19.09.2020 16:00

OSTRAVICE - KOPŘIVNICE 0:4 (0:1)

Sestava: Astr - Pavelec, Jucha, Jandek, M. Ledvoň (46. Březina) - Jedlička (80. Platoš), Stýskala, O. Stonavský (75. Slivoník), M. Stonavský, Hruška (71. Kurečka) - Šigut (65. Mendrek)

Branky: hosté 33. 50. 57. a 75.

Další domácí utkání a čekal na nás soupeř z Kopřivnice. Ti před sezónou avizovali útok na postup a svoji kvalitu potvrdili na našem hřišti. Ač jim chybělo pár zraněných hráčů, prokázali kvalitu ve všech aspektech hry a po zásluze si odvážejí všechny body. Ostravici citelně chyběl Kubásek a také hlavní trenér Vranay. Jinak jsme krom brankáře Boháče nastoupili komplet, perličkou zápasu byla žena jako hlavní rozhodčí. Prvních 20 minut hrál spíš soupeř. Rychlou kombinační hrou na své rychlé útočníky, to byl přesně případ 6. minuty, kdy letí míč za obranu, ale hostující hráč naštěstí netrefuje. Přežili jsme úvodní tlak a sami jsme začali hrozit a do konce poločasu jsme byli Kopřivnici vyrovnaným týmem. V 20. minutě se pěkně probil do vápna Stýskala. ale střela mu nesedla. Tak jako přímý kop o chvíli později, kdy jej brankář vyráží na roh. A do třetice Stýskala, který se po rohu na krátko dostal ke střele, ale ta byla zblokována obranou. Asi naši největší šanci měl v 26. minutě Hruška, kdy míč po přímém kopu se od brankáře odrazil až na jeho nohu, ovšem náš hráč byl tím spíš zakončen a končí odraz nad brankou. Po pár naších šancích se Kopřivnice z nenápadné akce ujímá vedení. V 33. minutě ztrácí Jedlička v záloze míč, centr letí do vápna, kdy soupeř i s Pavelcem atakují našeho brankáře, ten míč netrefuje a pro hostujícího hráče už je dorážka za odměnu. Místo abychom v utkání vedli, tak prohráváme zbytečně. V 42. minutě spaluje další tutovku Hruška. Stýskala ho vybídl do úniku, míč přeskakuje i brankáře, ale střelu z boku hřiště do prázdné hlavičkuje obránce na roh. Poločas byl zajímavý, vyrovnaný a nás mohly mrzet neproměněné šance...

Škoda startu druhé půle. To Stýskala dvakrát vyslal to úniku Šiguta, který se na hrotu bil místo Kubáska. V prvním případě to hasil brankář včasným vyběhnutím, v tom druhém se třepe břevno hostující branky. No a po chvilce opět padáme na zem, jelikož nás hosté přehráli na levé straně hřiště, centr míří na přední tyč, kde podkluzuje Pavelec a je to 2:0. Poté jsme se sice snažili, času bylo dostatek ale třetí branka přichází už v 57. minutě. Kdy po rohu nepokrytý hráč pohodlně zvyšuje. A v 75. minutě poslední branka hostí, rychlík na pravé straně utíká všem a nedává Astrovi šanci. V 83. minutě mohl čestný úspěch Ostravice vstřelit střídající Platoš, ale brankář Kopřivnice je dneska proti tomu, abychom se radovali. Prohráváme s výborným soupeřem sice o 4 branky, ale dvě třetiny utkání to bylo zcela otevřené a my můžeme jen litovat, že nám tam hlavně v prvním poločase a na začátku druhého nic nespadlo...

Názor diváka: Kopřivnice ukázala svoji kvalitu a to tu nebylo dalších pár jejich hráčů, my bohužel selhali v útočné fázi a nebyli jsme schopni vstřelit branku. Pak by asi průběh vypadal jinak, každopádně jsme nebyli tak agresivní na míči, ani fyzicky jsme se nevyrovnali hostům, tudíž si odvážejí zasloužené tři body..