01.06.2024 17:00

OSTRAVICE - VEŘOVICE 4:0 (3:0)

Sestava: Vavříček - Mendrek (37. Haták), Jucha, Salava, Ledvoň - Jedlička (73. Plucnara), Stýskala, Kubásek, Stonavský O.(73. Stonavský M.), Kopčo (85. Beňa) - Milar (85. Svák)

Branky: 38. a 61. Milar, 1. Kopčo, 34. Stonavský O.

V sobotním domácím utkání dorazily na naše hřiště Veřovice. Hosté mají celkem povedené jaro, a tak nás nečekal jednoduchý zápas. Ovšem pro nás plus, že se do sestavy vrátili marodi Kopčo, Salava i Jucha. Vypadl ale Hodula, kterého nahradil Stonavský. První minuta přinesla hned branku. Kopčo se uvolnil na levé straně a s přispěním teče veřovického obránce posílá Ostravici do vedení. To nás uklidnilo, pozornost brankáře poté zkouší Milar i Jucha. Hosté také měli své pasáže zápasu, kdy se jim povedlo zatlačit nás na naší polovinu, ale obrana s Vavříčkem byla pozorná. V 34. minutě vymetl Stonavský pravou šibenici branky a vedli jsme 2:0. A naše efektivita přinesla i třetí branku, Stýskala vybídl do úniku Milara a ten se nemýlil. Vedení jsme udrželi do poločasové přestávky a mohli jsme být spokojeni.

Zraněného Mendreka vystřídal Haták, ovšem hra se nijak nezměnila. My kontrolovali výsledek, Veřovice se snažily, ale jejich zkušení hráči dneska neměli střelecký den. V 60. minutě vyráží Vavříček a dorážku netrefuje hostující hráč. Hned z výkopu udělala veřovická obrana chybu v rozehrávce, toho využil Milar a svým 42. gólem v sezóně tady stanovuje střelecké rekordy. My potom spáli ještě jednu šanci, Veřovice trefily břevno a tak body zůstaly doma na Ostravici...

Martin K. (člen TJ Sokol): Teď už se žádná výhra nerodí lehce, hráči mají v hlavách o co se hraje, navíc pár z nich ani nehraje a nebo hraje se zraněním. Sezóna se dohrává, ale stále chceme zabojovat a mít titul. Hodně napoví další kolo...