16.06.2018 14:00

KOPŘIVNICE - OSTRAVICE 2:5 (0:3)

Sestava: Boháč (86. Vokal) - Pavelec, Mendrek, Jandek, M. Ledvoň (66. Platoš) - M. Stonavský, O. Stonavský, Stýskala, Přasličák (71. Velička) - L. Ledvoň (46. Horňák), Březina (46. Němec)

Branky: 7. Březina, 9. O. Stonavský, 11. a 53. Stýskala, 84. Platoš

Poslední utkání jsme odehráli v nedaleké Kopřivnici hned ve dvě odpoledne a jelikož bylo zakončení, sešli jsme se na utkání všichni. chyběli jen zranění Jucha s Dušíkem. A na lavičku usedl taky Voky, náš brankář loučící se s kariérou. Byl to přímý boj o konečné šesté místo a my si k tomu dovezli i podzimní výsledek 4:1 v náš prospěch. Prořídlá domácí tribuna se zřejmě nestačila ani usadit, domácí hráči byli asi myšlenkami někde v šatně a Ostravice předvedla rozhodujících 11 minut. V 6. minutě nakopáváme do vápna, O. Stonavský našel volného Březinu, který otevírá skóre. V 8. minutě utíká všem Lukáš Ledvoň, dorážky neproměnil ani Stýskala se Stonavským, ale z následného rohu se po závaru nejlépe orientuje O. Stonavský a síť se v domácí brance vlní podruhé. A když v 11. minutě ukazuje všem Stýskala svoji formu a střeleckou parádní střelu pod břevno, tak je Kopřivnice na ručník. Samozřejmě jsme trochu polevili, domácí se herně zvedli a začali si vypracovávat náznaky svých šancí. V 16. minutě netrefují dvakrát branku, v 24. minutě zvoní levá tyč Boháče. A poté Boháč hasí dorážku po přímém kopu. V 31. minutě chytá tutovku Kopřivnice opět skvělý Boháč. Ostravice mohla vedení navýšit v 41. minutě, kdy kombinaci Stýskaly a Březiny druhý jmenovaný neproměňuje. A poslední šance patří Kopřivnici, ale Boháč svoji branku v prvním poločase zamknul...

S takovým výsledkem se dobře hraje a my si mohli poslední poločas v sezóně celkem užít. V 51. minutě je vyslán do úniku Němec, ale nedal. Ovšem míče se zmocnil Stýskala a druhou brankou v zápase stanovil svůj titul nejlepšího střelce týmu na konečných 16 branek. V 58. minutě vytahuje Boháč další vynikající zákrok. Snížení Kopřivnice přichází v 61. minutě, kdy se prosazuje také jejich nejlepší hráč. V 63. minutě se mohl prosadit Horňák, ale trefuje tyč a lob Stýskaly brankáře neohrozil. Poté se už utkání celkem dohrávalo, ale potěšila kombinace našich zkušených hráčů. Velička a Platoš ukázali,  že to stále mají v nohách a dorážka Platoše nás posílá do vedení už 5:1. Poté připravujeme střídání brankáře, kdy na posledních 5 minut se měl Vokal rozloučit s kariérou. A byl poslán do situace, kdy kontakt Pavelce s hráčem domácím je posouzen jako penaltový a Vokal střídá přesně na to chytit penaltu. To se mu nepovedlo, ale po dvě minuty později hrozí Kopřivnice ze své poslední akce, střelu i dorážku parádně vyráží Vokal pryč. Tímto podtrhnul povedený zápas, povedené celé jaro a se stejným konečným počtem bodů jako loni, ale o jednu příčku lepší, můžeme být maximálně spokojeni...

Názor diváka: Ostravice ukázala hlavně v druhé polovině jara, jaký fotbal tady hrajeme a jak soupeře přehrávat a zápasy vyhrávat. Škoda utkání na Hukvaldech a v Jeseníku, byli bychom bodově ještě výše. Gratuluju týmu a díky za celý rok!