19.08.2017 17:00

FULNEK - OSTRAVICE 3:1 (2:0)

Sestava: Boháč - Pavelec, Rozkydal, Jucha. M. Ledvoň - Platoš, Stýskala, Mendrek (78. Němec), Horňák - Sloboda (84. Žižka), Kurečka (46. Velička)

Branky: domácí 27., 39. a 60. - 57. Mendrek

Bez čtyř hráčů základní sestavy minulého kola (kapitán Stonavský, jeho bratr Marek, Přasličák a Jandek) a také bez dalších hráčů (Zajac, Dušík,Březina, Vokal) se musel trenér Vranay obejít proti favoritovi soutěže. Fulnek posílil kádr hráči z vyšších soutěží i ligových zkušeností a je horkým adeptem na postup. My to tedy dneska měli dost těžké. Do útoku se dostal Kurečka, náš kanonýr Platoš musel na kraj zálohy, se Stýskalou musel tvořit hru Mendrek a do obrany jsme nasadili naše nejvyšší hráče. Ještě že Ostravice posílila kádr, jelikož kdoví kdo by dneska vůbec hrál. Fulnek se s námi opravdu nepáral a už v 9. minutě zvoní po krásné střele levá tyč Boháče, který se naštěstí stihl dát po týdnu do kupy. V 12. minutě nákop do vápna a hlavička domácích vedle. Ostravice musela hrát na brejky, nakopávané míče a Stýskala to dneska měl těžké s tvorbou hry. V 15. minutě vytahuje fantasticky Boháč další šanci Fulneku a o chvíli později zvoní břevno ostravické branky. No a další tutovku Fulneku hasí Boháč v 21. minutě i následnou dorážku. Ostravice poprvé zahrozila až v 25. minutě, kdy Stýskala vyslal do brejku Slobodu, ale ten nezakončil přesně. Zasloužené vedení Fulneku přichází v 27. minutě, Mendrek bohužel zariskoval a ztratil míč , střelu Fulneku Boháč ještě vyrazil, ale na dorážku už nestihl reagovat. Fulnek si po půlhodince dělá na hřišti co chce a mnohdy naši hráči jen přihlížejí. Nutno ale podotknout, že ti někteří co nastoupili si prožívali opravdu křest ohněm. Chtěli jsme jít do kabin aspoň jen za stavu 0:1, ale bohužel naše obrana v 39. minutě zcela zbytečně zaspala a centr do vápna osamocený hráč Fulneku využívá a zasazuje nám druhou ránu. Poté ještě hasí další šanci dneska opravdu skvělý Boháč. Ostravice si dva rohy vypracovala v závěru poločasu, po jednom z nich se nejlépe ve vápně orientoval Mendrek, v záklonu nechává vyniknout také domácího brankáře. Jdeme do kabin tedy za stavu 0:2, ale tento výsledek je pro nás ještě milosrdný...

Do druhé poločasu jdeme s jednou změnou, nevýrazného Kurečku střída zkušený Velička, který se posunuje na kraj zálohy, Platoš jde do středu se Stýskalou a na hrot se posunuje bojovný Medrek. Chtěli jsme domácí aspoň nějak potrápit, aby to neměli tak jednoduché. V 47. minutě se do šance po přihrávce Stýskaly dostává Platoš, ale střela měla slabé parametry. Fulnek se trochu stáhl a my se mohli dostat více do hry. A v 57. minutě jsme zadělali na drama. Po krásné kombinaci našel Stýskala na vápně Slobodu, ten mohl zakončil, ale přihrál ještě lépe postavenému Mendrekovi, který brankáře překonal a snižuje na 1:2. To mohlo Fulnek trochu znepokojit, jenomže proti takovému soupeři musíte hrát stále naplno a naše nekoncentrace nás potrestala u třetí branky. Nákop domácích vyráží Boháč, jenže v souboji padá na zem, hra pokračuje a domácí hráč po zpětném centru hlavičkuje do prázdné branky. Zda se jednalo o faul nebo ne, nedokážeme posoudit. Fulnek už nebyl tak nebezpečný, spíše si hlídal výsledek. přímý kop Stýskaly z 78. minuty končí nad brankou. Poslední šance ale patří domácím, přímý kop z hranice vápna končí na levé tyčce Boháče a tím je stanoven výsledek na 3:1 pro favorita celého letošního ročníku...

Názor diváka: Dneska to bylo těžké, proti takovému týmu, kde rozdíl byly místy tak dvě soutěže, musíme být maximálně kompletní a mít i štěstí, aby se uspělo. To se nám nepodařilo a děkujeme našemu brankáři, že jsme si tady neodvezli podobnou nadílku jako před týdnem Vlčovice. Chápu ale domácí, v takovém areálu i městě, by se vyšší soutěž hrát měla. V sobotu konečně doma a okresní derby s Hukvaldy, připravme se na to.