23.03.2024 15:00

KLIMKOVICE - OSTRAVICE 0:3 (0:1)

Sestava: Vavříček - Mendrek (84. Haták), Jucha, Salava, Ledvoň - Jelička (84. Beňa), Stýskala, Kubásek, Hodula (79. Plucnara), Kopčo (61. Stonavský O.) - Milar

Branky: 12. Mendrek, 53. Milar, 61. Stýskala

Dlouhé zimní čekání je u konce a jak podzim skončil, tak jsme začli se soupeřem z Klimkovic. Ti mají pro letošní jaro záchranářské starosti, my boj o první místo a možný postup o soutěž výš. Během zimy zůstal kádr na Ostraviic beze změn, akorát nevyužívaný Petr Kurečka odešel do Staříče nabrat herní praxi. Dnes chyběl akorát zraněný Indra a M. Stonavský. Před zápasem to vypadalo na krásný jarní den, ovšem vydatný déšt proměnil během půl hodinky hřiště v těžký terén a tak nebylo moc prostoru na naší kombinační hru. Klimkovice se v prvním poločase snažily, ale Ostravice jim prakticky nedovolila nic a sama režírovala hru. Po úvodním tlaku a sérií rohů, jsme se neprosadili. Ale už v 12. minutě přímý kop Stýskaly vyráží brankář jen na hlavu Mendreka a ten dotlačil míč do branky. V 15. minutě to mělo skončit další brankou, kombinaci Kopča a Milara vykopává domácí obránce z brankové čáry. A další šanci našeho střelce bravůrně likviduje brankář. Velkou tutovku si nechal na 32. minutu Jedlička, kdy zcela odkrytou branku překopl. V 43. minutě se ke střele dostává kapitán Stýskala, domácí brankář konečky prstů vytahuje na roh. Bohužel jsme další šance tedy neproměnili a do kabin se šlo pouze za jednobrankového vedení. Klimkovice se na dostřel branky nedostaly, ale naše obrana se musela mít stále na pozoru.

Cílem bylo co nejrychleji přidat pojišťovací branku a to se povedlo už v 53. minutě. Po krásné kombinaci vybídl Jedlička Milara a ten střelou na vzdálenější tyč navyšuje skóre. Poté se přece jenom začaly otevírat okýnka v naší obraně, Vavříček v 55. minutě chytá střelu domácích. Ale drama jsme nedopustili, v 60. minutě se prosazuje také Stýskala a upravuje na konečných 3:0. Po sérii různých střídání už hra postrádala tempo i velké šance a tak si bezpečně odvážíme domů první tři jarní body.

Martin K. (člen TJ Sokol): Vždy je forma vše týmu po pauze otázkou, my to naštěstí zvládli před nevyzpytatenou cestou a utkáním ve Spálově. Chválím celý tým za bojovnost a i na těžkém terénu se nám podařilo fotbalově kombinovat. Marodi snad se dají dokupy a doufám, že zápas na Velikonce zvládneme...