28.10.2014 14:00

OSTRAVICE - DOBRÁ "B" 3:1 (2:0)  - ZÁPAS V ZIMĚ ANULOVÁN, DOBRÁ ZRUŠILA "B" TÝM

Sestava: Boháč - Pavelec, Mendrek, Rozkydal, Ledvoň -  M. Stonavský, O. Stonavský, Přasličák, Březina - Platoš (81. Kurečka), Němec

Branky: 33. a 41. Platoš. 75. vlastní - hosté 61.

Dohrávka nadvakrát odloženého utkání se nakonec uskutečnila ve svátečním dni za pěkného podzimního počasí. Čekal nás pěkné záludný zápas, při pohledu na tabulku jsme museli splnit roli favorita, nedovolit si ztrátu s posledním týmem a navázat kontakt s týmy hrající o čelo tabulky. Zvlášť, když v sobotu zajíždíme do prvních Tošanovic. Nakonec se to povedlo, bereme tři body, ale zápas nenabídl žádný pěkný fotbal, byl to zkrátka boj ze vším všudy. Domácí Ostravice nastoupila v totožné sestavě jak o víkendu, hosté z Dobré přijeli k nám na trávník s cílem překvapit soupeře. A byli to právě hostující hráči, kteří se snažili od úvodních minut dobývat naši branku. Úvodní čtvrt hodinka patřila jim a náš rozjezd do utkání trval přece jenom o něco déle. Velkou šanci si Dobrá vytvořila v 16. minutě, míč propadl za naše stopery, avšak útočník Dobré už to měl z úhlu těžké přesně zamířit. Na druhé straně hrozil Přasličák, odražený míč s deseti metrů volejem skončil nad brankou. Ostravice hrozila i ze standartek, Rozkydalovi dvakrát při hlavičce chyběly centimetry a nebo přesnost. Dobrá se snažila hrát aktivně, v 29. minutě zasahoval Boháč po odraženém míči skvělým zákrokem. V 33. minutě jsme se již radovali. Do protiútoku zamířil po pravé straně hřiště M. Stonavský, před brankou našel volného Platoše a ten posílá domácí do vedení. Hosty to nepoložilo, snažili se aktivně hledat skulinku v naší obraně, ale v 41. minutě zvyšujeme skóre. Důrazný Němec napadá obránce, ten ho při odkopu trefuje a míč se odrazil k volnému Platošovi. Ze tří metrů neměl problém prostřelit brankáře. Do kabin jdeme s dvou brankovým vedením, ale hostující Dobrá si zarputilým výkonem vytvořila také své šance...

Obraz se v druhém poločase moc nezměnil. Dneska to přece jenom nebylo tak fotbalově ono a hosté stále cítili, že jednou brankou mohou zápas zdramatizovat. Také se hnali za snížením, což se jim při naší pasivitě a neschopnosti udržet míč podařilo v 61. minutě. Po rohu se dostal propadnutý míč k úplně volnému hráči, který střelou po zemi prostřelil Boháče. Do konce zbývala půlhodinka, tedy dostatek času zápas rozhodnout a nebo si znepříjemnit. Dobrá bojuje víc než my, nakopávanými míči nedává naši obraně oddechnout, ale do velké šance jsme je už naštěstí nepustili. Ostravice spoléhala na protiútoky a po jednom z nich jsme definitivně převrátili utkání ve svůj prospěch. Tedy spíše nám branku darovala Dobrá. Kapitán Stonavský z pravé strany hřiště posílá střílený centr na naše útočníky, obránce Dobré trefil míč pro nás tak šťastně, že si přeloboval vlastního brankáře. Vlastencem vedeme 3:1 a do konce utkání již kontrolujeme vývoj a připisujeme si nesmírně důležité, ale vybojované body. Nyní všichni nabírat nové síly, čtyři týmy dělí jen tři bodíky a my v sobotu míříme do prvních Tošanovic. Pojeďte všichni s námi!

Názor diváka: Takové ty zápasy kdy musíme.nemám moc rád a nečekal jsem nic jednoznačného. Hráči mají v hlavách, že hrají proti posledním, že pokud se vyhraje, budeme v kontaktu s čelem, tohle jim viditelně svazovalo nohy. Na druhou stranu netuším, kolik si hosté přivezli hráčů ze širšího kádru áčka. No je to doma a úspěšně za námi a nezbývá, než se těšit na sobotu!!!