13.08.2022 17:00

OSTRAVICE - KOPŘIVNICE 0:2 (0:2)

Sestava: Rusek - Pavelec (77. Tabášek), Salava, Blaha (74. Jucha), Ledvoň M. - Jedlička, Stýskala, O. Stonavský, M. Stonavský, Kopčo - Kubásek

Branky: hosté 27. a 39.

Krátká pauza a nová sezóna je tady. Po sedmé v řadě vstupuje Ostravice do krajské 1.B třídy a poprvé doma. S omlazeným kádrem hned na úvod největší favorit soutěže Kopřivnice. Před léto se v týmu událo pár změn, Stálice Jandek i brankář Boháč kvůli zranění nezasáhnout do úvodních kol, činnost přerušil i výborně hrající mladík Březina, po návratu ze zranění se naopak zapojil mladík Blaha z Frýdlantu, připraven bude i Mohyla a z dorostu Frýdlantu k nám přišli Plucnara a Staněk. Na brankáře se přeorientuje stoper Mendrek a pomáhat mu bude mladík Rusek z Frýdku. Doladili jsme i registraci Fryhana z Ukrajiny jako nového hráče a ještě uvidíme co se doladí v přestupovém období. Soupeř zde dojel také v mladým kádrem, který ale nakonec ukázal větší fotbalovou kvalitu. Nové složená stoperská dvojice měla od úvodních minut plné ruce práce. Na začátku sice Stýskala z přímého kopu zahrozil, ale poté měli více ze hry hosté. V 7. minutě skvěle střelu z hranice vápna vyráží Rusek na roh. V 12. minutě zvoní poprvé tyč ostravické brány. My se dopředu moc neprosadili a tak zasloužený trest za naší pasivitu přichází v 27. minutě. Kopřivnice zakombinovala na levé straně hřiště, přízemní centr do vápna u kterého byl Ledvoń pozdě a hostující hráč posílá hosty do vedení. Štěstí při nás stálo po rohu v 34. minutě, obránci zaspali a hráč trefuje břevno. V 39. minutě se po závaru neprosazujeme, následný výkop Salava špatně trefuje hlavou přímo na nohu rozběhnutého hráče, ten míč servíruje před volnou branku a je to 0:2. Veliká chyba našeho týmu. Do konce poločasu máme jednu velkou šanci, po centru Stýskaly i my trefujeme tyč. Domácí tedy zklamaně odchází do kabin a vůbec jsme nenavázali na herní výkony z přípravy.

Fotbal je o proměňování šancí a když proti silnějšímu soupeři jich máte jen pár, jde o to z toho něco vytěžit. Proto po chybě obrany běží sám v 57. minutě na bránu Kubásek a místo toho aby se Ostravice vrátila zpět do hry, šanci neproměňuje a stále ztrácíme dvě branky. O chvíli později po střele z pravé strany drží Ostravici ve hře Rusek. My se snažili nějakým tlakem si vypracovat další šance ale ač mladý tým Kopřivnice, tak si to zkušeně pohlídali. Ostravice dneska nebyla vyloženě horším týmem, ale kvalita v zakončení byla na straně soupeře. Proto jak už tradičně poslední roky, první zápas v sezóně prohráváme...

Názor diváka: Myslím si, že na naši obranu trochu dolehla síla okamžiku ostrého zápasu. Záloha nebyla tak aktivní a mnohdy nás soupeř ve středu hřiště přehrál. Směrem dopředu dnes chyběla kvalita, krajní hráči se vůbec nedostali do hry a naši lídři Kubásek se Stýskalou své šance neproměnili... Věřím, že ne Staříči nastoupíme v zcela jiném tempu...