se tedy po zranění opět do šancí dostal, ale dneska neměl svůj den. Po centru v 64. minutě osamocen na penaltě nezpracoval míč, takže o střelu přišel. Naštěstí hned poté nastalo uklidnění v podobě druhé branky. Přasličak zakombinoval z O. Stonavským, první jmenovaný přihrál našemu kapitánovi zpětnou přihrávkou před bránu a střela tentokrát našla cíl  a vedli jsme 2:0. Od této chvíle dominovalo na hřišti jen jedno mužstvo a to právě my. Bukovec otevřel hru a uklidněná Ostravice mohla hrát fotbal, který přinesl další veliké šance i branky. Po krásné kombinaci zálohy v 69. minutě se otevřel prostor pro levého obránce Mendreka, ten na nic nečekal a z 25m napálil míč razantní pěknou střelou přesně k pravé tyči a bylo to 3:0. O dvě minuty později se opět aktivní Platoš dostal do šance, jeho střelu krásně brankář vyrazil na roh. V 74. minutě si Bukovec nerozuměl s brankářem, ten přihrávku chytil do ruky a naskytla se nám možnost nepřímého kopu. Stýskalu vychytal brankář, dorážka Janošce mířila těsně vedle pravé tyče. Naše záloha byla při chuti, kombinace Stýskaly s O. Stonavským přinesla únik pro M. Stonavského, ten obešel obránce a střelou pod břevno svojí vůbec první brankou v sezóně navýšil skóre v 77. minutě již na 4:0. Do dalších stoprocentních dvou šancí se dostal Platoš, první nájezd bravurně vychytal brankář, následná dorážka v závaru mířila vedle. Nešťastný střelec se nevzdával a konečně se trefil po kombinaci v 86. minutě, O. Stonavský mu přihrál na penaltu a tentokrát se již nemýlil. Za vypracované šance a návrat na hřiště po zdravotních patáliích to byla sympatická tečka a bilancí 15 gólů ve svých 9 zápasech si upevnil prvenství na čele střelců soutěže. V poslední minutě nedovolil náš brankář Vokal útočníkovi Bukovce, aby přišel o čisté konto a tak Ostravice po měsíci vyhrává v těžkém utkání nakonec jednoznačným výsledkem. Nyní nás čeká skoro 5 měsíců pauza, zaokrouhlili jsme počet získaných bodů na třicet, přesto při pohledu na tabulku vedeme jen o čtyři body, což odkazuje na velice těžké a zajímavé jarní odvety. Minimálně pětice týmů může pomýšlet na prvenství, letos je OP velice vyrovnaný. Děkujeme všem, co se na těchto podzimních výsledcích Ostravice podíleli a budeme se těšit na jaro!

Názor diváka: Naštěstí jsme utkání v Bukovci zvládli a to nám přineslo trochu klidu do jarních odvet. Střelecky jsme se prosadili i na těžkém terénu a potvrdili jsme roli favorita. I když do 60. minuty jsme hráli v nervozitě s pouze jednobrankovým vedením. Děkuji všem, fanouškům, trenérovi, hráčům i dalším členům Ostravice, kteří se podíleli na výborných zápasech. To co se nepovedlo máme příležitost vypilovat v dlouhé zimní pauze a hlavně bych byl rád, aby si každý měl čas uvědomit, čeho chce na jaře společně dosáhnout. Protože máme výborně poskládaný tým a taková situace se neopakuje rok co rok, nebojme se toho a využijme ji...