HUKVALDY - Ostravice  2:0 (0:0) br.72.Matějka, 81.Šimíček

Sestava :  Sasín – Ermis, Hubeňák, Pitřík, L.Tobiáš
                          - Košica (89. Holub),Vicher (86.Olbert),Ollender, Chamrad (82.Vrtný)
                          - Matějka, Šimíček
Náhradníci: Vrtný, Olbert, Holub, Z.Velart, M.Velart,J.Tobiáš
Trenér: R.Kalich

Souboj prvního s druhým přinesl oboustranně zajímavý fotbal. Po celý zápas se hrálo
ve vysokém tempu a stále bylo na co koukat.
Domácí začali svižně a hned ve třetí minutě se středem probíjel Chamrad, byl faulován
a následný tr.kop Matějky byl sražen na roh. O minutu později zkoušel z 18 metrů Ollender, ale míč
letěl na branku. Teprve poté se probrali i hosté a po rychle rozehraném tr.kopu těsně za půlkou se
v šanci objevil volný Platoš, ale pálil vedle Sasínovy branky.V 11.minutě bylo rušno na obou stranách,
nejdříve se do brejku dostal opět Platoš, ale Sasín mu míč chytil a z protiútoku se probil do vápna
Košica, ale i on byl uhlídán. Ve 20. minutě po špatném odkopu Sasína se k míči dostal Platoš, šel sám
na domácí branku, ale Sasín skvěle svou chybu napravil a Platoše vychytal ! Domácí se nenechali zahanbit,
ve 23. minutě se zleva probil do vápna Chamrad, posunul křižně pod sebe, jenže Ollender ani Šimíček
nedokázali na pětce míč poslat do sítě, ten prošel až na Košicu a ten v tísni pálil do brankáře ! Domácí
měli opticky převahu, Hubeňák vysunul Šimíčka, ten se uvolnil, jenže jeho střela z 12 metrů minula branku!
Vzápětí zachytil rozehrávku hostů Vicher a nejednou šli tři domácí na jednoho hostujícího beka. Avšak ani
tuto tutovku hukvaldští neproměnili a Matějka pálil nad branku ! Domácí byli při chuti, ale hostující obrana
stále odolávala, tak jako po rohu Ollendra, kdy Pitřík hlavou prudce vrátil míč na malé vápno, kde Vicher
v pádu poslal míč opět vedle ! Těsně před pauzou ještě připravil další tutovku Košica, poslal do šance
Ollendra ale opět rána mířila do brankáře a tak poločas, který nabídl tři tutovky na obou stranách skončil
zaslouženě remízou.
Druhý poločas byl zjevně o tom, neudělat chybu, ale domácí vědomi si své síly šli za vítězstvím, jenže
i hosté o sobě dávali vědět,a byli to právě hosté, kteří po trestném kopu zahrozili dorážkou z 16 metrů,
ale Sasín byl pozorný. Fotbalová paráda se udála v 72. minutě. Chamrad nádherně přenesl hru křižně
přes celé hřiště na Košicu, ten si skvěle zpracoval, obešel obránce, posunul na Matějku a ten neméně
hezky podél gólmana rozvlnil konečně síť hostující branky 1:0 ! O tři minuty později se míč dostal do
domácího vápna, celkem dlouho se míč pohyboval ve změti hráčů obou celků, ale k ohrožení domácí branky
nedošlo a odkopnutý míč si našel Košica odstavil si beka a postupoval na hostující branku, jenže na důrazné
zakončení mu už nezbyly síly. Hosté se snažili o vyrovnání, jenže domácí důrazná defenzíva nedopustila
žádné ohrožení a naopak na druhé straně se nenechal od míče odstavit Ollender, posunul k Šimíčkovi, který
vyslal pumelici na hostující branku a hostující brankář mohl lovit míč ze sítě podruhé 2:0 ! Ostravice se
ještě snažila o korekci výsledku, ale domácí si již svůj náskok v pohodě pohlídali a k ničemu hosty do konce
již nepustili.
Zajímavé utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích, kteří tak jako na podzim prokázali větší vůli