Článek o zápase z 13.9.2014 z pohledu soupeře:

OSTRAVICE - HUKVALDY   1:2 (0:1),br.60.Rozkydal - 7.Chromčák,87.Matějka

Sestava: Rybář - Ermis, Pitřík,  Z.Velart,  Janek

Lavička : Olbert, A.Holub, M.Velart, J.Tobiáš
Trenér: R.Kalich
Do tradičně očekávaného souboje nastoupili hukvaldští už sice ne zcela doléčeným kapitánem Vichrem, ale
zase bez nemocného Košici, a od počátku ukazovali, že nepřijeli odevzdat body. Aktivita a bojovnost slavila
úspěch již v sedmé minutě, kdy se po rohu dostal na hranici šestnáctky k míči David Chromčák a tečovanou
střelou k tyči konečně propálil svou střeleckou smůlu  a Hukvaldy vedly 0:1 ! Domáci byli naprosto bezzubí
a jejich pokusy končily daleko před Rybářovou brankou.Naopak v 10. minutě se v šanci ocitl Grufík ale jeho
míč z brankové čáry odvracel jeden z obránců. Za dalších pět minut se probil mezi obránci Matějka, posunul
na Chromčáka, ale tentokrát míč skončil vedle tyče domácí branky.Vzápětí se ke slovu dostali i domácí
a táhlá střela Platoše lízla levou tyč Rybářovy branky.V 19.minutě si nachystal míč na tr. kop Ollender,
jeho povedenou střelu domácí brankář neudržel, ale míč se štěstím pro domácí doklouzal vedle branky.
Z následného rohu se pokoušel propálit domácí hradbu Vicher, ale střela z otočky mířila nad.Ve 25. minutě
se dostali k ohrožení i domácí, ale hlavička po tr. kopu mířila vysoko nad branku.Parádní akci rozehrál ve
27. minutě Ermis, který uvolnil Matějku, ten postupoval sám na domácího brankáře, ale křížná střela šla těsně
vedle levé tyče ! Domácí se připomněli až těsně před koncem poločasu, kdy za dlouhým míčem prodírající se
Procházka zkušeně přepadl přes Rybáře, rozhodčí Šasinka po chvilce zaváhaní nakonec nařídil penaltu.
Míč si postavil sám Procházka  a jelikož spravedlnost asi existuje Rybář mu míč lapil !
    Do druhého poločasu vstoupili lépe opět hukvaldští, když ve 49. minutě přečíslili obranu Ollender s Matějkou,
ale Ollender v ideální pozici hlavou minul branku! Poté začali být domácí aktivnější, ale pozorná a důrazná
obrana nepřipouštěla žádné ohrožení Rybáře. Až v 60. minutě zahráli domácí povedený signál z rohu a míč
hlavou prodloužil do sítě domácí Rozkydal 1:1. Od té doby se odehrával boj na obou stranách, domácí chtěli
strhnout výsledek na svou stranu, hukvaldští ale obětavě pokrývali všechny náznaky ohrožení svého území.
Domácí sice opticky měli více ze hry, ale paradoxně největší šance si vypracovali hukvaldští, když nejdříve
v 85. minutě vystihl rozehrávku domácího brankáře Matějka, ale míč mu odskočil a sám proti gólmanovi
nezakončil. O dvě minuty už se to ale povedlo, když  důrazný Ermis vybojoval na hranici vápna míč, ten se
dostal  k Matějkovi, který ho bez váháni poslal k levé tyči domácí branky a Hukvaldy vedly 1:2. Ostravice
se nepoložila, chtěla alespoň vyrovnat, ale pozorná a důrazná obrana Hukvald zastavovala jejich snahu a naopak
v poslední minutě došlo k dalšímu přečíslení, Matějka poslal míč na Grufíka, který možná mohl vrátit na dva své
spoluhráče do  vápna, ale volil střelu v plném běhu a tu mu domácí gólman kryl. Vzápětí hlavní rozhodčí zápas
ukončil  a tak se tři body stěhují na Hukvaldy.